Desmit ieteikumi iegādājoties jaunu mājvietu

Iegādājoties jaunu dzīvesvietu, interesentam vajadzētu izvairīties no pārlieku lielas emocionalitātes, ir jādomā racionāli, skaidro būvkompānijas «Merks» nekustamo īpašumu tirdzniecības projektu vadītāja Dace Tumšā, minot desmit ierosinājumus, kas palīdzēs kritiski izvērtēt mājvietas piemērotību un atvieglos lēmumu pieņemšanu.

Noderīgi zināt, Redaktora izvēle

1. Novērtē mājokļa atrašanās vietu

Dzīvokļa atrašanās vieta ir viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem nekustamā īpašuma vērtībai nākotnē. Būvkompānijas "Merks" nekustamo īpašumu tirdzniecības projektu vadītāja Dace Tumšā uzsver: "Izvērtēt, vai topošā dzīvesvieta ir atbilstoša dzīves ritmam. Ne vien, domājot pat to, vai tas ir tuvu darbam, skolai un bērnudārzam, bet arī svarīgi, lai apkārtnes infrastruktūrai būtu attīstības perspektīvas".

2. Izzini papildizmaksu apmērus

Atceries noskaidrot, kam pieder zeme, un kāds ir nekustamā īpašuma nodokļa apmērs. Ja, pērkot dzīvokli, tiek noskaidrots, ka zeme, kur uzcelts daudzdzīvokļu nams pieder kādai privātpersonai, tad var nākties rēķināties ar grūti prognozējamām nomas maksām.

3. Pārliecinieties par tehnisko stāvokli

Iegādājoties gan jaunu, gan vecu dzīvokli, ir jāpievērš uzmanība inženierkomunikācijām, elektroinstalācijām un logu kvalitātei. Šāda tehnisko detaļu kvalitāte dod ievērojamu pievienoto vērtību noskatītajam dzīvokļa. Bieži vien cilvēkam bez pieredzes būvniecībā nav spēja kompetenti izvērtēt dzīvokļa tehnisko stāvokli, tamdēļ ieteicams padomu lūgt personai, kuras pieredze ir saistīta ar celtniecību.

4. Palūdz aplūkot ikmēneša rēķinu

Apsaimniekošanas izmaksas var būt ļoti dažādas, un dzīvokļa pārdevējam vienmēr var lūgt parādīt iepriekšējo mēnešu rēķina. Ja dzīvoklis ir jauns, tad visbiežāk atradīsies kāds kaimiņš ar līdzīgu platību, tad nekautrējoties vari aprunāties un izjautāt par ikmēneša maksājumiem. Dace Tumša norāda, ka apskatot rēķinu, varēsi noskaidrot ne vien aptuvenās komunālās izmaksas, bet arī mājokļa energoefektivitātes līmeni, kā arī papildizmaksu apmēru - izdevumus par apsardzi, apsaimniekošanas un atkritumu izvešanas maksu.

5. Novērtē dzīvokļa vizuālo stāvokli

Ja iepriekš minētie faktori ir izturējuši mājokļa meklētāja pārbaudi, tad var ķerties pie dzīvokļa kosmētiskā stāvokļa izzināšanas. "Protams, ka ir iespējams veikt remontdarbus tikko iegādātajā dzīvoklī, ieguldot papildus finanses, tomēr izdevīgāk, iegādājoties dzīvokli, ir piemaksāt mazliet vairāk un saņemt iespēju, iekārtoties jaunajā mājvietā, bez lieka uztraukuma par gaidāmajiem remontdarbiem un bez lieka finanšu līdzekļu patēriņa, jo parasti šie šķietamie ieekonomētie līdzekļi var izvērsties kā otrs darbs", tā būvkompānijas "Merks" nekustamo īpašumu tirdzniecības projektu vadītāja Dace Tumšā.

6. Aplūko dzīvokli un tā apkārtni diennakts tumšajā laikā

Komponents, kuram noteikti vajadzētu pievērst uzmanību un, kas nav mazsvarīgs, ir daudzdzīvokļu namā jau dzīvojošie cilvēki un apkārtnes kaimiņi. "Ieteiktu aplūkot dzīvojamā nama rajonu diennakts tumšajā laikā, tad varētu novērtēt apgaismojuma kvalitāti pagalmā, kā arī tas sniegtu pārliecību, ka apkārtnes iedzīvotāji par naktsdzīvi ir vienlīdzīgās domas ar tevi, " stāsta "Merks" nekustamo īpašumu tirdzniecības projektu vadītāja, uzsverot, ka ne tikai apkārtnes iedzīvotāji ir tas, ko var izvērtēt naktī, dienas tumšajā laikā, var novērot arī citas lietas kā pārpildītu automašīnu stāvvietu vai nepietiekamu apgaismojumu uz ielas.

7. Izvērtē dzīvojamās platības izmēru

"Gadījumā, ja tiek veikta dzīvokļa rezervācija, svarīgi ir iedziļināties dzīvokļa plānojumā jāsaprot, vai būs pietiekami daudz vietas nepieciešamajām mēbelēm - lielajam drēbju skapim, veļasmašīnai, cik daudz brīvās telpas paliks pēc mēbeļu novietošanas - pietiekama platība ir ļoti svarīgs komponents. Pirms tiek noformēts pirkums, ir jāizprot, kā tiks organizēta tālākā dzīvošana jaunajā dzīvesvietā", stāsta D. Tumšā.

8. Pievērs uzmanību izsauļojamībai

Svarīgs faktors ir skats pa logu, kā arī izsauļojamība. Dace Tumšā izklāsta: "Izsauļojamība nozīmē to, cik daudz dzīvoklī ieplūst saules gaisma. Jāsaprot, kāda tipa cilvēks ir jaunā dzīvokļa meklētājs. Logu novietojums dzīvoklī jāsalāgo ar ikdienas paradumiem, piemēram, vai cilvēkam svarīgi celties ar saules gaismu, vai, atnākot mājās, ir vēlme, lai dzīvojamajā istabā iespīd saules stari, vai arī ir nepieciešamība pēc saules gaismas guļamistabā".

9. Pastaigājies pa esošo apkaimi

Ar mašīnu izbraukājot dzīvokļa apkārtni, nereti vien ir par maz. Dace Tumšā vislabāk iesaka, apkārtni izstaigāt, piemēram, aizejot līdz vietējam veiklam vai parkam. Šādas pastaiga ne vien ļaus labāk izbaudīt apkārtni, bet arī palīdzēs objektīvāk novērtēt veikalu, parku tuvumu, piemājas celiņu kvalitāti un tamlīdzīgi.

10. Uzņem bildes

Meklējot dzīvokli, visbiežāk sanāk apsvērt vienlaicīgi vairākus variantus, tāpēc bilžu uzņemšana palīdzēs atcerēties dzīvokļa izkārtojumu, logu skaitu un citus komponentus, ko nebūs izdevies paturēt prātā. Bilžu pārskatīšana, nereti ļaus kritiski apsvērt dzīvokļa piemērotību, izvairoties no papildus apskates organizēšanas.

 

City24.lv iesaka:

NEPALAID GARĀM JAUNĀKĀS ZIŅAS NO CITY24 - SEKO MUMS  FACEBOOK!

Vēl uz diviem gadiem iesaldēs kadastrālās vērtības

22.05.2017

alt
alt

Pieaugot būvniecības apjomiem, lielākā aktivitāte sagaidāma Skanstes apkaimē

22.05.2017

Saistītās ziņas

alt

Idejas, kā vienkāršu vannas istabu padarīt īpašāku

alt

Ieteikumi tiem, kas jaunajā gadā apņēmušies "uzfrišināt" mājokli

alt

Veidi, kā gaišai dzīvesvietai piešķirt "asumiņu"

alt

Kamīns – ne vien siltuma devējs, bet arī interjera elements

alt

Iekārto guļamistabu gudri

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

alt

Arvien vairāk profesionāļu darbam izvēlas coworking vidi

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Mūsdienīgs mājoklis, kuru vari atļauties - dzīvo Tuvidos! Aicina uz atvērto durvju dienu!

2

Esi pats sava mājokļa saimnieks! Reaton prezentē ko nebijušu apdares materiālu tirgū - fiksētās izmaksas

3

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

4

Atvērto durvju diena - arī Pārdaugavas mājokļu projektos

5

Atvērto durvju dienas maratonā varēs apskatīt jaunos projektus Rīgas centrā

6

Papildus piešķirs 2,8 miljonus eiro Altum pirmā mājokļa iegādes programmas turpināšanai

City24 redaktora izvēle

alt

Nāc uz ATVĒRTO DURVJU DIENAS MARATONU un laimē dizaina stāvlampu no LaLampa!

alt

Atvērto durvju diena Saliena Park Apartments: rezervē dzīvokli un saņem IKEA dāvanu karti 1000 EUR vērtībā!

alt

Jaunā Teika, Ezerparka Nami un Vairoga 32 dzīvojamais projekts vērs durvis apmeklētājiem