"Ober Haus": Šī gada pavasaris sācies ar jūtamu klientu interesi par dažāda veida īpašumiem

2017.gada pavasaris nekustamo īpašumu jomā ir sācies ar vērā jūtamu klientu interesi par dažāda veida īpašumiem, teikts nekustamo īpašumu kompānijas «Ober Haus» izveidotajā dzīvojamo platību pārskatā par šī gada pirmo ceturksni. Piedāvājam ieskatu tajā, lai uzzinātu, kādas vēl tendences iezīmējušās dzīvojamo platību tirgū.  

Mājokļu tirgus, Redaktora izvēle, Cenu izmaiņas

Sērijveida dzīvokļi Rīgas mikrorajonos

Mājokļu tirgus, Redaktora izvēle, Cenu izmaiņasŠobrīd īpašumu apskates notiek arvien biežāk, un interese tiek izrādīta par tiem īpašumiem, kas līdz šim klientam dažādu iemeslu dēļ, nešķita interesējoši. Pircēju lielais pieprasījums dažādos mikrorajonos pēc nelieliem, tas ir, 2-3 istabu dzīvokļiem, rada to cenas pieaugumu.   

Pārskatā teikts, ka 2017.gada I ceturkšņa laikā vidējā cena sērijveida neremontētiem dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos ir pieaugusi par 1,12%, šobrīd sastādot  706 eiro par vienu kvadrātmetru. "Ober Haus" speciālisti norāda, ka, salīdzinot vidējo cenu šā gada I ceturksnī ar vidējo cenu attiecīgajā periodā 2016.gadā, kopējais cenas pieaugums sastāda 6,04%.

Pēc Zemesgrāmatas datiem, 2017. gada I ceturksnī mēnesī Rīgas pilsētas zemesgrāmatu nodaļā vidēji mēnesī tika reģistrēti 790 dzīvokļu pārdošanas darījumi.

Salīdzinot Zemesgrāmatā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaitu 2017. gada I ceturksnī ar darījumu skaitu 2016. gada I ceturksnī, darījumu skaits ir palielinājies par 6,18%.

Svarīgi aspekti dzīvokļa iegādes lēmuma pieņemšanai ir nekustamā īpašuma nodokļa apmērs, komunālie maksājumi, tas ir, apsaimniekošanas un apkures izmaksas, kā arī tas, vai zemes domājamās daļas ir īpašumā.

Kompānija arī novērojusi, ka pēdējā laikā vērojama tendence, ka dzīvokļu īpašnieki savus iegādātos dzīvokļus izīrē, ar mērķi gūt ienākumus.

Dzīvokļi Rīgas centrā

Mājokļu tirgus, Redaktora izvēle, Cenu izmaiņasDzīvojamo platību tirgus pārskatā teikts, ka Rīgas centrā rezidenti šobrīd meklē mājokļus ar 2-3 istabām līdz 85 kvadrātmetriem, cenu robežās no 50 000-150 000 eiro. Kā vēsta speciālisti, daļai vietējo pircēju dzīvoklis pirmskara ēkās ir alternatīva sērijveida dzīvokļiem, ja mājoklis jaunajā projektā pircējam šķiet pārāk dārgi. Šo izvēli dažreiz pastiprina arī klientu šaubas par jauno projektu kvalitāti salīdzinājumā ar pirmskara laika mājām kā pārbaudītām vērtībām. Ļoti pieprasīti ir dzīvokļi ar privāto apkures sistēmu un stāvvietas pieejamību pilsētas centrā.

Nedaudz mazinājusies ir nerezidentu aktivitāte, galvenajai interesei joprojām saglabājoties par Rīgas Kluso centru, Tuvo centru vai Vecrīgu. Nerezidentu izvēle nekustamā īpašuma iegādē ir dzīvokļi ar labu naudas plūsmas nodrošinājumu. Daudzi ārzemju klienti meklē dzīvokļus jaunajos projektos, bet tos neapmierina dzīvokļu plānojums vai izvietojums ēkā, autostāvvietas trūkums.

Dzīvokļu īres tirgus

"Ober Haus" speciālisti stāsta, ka šajā tirgus segmentā ir vērojama tendence, ka īres dzīvokļu cenas samazinās, jo  piedāvājums ir kļuvis lielāks. Īrniekiem ir lielākas izvēles iespējas, bet dzīvokļu īpašniekiem ir jāsamazina cenas, lai pēc iespējas ātrāk piemeklētu savam īpašumam īrnieku.

Šī gada sākumā galvenokārt pieprasījums pēc 1-2 istabu īres dzīvokļiem cenu kategorijā no 250-400 eiro mēnesī. Īrnieku interese ir  galvenokārt par piedāvājumiem Rīgas centrā. 

Sākusies klientu aktivitāte piemeklējot īres dzīvokļus vai privātmājas Jūrmalā vasaras periodam. Privātmāju īre vasaras periodā tiek piedāvāta vidēji 3000 eiro mēnesī, un interese ir gan no vietējiem iedzīvotājiem, gan citu valstu  pilsoņiem.

Jaunie projekti

Mājokļu tirgus, Redaktora izvēle, Cenu izmaiņasCenas  jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos šī  gada pirmajā ceturksnī ir vidēji no 1100 līdz 1800 eiro par vienu kvadrātmetru.

Jauno projektu segmentā pircēju aktivitāte ir palikusi nemainīga - tie ir vietējie pircēji ar stabiliem ienākumiem. Rīgas mikrorajonos jauno projektu tirgū lielākais pieprasījums ir pēc dzīvokļiem cenu kategorijās no 50 000 -130 000 eiro, vai 1100-1400 eiro par kvadrātmetru.

Galvaspilsētas centrā jauno projektu cenas ir robežās no 1300 līdz pat 3800 eiro par vienu kvadrātmetru. Pārsvarā no šī piedāvājuma sev mājokļus izvēlas vietējie pircēji ar labiem ienākumiem vai uzkrājumiem, kā arī vietējie investori. Pārskatā teikts, ka pieprasītākie ir divistabu dzīvokļi ar pilnu apdari vai mazāki trīsistabu dzīvokļi apm. 70 kvadrātmetru platībā ar pilnu apdari.

Ekskluzīvu jauno projektu segmentā dzīvokļu pilnas apdares cena var variēt no 2500 līdz pat 4800 eiro kvadrātmetrā. Pieprasītākais rajons ir Klusais centrs, 3-4 istabu dzīvokļi ar 2 sanmezgliem un auto novietni pagalmā. Šim segmentam vairāk ir ārvalstu pircēji, kā arī nedaudz  vietējie pircēji ar veidotiem uzkrājumiem.

Jauno projektu dzīvokļu iegādei vietējie pircēji pārsvarā kreditējas bankās, tas ir 85% bankas kredīts un 15% pašu līdzekļi. Vietējiem pircējiem ir grūti uzkrāt pirmo iemaksu, tāpēc viņi maksimāli izmanto valsts galvojumu, kā arī tas atvieglo  nekustamā īpašuma nodokļa lielumu īpašuma pārreģistrēšanai, kas ir no 2% samazināts uz 0,5%.

Attīstītāji, projektējot jaunos projektus, cenšas veidot dzīvojamos kvartālus ar vairākām dzīvojamām mājām, komercobjektiem, bērnu laukumiem, veikaliem, tādejādi sniedzot pircējam iespēju dzīvot sakārtotā, ērtā un funkcionālā pilsētas vidē, kas, kā norāda "Ober Haus" speciālisti, pircējiem ļoti patīk. Jaunajos projektos, veidojot dzīvokļus ar pilnu apdari, tiek piesaistīti interjera dizaineri un mēbeļu ražotāji, ko ļoti atzinīgi novērtē pircēji.

Privātmājas

Privātmāju segmentā klientu aktivitāte pieaugusi līdz ar siltāka laika iestāšanos. Pierīgā klienti visvairāk interesējas par mājām cenu kategorijā no 120 000 līdz 150 000 eiro, taču šajā cenu amplitūdā piedāvājums ir ļoti mazs. Klienti vēlas mājas, kas ir gatavas dzīvošanai uzreiz, bez lieliem remonta ieguldījumiem, jo secinām, ka šobrīd pietrūkst celtniecības meistaru pakalpojumi un  remontizmaksas maksā dārgi.

40-60 kilometru attālumā no Rīgas ir pieprasītas mājas cenu kategorijā no 50 000 no 90 000 eiro. Šobrīd, salīdzinot ar pēckrīzes periodu, ir mazāks piedāvājums nepabeigtām jaunbūvēm.

Zemes platības

Kā tas ir katru gadu vērojams, iestājoties pavasarim, šis tirgus sektors ir kļuvis aktuāls gan pircējiem, gan pārdevējiem. Vislielākā interese ir par zemes gabalu iegādes iespējām Pierīgā par vidēji 30 000 eiro. Izvēloties zemes gabalus, pircējiem ir svarīgs elektrības pieslēgums un piekļuves iespējas. Zemes piedāvājums tirgū ir samazinājies, aktīvi izpērkot ekonomiskos piedāvājumus. Pierīgas teritorijā ir pieejamas lielas platības zemes gabali, tas ir, vairāki hektāri, kuru sadalīšana apbūves gabalos ir ļoti dārga, tāpēc attīstītājiem nav liela interese uzņemties to attīstīšanu un realizēšanu.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Pirmajā ceturksnī sarucis mājsaimniecībām mājokļa iegādei izsniegto kredītu apmērs

09.05.2017

alt
alt

Aktīvākie mājokļu kredītu aizņēmēji - vīrieši

09.05.2017

Saistītās ziņas

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums

alt

Mikrorajonu pērles: privātmājas pilsētas kņadas viducī

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi RĪGAS CENTRĀ: darījumu statistika un aktuālie projekti

alt

Pieprasītā PIERĪGA: karsti un īpaši piedāvājumi jaunajiem dzīvokļiem

alt

Uzsāk būvniecību jauna koncepta kvartālam "Līčukrasti" Stopiņu novadā

alt

Pārdod Ružciema pusmuižu: unikālai mājvietai vai elegantai lauku viesnīcai

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi KREISAJĀ KRASTĀ: Imantā, Dzirciemā, Āgenskalnā, Zasulaukā un Šampēterī

alt

Karstākie dzīvokļu piedāvājumi LABAJĀ KRASTĀ: Purvciemā, Ķengaragā, Mežciemā un citur

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

2

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

3

Jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

4

Novembra klientu dienas Rīgas centrā: reģistrējies individuālai projektu apskatei!

5

"Dzirciema nams" – plaši divistabu dzīvokļi ērtai dzīvošanai un strādāšanai no mājām

6

Izvēlies mūsdienīgu dzīvojamo māju pārvaldību, ko nodrošina Latvijas apsaimniekošanas uzņēmums HAGBERG

City24 redaktora izvēle

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums