Šogad Rīgā ievērojami augušas sērijveida dzīvokļu cenas

Šī gada jūnijā Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenas palielinājās par 0,6 %, sērijveida dzīvokļu vidējai cena jūnijā pieaugot līdz 750 eiro par kvadrātmetru, teikts jaunākajā nekustamo īpašumu kompānijas «Arco Real Estate» sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā. Kopš 2017. gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas kopumā palielinājās par 6,4 %.

Mājokļu tirgus, Cenu izmaiņas, Arco Real Estate

Rīgas lielākajos mikrorajonos dzīvokļu cenas joprojām turpina palielināties, tomēr cenu pieauguma temps jūnijā samazinājās. Atsevišķos mikrorajonos mēneša laikā cenu izmaiņas netika konstatētas. Jau otro mēnesi pēc kārtas visstraujāk pieauga dzīvokļu cenas Vecmīlgrāvī. Savukārt Imantā sērijveida dzīvokļu vidējā cena sasniedza Zolitūdes dzīvokļu cenu līmeni.

2017. gada pirmajā pusgadā sērijveida dzīvokļu cenas pieauga jau vairāk nekā par 6 %, līdz ar to var prognozēt, ka šogad cenu pieaugums pārsniegs 2016. gada cenu pieaugumu (+ 7,6 %).

Dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējās cenas lielākais pieaugums Rīgas mikrorajonos kopš 2017. gada sākuma novērots Bolderājā (+ 10 %). Arī citos Rīgas lielākajos mikrorajonos cenas šogad palielinājās. Vislēnāk dzīvokļu cenas kopš gada sākuma pieauga Teikā (+ 2,7 %).

Cenas maijā vidēji bija par 54 % zemākas nekā 2007. gada 1. jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena bija sasniegusi visu laiku augstāko atzīmi – 1 620 eiro kvadrātmetrā, ziņo "Arco Real Estate".

Vērtējot pēc istabu skaita, cenas pieauga 1 – 4 istabu dzīvokļiem. Sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena vienistabas dzīvokļiem pieauga par 0,2 %, divistabu  – par 0,4 %, trīsistabu – par 0,7 %, savukārt četristabu – par 1,3 %.

"Arco Real Estate" vēsta, ka sērijveida dzīvokļu cenu pieaugums jūnijā tika novērots gandrīz visos lielākajos Rīgas mikrorajonos: cenas palielinājās no 0,1 līdz 2,3 %. Pārskatā minēts, ka lielākais cenu pieaugums konstatēts Vecmīlgrāvī, kur dzīvokļu cenas mēneša laikā pieauga par 2,3 %. Savukārt nemainīga cena saglabājās Bolderājā un Iļģuciemā, kur dzīvokļu cenas saglabājušās iepriekšējā mēneša līmenī.

Šī gada jūnijā sērijveida dzīvokļu cenas, salīdzinot ar 2015. gada sākumu, bija augstākas par 17,7 %, savukārt kopš 2016. gada sākuma cenas palielinājās par 14,5 %. 

Sērijveida dzīvokļu augstākās cenas 2017. gada jūnijā saglabājās Teikā, kur viena kvadrātmetra vidējā cena pieauga līdz 887 eiro par kvadrātmetru. Zemākā viena kvadrātmetra vidējā cena jūnijā saglabājās Bolderājā – 535 eiro kvadrātmetrā, informē "Arco Real Estate".

Jūnijā dārgākie dzīvokļi, kā ierasts, konstatēti 119. un 104. sērijas mājās, kurās cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī bija robežās no 45 000 līdz 48 000 eiro atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt lētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 25 000 līdz 39 000 eiro, kā arī Hruščova laika mājas, kurās divistabu dzīvokļu cenas svārstījās robežās no 24 000 līdz 38 000 eiro atkarībā no mikrorajona.

 

City24.lv iesaka:

KUR ĪPAŠUMS SATIEK ĪSTO SAIMNIEKU. IR SLUDINĀJUMS, IR DARĪJUMS! IEVIETO SLUDINĀJUMU City24.lv!

Ja esi mantinieks, negaidi uzaicinājumu – dodies pie notāra

05.07.2017

alt
alt

Izdevīgs pirkums – ekonomiski dzīvokļi plaukstošajā Ķengaraga apkaimē

06.07.2017

Saistītās ziņas

alt

Jelgavā un Ogrē palielinājušās sērijveida dzīvokļu cenas

alt

Rīgas sērijveida dzīvokļu cenas turpina pakāpeniski palielināties

alt

Kopš gada sākuma dzīvokļu cenas Rīgā palielinājušās par 3,2%

alt

Turpinās dzīvokļu darījumu skaita samazinājums

alt

Jūnija nekustamā īpašuma tirgus cenu indikators

alt

Salaspilī un Jelgavā nedaudz pieaugušas sērijveida dzīvokļu cenas

alt

Jūnijā apstājies Rīgas dzīvokļu cenu pieaugums

alt

Latvijā pirmajā ceturksnī bijis lielākais mājokļu cenu kāpums ES

alt

Sērijveida dzīvokļu cenas Rīgā augušas minimāli

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

2

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

3

Atvērto durvju diena vienā no Rīgas populārākajiem projektiem "Ezerparka Nami"

4

TRIBUS aģenti nostiprina savas pozīcijas nekustamā īpašuma tirgū

5

Skanstes City /DUNTE jaunais veidols

City24 redaktora izvēle

alt

TOP 10 populārākie jaunie projekti Rīgas centrā

alt

Seši apbrīnas vērti īpašumi Latvijā, kas joprojām meklē savu īsto pircēju

alt

Skandināvu vēsmas Ganību dambī - top jauns dzīvojamais projekts "Fjordi"