Kā iegādāties dzīvokli Rīgā, apvienojot senlaicīgo garu un mūsdienīgumu ar izdevīgu cenu

Dzīvot skaistas, senas pilsētas centrā – kas gan var būt labāk, skaistāk un prestižāk? Tomēr turīgi cilvēki ar gaumi meklē mājokļus, kas atbilstu 21. gadsimta ritmam un estētikai. Pretruna. Savukārt izsmalcinātā un mākslinieciskā Latvijas galvaspilsēta Rīga iet vienā solī ar laiku. Pašlaik pašā pilsētas vēsturiskajā centrā, izsmalcinātos jūgendstila namos var iegādāties mājokļus, kas nodrošinās saviem īpašniekiem mūsdienīgu komforta līmeni, plašu funkcionalitāti, augstākās kvalitātes apdari, kā arī pašus modernākos sadzīves pakalpojumus un izdevīgus komunālo pakalpojumu tarifus.

Jaunie projekti, Mājokļu tirgus, Īpašumi Latvijā, Akas iela 8

Par saprātīgu cenu iegādāties elitāru dzīvokli Rīgas centrā ir kļuvis iespējams pateicoties vērienīgai seno ēku rekonstrukcijas programmai, kas pēdējos gados tiek īstenota galvaspilsētā. Celtniekus un arhitektus sagaida sarežģīts uzdevums – saglabāt šo ēku neatkārtojamo vēsturisko izskatu, vienlaikus piepildot to ar jaunu saturu, kas atbilst mūsdienu prasībām. Viens no veiksmīgas restaurācijas piemēriem ir Kempeļa nams, kas atrodas vēsturisko Ģertrūdes un Akas ielu krustojumā.

Ēku komplekss, kas uzbūvēts 1909. gadā pēc izcilā Rīgas arhitekta Eižena Laubes projekta, ir arhitektūras piemineklis, un atrodas valsts un UNESCO aizsardzībā. Rekonstrukcijas rezultātā Kempeļa nams ir saglabājis visas latviešu romantisma pazīmes, kas dominē apdarē, bet tam ir pievienota mūsdienu funkcionalitāte, racionāla pieeja un komforts.

2013. gada rudenī pabeigtā rekonstrukcija tika veikta izmantojot jaunākās celtniecības tehnoloģijas. Tā ietvēra pamatu un nesošo konstrukciju stiprināšanu, koka pārseguma nomaiņu uz dzelzsbetonu, ēkas fasādes restaurāciju, jauna jumta uzklāšanu un jaunu liftu uzstādīšanu visās kāpņutelpās, kā arī logu nomaiņu.

Jaunie projekti, Mājokļu tirgus, Īpašumi Latvijā, Akas iela 8

Ļoti būtiski ir tas, ka rekonstrukcijas laikā tika pilnība nomainītas inženiertehniskās komunikācijas. Turklāt, ēkā ir uzstādītas enerģijas taupīšanas tehnoloģijas, kas ievērojami samazina ekspluatācijas izmaksas un komunālo pakalpojumu tarifus. Kempeļa nams ir viena no nedaudzajām Rīgas vēsturiskās daļas ēkām, kurā ir uzstādīta autonoma gāzes katlumāja ar patērētā siltuma skaitītāju katram dzīvoklim. Pateicoties tam, dzīvojamā kompleksa iedzīvotāji par komunālajiem pakalpojumiem maksā krietni mazāk nekā blakus māju iedzīvotāji, kam ir centrālā apkure. 

Celtnieki šai vairāk kā 100 gadus vecajai ēkai ir iedvesuši jaunu dzīvību. Viņi ir centušies maksimāli atjaunot fasādes oriģinālo noformējumu un sākotnējo interjeru. Tika atrestaurēti vestibili, koka durvis un stikla paneļi, vēsturiskās grīdas flīzes, oriģinālās margas un kaltās kāpņutelpu balustrādes; tika saglabātas vai no jauna rekonstruētas koka durvju apdares, ieejas aiļu arkas, kā arī parādes durvju rakstotie stikli. Nama fasādi joprojām rotā akmens bareljefu interesantie raksti, taisnstūrveida pilastri, apaļie logi un dažādu formu balkoni. 

Jaunie projekti, Mājokļu tirgus, Īpašumi Latvijā, Akas iela 8

Šodien Kempeļa nams ir vienots komplekss, kas sevī apvieno unikālu vēstures pieminekli un ēku, kas ir aprīkota ar modernām tehnoloģijām. Ēkā atrodas divas kafejnīcas, vīna veikals, ziedu veikals, sieviešu apģērbu veikali, kā arī vācu virtuvju salons un pilnībā aprīkotas biroju telpas. Dzīvojamās telpas izvietotas augšstāvos. Tās ir gatavas uzņemt jaunos saimniekus jebkurā brīdī. Visos dzīvokļos veikts augstas kvalitātes remonts, uzstādīta sadzīves tehnika, kā arī ierīkotas visas nepieciešamās komunikācijas. 

Ar "Rīdzinieka karti" iespējams novietot auto pie ēkas par 55 eiro mēnesī. 

Akas un Ģertrūdes ielas atrodas rosīgā biznesa un iepirkšanās rajonā. Šeit ir daudz dažādu uzņēmumu biroju, veikalu un kafejnīcu. Taču šīs pilsētas daļas attīstītā infrastruktūra netraucē pilsētniekiem izbaudīt dabas tuvumu. Tikai pāris minūšu gājienā no Kempeļa nama atrodas trīs labiekārtoti parki. Gājēju celiņi un puķu dobes, tīrais upes ūdens un svaigais gaiss palīdzēs atslābināties un atpūsties no pilsētas trokšņa un biroja steigas. Šeit var nodarboties ar skriešanu vai doties izbraucienos ar velosipēdu.

Bet šī piedāvājuma galvenais trumpis – dzīvokļu cenas ir sākot no 2400 eiro par kvadrātmetru. Var droši teikt, ka tas ir unikāls cipars par šādas klases dzīvokļiem.

Dzīvoklis rekonstruēta ēkā Rīgas Centrā – tas ir prestiži, ērti un izdevīgi

Kempeļa nama burvīgumu un tā piedāvātās priekšrocības jau ir novērtējuši daudzi tā iemītnieki no Latvijas un citām valstīm. Dzīvojamais komplekss ir plašs un ir gatavs uzņemt jaunus iedzīvotājus. Topošie saimnieki var izvēlēties savai gaumei atbilstošu variantu.

Jaunie projekti, Mājokļu tirgus, Īpašumi Latvijā, Akas iela 8

Saimniekus gaida viens no respektablākajiem mājokļiem – mansarddzīvoklis septītajā stāvā ar platību 110 m2. Šis dzīvoklis ir burtiski piepildīts ar sauli. Tam ir oriģinālais plānojums un augsti griesti (no 2,20 līdz 3,55 metriem korē). Trīs istabas ir pilnībā dekorētas, plašajā viesistabā iespējams ierīkot kamīnu. Papildu bonuss īpašniekiem – 8 m2 priekšnams, kurā var ērti novietot velosipēdu, bērnu ratiņus, dažādus saimniecības piederumus vai skapi virsdrēbēm. 

Dzīvokļi Kempeļa namā ir paredzēti tiem, kas ciena vēsturiskas vērtības, bet vēlas arī komfortu un kvalitāti. Patiešām, mansarddzīvokļa apdarē izmantoti augstākās klases materiāli un aprīkojums. Kā piemēram, grīda ir noklāta ar firmas Boen dabīgiem parketa dēļiem. Sanitārajos tīklos, virtuvē un priekšnamā ar elektrību apsildāmā grīda ir izklāta ar itāļu ražotāja Kerama Marazzi flīzēm. Iebūvētā virtuve no vācu fabrikas Pronorm ir aprīkota ar Miele sadzīves tehniku, vannas istabā uzstādīta santehnika un aksesuāri no populāriem Eiropas zīmoliem Duravit, Hansgrohe, Huppe. Iebūvētie drēbju skapji aprīkoti ar skandināvu ražotāja Elfa moduļu sistēmu. 

Jaunie projekti, Mājokļu tirgus, Īpašumi Latvijā, Akas iela 8

Savu īpašnieku gaida arī ekskluzīvs trīsistabu dzīvoklis Nr. 22 ēkas otrajā stāvā. Dzīvoklis ir divpusējs – ar logiem uz Ģertrūdes ielu, un uz kluso pagalmu. Tajā ir viss jaunā saimnieka uzņemšanai: pilnībā aprīkota virtuve un abi sanitārie mezgli, ieskaitot veļas mašīnu un žāvētāju. Dizaineri ir papildinājuši telpu noformējumu, uzstādot uz logiem karnīzes ar aizkariem. Ir pieslēgti visi gaismekļi, ieskaitot divus brā un centrālo gaismekli viesu guļamistabā, gaismekli priekšnama ailē, kā arī lustru galvenajā guļamistabā. 

Ērtais divistabu dzīvoklis 4. stāvā Akas ielā ir mazāks platības ziņā, bet ir aprīkots tikpat lieliski. Gluži tāpat kā lielākajos dzīvokļos, šeit ir ierīkota apsardzes un ugunsgrēka signalizācijas sistēma, internets un telefona sakari, televīzija un namrunis – un tas ir tikai nepilns Kempeļa nama tehnoloģiskā "pildījuma" saraksts. 

Dzīvoklis ar uzturēšanās atļauju

Tomēr augstā apdares kvalitāte un pievilcīga cena nav viss. Ir vēl kāda ļoti svarīga priekšrocība iegādājoties elitāru dzīvokli Latvijas galvaspilsētā. Saskaņā ar Latvijas Republikas likumdošanu, iegādājoties nekustamo īpašumu vērtībā virs 250 000 eiro, īpašniekam ir tiesības iegūt uzturēšanās atļaujas sev un saviem ģimenes locekļiem, tādējādi paverot viņiem logu uz Eiropu. 

Ja sapņojat dzīvot lielā, skaistā un senā pilsētā, nodarboties ar biznesu civilizētā Eiropas valstī, pērciet dzīvokli vai biroju Rīgā, greznajā un mūsdienīgajā Kempeļa namā. 

 

City24.lv iesaka:

APSKATI JAUNO PROJEKTU PIEDĀVĀJUMU UN ATRODI ARĪ SAVAS JAUNĀS MĀJAS!

Latvijas iedzīvotāji remontdarbus labprātāk veic pašu spēkiem

28.07.2017

alt
alt

Aicina kopīgi iegādāties slaveno restorāna kompleksu "Sēnīte"

31.07.2017

Saistītās ziņas

alt

Savas jaunās mājvietas sāk apdzīvot pirmie Tuvidi iedzīvotāji

alt

Dzīvo tuvāk dabai - jaunais projekts Tuvidi ver durvis apmeklētājiem

alt

Klātienē varēs apskatīt Rīgas centra jauno dzīvokļu projektus

alt

Jūrmalas Sun Terraces aicina uz Atvērto durvju dienas pasākumu

alt

Interesentiem tiks izrādīti jaunākie dzīvokļi Jaunajā Teikā

alt

Piedalies Atvērto durvju dienā un apskati projekta 26VESETAS dzīvokļus

alt

Nāc uz Atvērto durvju dienas maratonu un laimē dāvanu karti 300 eur vērtībā no ALANDEKO

alt

Rudens mājokļu medības: klāt Atvērto durvju dienas maratons jaunajos projektos

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Iespēja dzīvot pazīstamā arhitekta Vladimira Volkova projektētā villā Sunīšos

2

Rudens mājokļu medības: klāt Atvērto durvju dienas maratons jaunajos projektos

3

Interesentiem tiks izrādīti jaunākie dzīvokļi Jaunajā Teikā

4

Piedalies Atvērto durvju dienā un apskati projekta 26VESETAS dzīvokļus

5

Jūrmalas Sun Terraces aicina uz Atvērto durvju dienas pasākumu

6

Ieskaties! Dizaina māja Bieriņos ar "The devil is in the details" pieeju

City24 redaktora izvēle

alt

Ieteikumi virtuves "atsvaidzināšanai" jebkuram budžetam

alt

Nāc uz Atvērto durvju dienas maratonu un laimē dāvanu karti 300 eur vērtībā no ALANDEKO

alt

Ieskaties! Dizaina māja Bieriņos ar "The devil is in the details" pieeju