Desmit ieteikumi iegādājoties jaunu mājvietu

Iegādājoties jaunu dzīvesvietu, interesentam vajadzētu izvairīties no pārlieku lielas emocionalitātes, ir jādomā racionāli, skaidro būvkompānijas «Merks» nekustamo īpašumu tirdzniecības projektu vadītāja Dace Tumšā, minot desmit ierosinājumus, kas palīdzēs kritiski izvērtēt mājvietas piemērotību un atvieglos lēmumu pieņemšanu.

Noderīgi zināt, Redaktora izvēle

1. Novērtē mājokļa atrašanās vietu

Dzīvokļa atrašanās vieta ir viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem nekustamā īpašuma vērtībai nākotnē. Būvkompānijas "Merks" nekustamo īpašumu tirdzniecības projektu vadītāja Dace Tumšā uzsver: "Izvērtēt, vai topošā dzīvesvieta ir atbilstoša dzīves ritmam. Ne vien, domājot pat to, vai tas ir tuvu darbam, skolai un bērnudārzam, bet arī svarīgi, lai apkārtnes infrastruktūrai būtu attīstības perspektīvas".

2. Izzini papildizmaksu apmērus

Atceries noskaidrot, kam pieder zeme, un kāds ir nekustamā īpašuma nodokļa apmērs. Ja, pērkot dzīvokli, tiek noskaidrots, ka zeme, kur uzcelts daudzdzīvokļu nams pieder kādai privātpersonai, tad var nākties rēķināties ar grūti prognozējamām nomas maksām.

3. Pārliecinieties par tehnisko stāvokli

Iegādājoties gan jaunu, gan vecu dzīvokli, ir jāpievērš uzmanība inženierkomunikācijām, elektroinstalācijām un logu kvalitātei. Šāda tehnisko detaļu kvalitāte dod ievērojamu pievienoto vērtību noskatītajam dzīvokļa. Bieži vien cilvēkam bez pieredzes būvniecībā nav spēja kompetenti izvērtēt dzīvokļa tehnisko stāvokli, tamdēļ ieteicams padomu lūgt personai, kuras pieredze ir saistīta ar celtniecību.

4. Palūdz aplūkot ikmēneša rēķinu

Apsaimniekošanas izmaksas var būt ļoti dažādas, un dzīvokļa pārdevējam vienmēr var lūgt parādīt iepriekšējo mēnešu rēķina. Ja dzīvoklis ir jauns, tad visbiežāk atradīsies kāds kaimiņš ar līdzīgu platību, tad nekautrējoties vari aprunāties un izjautāt par ikmēneša maksājumiem. Dace Tumša norāda, ka apskatot rēķinu, varēsi noskaidrot ne vien aptuvenās komunālās izmaksas, bet arī mājokļa energoefektivitātes līmeni, kā arī papildizmaksu apmēru - izdevumus par apsardzi, apsaimniekošanas un atkritumu izvešanas maksu.

5. Novērtē dzīvokļa vizuālo stāvokli

Ja iepriekš minētie faktori ir izturējuši mājokļa meklētāja pārbaudi, tad var ķerties pie dzīvokļa kosmētiskā stāvokļa izzināšanas. "Protams, ka ir iespējams veikt remontdarbus tikko iegādātajā dzīvoklī, ieguldot papildus finanses, tomēr izdevīgāk, iegādājoties dzīvokli, ir piemaksāt mazliet vairāk un saņemt iespēju, iekārtoties jaunajā mājvietā, bez lieka uztraukuma par gaidāmajiem remontdarbiem un bez lieka finanšu līdzekļu patēriņa, jo parasti šie šķietamie ieekonomētie līdzekļi var izvērsties kā otrs darbs", tā būvkompānijas "Merks" nekustamo īpašumu tirdzniecības projektu vadītāja Dace Tumšā.

6. Aplūko dzīvokli un tā apkārtni diennakts tumšajā laikā

Komponents, kuram noteikti vajadzētu pievērst uzmanību un, kas nav mazsvarīgs, ir daudzdzīvokļu namā jau dzīvojošie cilvēki un apkārtnes kaimiņi. "Ieteiktu aplūkot dzīvojamā nama rajonu diennakts tumšajā laikā, tad varētu novērtēt apgaismojuma kvalitāti pagalmā, kā arī tas sniegtu pārliecību, ka apkārtnes iedzīvotāji par naktsdzīvi ir vienlīdzīgās domas ar tevi, " stāsta "Merks" nekustamo īpašumu tirdzniecības projektu vadītāja, uzsverot, ka ne tikai apkārtnes iedzīvotāji ir tas, ko var izvērtēt naktī, dienas tumšajā laikā, var novērot arī citas lietas kā pārpildītu automašīnu stāvvietu vai nepietiekamu apgaismojumu uz ielas.

7. Izvērtē dzīvojamās platības izmēru

"Gadījumā, ja tiek veikta dzīvokļa rezervācija, svarīgi ir iedziļināties dzīvokļa plānojumā jāsaprot, vai būs pietiekami daudz vietas nepieciešamajām mēbelēm - lielajam drēbju skapim, veļasmašīnai, cik daudz brīvās telpas paliks pēc mēbeļu novietošanas - pietiekama platība ir ļoti svarīgs komponents. Pirms tiek noformēts pirkums, ir jāizprot, kā tiks organizēta tālākā dzīvošana jaunajā dzīvesvietā", stāsta D. Tumšā.

8. Pievērs uzmanību izsauļojamībai

Svarīgs faktors ir skats pa logu, kā arī izsauļojamība. Dace Tumšā izklāsta: "Izsauļojamība nozīmē to, cik daudz dzīvoklī ieplūst saules gaisma. Jāsaprot, kāda tipa cilvēks ir jaunā dzīvokļa meklētājs. Logu novietojums dzīvoklī jāsalāgo ar ikdienas paradumiem, piemēram, vai cilvēkam svarīgi celties ar saules gaismu, vai, atnākot mājās, ir vēlme, lai dzīvojamajā istabā iespīd saules stari, vai arī ir nepieciešamība pēc saules gaismas guļamistabā".

9. Pastaigājies pa esošo apkaimi

Ar mašīnu izbraukājot dzīvokļa apkārtni, nereti vien ir par maz. Dace Tumšā vislabāk iesaka, apkārtni izstaigāt, piemēram, aizejot līdz vietējam veiklam vai parkam. Šādas pastaiga ne vien ļaus labāk izbaudīt apkārtni, bet arī palīdzēs objektīvāk novērtēt veikalu, parku tuvumu, piemājas celiņu kvalitāti un tamlīdzīgi.

10. Uzņem bildes

Meklējot dzīvokli, visbiežāk sanāk apsvērt vienlaicīgi vairākus variantus, tāpēc bilžu uzņemšana palīdzēs atcerēties dzīvokļa izkārtojumu, logu skaitu un citus komponentus, ko nebūs izdevies paturēt prātā. Bilžu pārskatīšana, nereti ļaus kritiski apsvērt dzīvokļa piemērotību, izvairoties no papildus apskates organizēšanas.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Vēl uz diviem gadiem iesaldēs kadastrālās vērtības

22.05.2017

alt
alt

Pieaugot būvniecības apjomiem, lielākā aktivitāte sagaidāma Skanstes apkaimē

22.05.2017

Saistītās ziņas

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

alt

Mēbeļu iegāde internetā: veiksmīgas iepirkšanās ceļvedis

alt

Kļūdas, no kurām virtuves plānošanas procesā palīdzēs izvairīties dizaineris

alt

Populārākie virtuves fasāžu materiāli: kādi ir to plusi un mīnusi?

alt

Mājokļa iegāde Rīgā, Pierīgā vai reģionos – kas jāņem vērā

alt

Mājokļa iegādes izmaksas, par ko pircēji mēdz piemirst

alt

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

alt

Pirkt vai īrēt - tāds ir jautājums!

alt

Piedāvā ARENS: kādai šobrīd jāizskatās mūsdienīgai virtuvei?

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

2

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

3

Sestdien jaunajā Pierīgas kvartālā "Līčukrasti" notiks pirmā Klientu diena

4

Novembra klientu dienas Rīgas centrā: reģistrējies individuālai projektu apskatei!

5

"Dzirciema nams" – plaši divistabu dzīvokļi ērtai dzīvošanai un strādāšanai no mājām

6

Izvēlies mūsdienīgu dzīvojamo māju pārvaldību, ko nodrošina Latvijas apsaimniekošanas uzņēmums HAGBERG

City24 redaktora izvēle

alt

Tavas jaunās virtuves santehnika! Kas jāzina, lai nekļūdītos izvēlē?

alt

Pārdošanā - pamatskola! Šī brīža neparastāko investīciju objektu TOP

alt

Zane Tetere - Šulce: ar Edinburgh Apartments&Lofts projektu Jūrmalā atgriežas cilvēciskums