Rīgā turpina palielināties sērijveida dzīvokļa cenas

Šī gada aprīlī Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenas palielinājās par 0,3%, dzīvokļu vidējai cenai pieaugot līdz 737 eiro par kvadrātmetru, teikts jaunākajā nekustamo īpašumu kompānijas «Arco Real Estate» sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā. Savukārt kopš 2017.gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas kopumā palielinājušās par 4,5%.

Cenu izmaiņas, Redaktora izvēle, Mājokļu tirgus

Cenas aprīlī vidēji bija par 54,5 % zemākas nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena bija sasniegusi visu laiku augstāko atzīmi – 1 620 eiro par kvadrātmetru. Tomēr, kā norāda "Arco Real Estate", pagājušajā mēnesī konstatētais cenu pieaugums ir augstākais pēdējo gadu laikā.

Kopumā Rīgas lielākajos mikrorajonos aprīlī visvairāk pieauga pieprasīto divistabu un trīsistabu dzīvokļu cenas. Vienistabas dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena aprīlī pārsniedza 800 eiro robežu, un neremontētu vienistabas dzīvokļu augstākās cenas sasniedza 1 000 eiro kvadrātmetrā. Lielākais cenu pieaugums jau otro mēnesi pēc kārtas konstatēts Bolderājā, kur dzīvokļu cenas mēneša laikā pieauga par 3,5 %, liecina kompānijas apkopotā informācija. 

Dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējās cenas lielākais pieaugums Rīgas mikrorajonos kopš 2017. gada sākuma novērots Juglā un Bolderājā (+ 7,8 %), taču cenas šogad palielinājās arī citos Rīgas lielākajos mikrorajonos. Vislēnāk dzīvokļu cenas kopš gada sākuma pieauga Teikā (+ 1,6 %).

Aprīlī cenas, vērtējot pēc istabu skaita, pieauga 1 – 4 istabu dzīvokļiem. Sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena pieauga vienistabas (+ 1,5 %), divistabu (+ 1,7 %), trīsistabu (+ 1,7 %) un četristabu (+ 0,7 %) dzīvokļiem.

Kā teikts pārskatā, pagājušajā mēnesī sērijveida dzīvokļu cenu pieaugums bija vērojams visos lielākajos Rīgas mikrorajonos, cenām palielinoties robežās no 0,7 līdz 3,5 %. Lielākais cenu pieaugums konstatēts Bolderājā, kur dzīvokļu cenas mēneša laikā pieauga par 3,5 %, savukārt vismazākās cenu izmaiņas aprīlī novērotas Zolitūdē un Iļģuciemā, kur cenas pieauga vien par 0,7 %.

2017. gada aprīlī sērijveida dzīvokļu cenas, salīdzinot ar 2015. gada sākumu, bija augstākas par 15,7 %. Savukārt kopš 2016. gada sākuma cenas palielinājās par 12,5 %. 2017. gada laikā cenas pieauga par 4,5 %.

Sērijveida dzīvokļu augstākās cenas 2017. gada aprīlī saglabājās Teikā, kur viena kvadrātmetra vidējā cena pieauga līdz 878 eiro kvadrātmetrā pozīcijai. Viena kvadrātmetra zemākā vidējā cena aprīlī saglabājās Bolderājā, kur tā pakāpusies līdz 524 eiro par kvadrātmetru pozīcijai.

"Arco Real Estate" pārskatā teikts, šī gada aprīlī dārgākie dzīvokļi saglabājās 119. un 104. sērijas mājās, kurās cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī bija robežās no 45 000 līdz 48 000 eiro atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt lētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 25 000 līdz 39 000 eiro, un Hruščova laika mājas, kurās cenas divistabu dzīvokļiem bija robežās no 24 000 līdz 38 000 eiro atkarībā no mikrorajona.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv

Labs nāk ar gaidīšanu - vai zini, cik daudz laika aizņem virtuves plānošana?

09.05.2017

alt
alt

Biroju nomas tirgū trūkst plašu A klases biroju

10.05.2017

Saistītās ziņas

alt

Kopš gada sākuma dzīvokļu cenas Rīgā palielinājušās par 3,2%

alt

Jūnijā apstājies Rīgas dzīvokļu cenu pieaugums

alt

Īres tirgū pieprasījums pārsniedz piedāvājumu

alt

Šogad Rīgas jauno projektu tirgus tiks papildināts ar 2000 jauniem dzīvokļiem

alt

Samazinājies Rīgas sērijveida dzīvokļu cenu pieauguma temps

alt

Kādas vēsmas šopavasar valda Ventspils nekustamo īpašumu tirgū?

alt

Tuvākajos gados sērijveida dzīvokļu cenas augs par 5-6% gadā

alt

Privātmājas galvenokārt būvē savām vajadzībām

alt

Dzīvokļu cenas Rīgā turpina pakāpeniski pieaugt

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

2

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

3

Dzīvojamais kvartāls Lofts&Rosegold svin spāru svētkus

4

Ceļā uz ideālo virtuvi - kopā ar igauņu mīlēto ARENS

5

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

6

Altum jauno speciālistu mājokļu garantiju programmā piešķirta 1000.garantija

City24 redaktora izvēle

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

"Merks" sāk būvēt jaunu dzīvojamo kvartālu pie Viesturdārza

alt

Jaunums Imantā! Uzsākta dzīvojamā projekta "Anniņmuižas Parka Rezidence" būvniecība