Dzīvoklis sērijveida mājā vai jaunajā projektā: kuru pirkt izdevīgāk?

Jauns īpašums ir ilgtermiņa ieguldījums nākotnē, tādēļ pirms tā iegādes pircējam ir svarīgi apdomāt un ņemt vērā ne tikai tā pārdošanas cenu, bet arī dažādas citas nianses, kas saistās ar potenciālo mājvietu. Piemēram, vai zini, kura mājokļa iegādē ilgtermiņā investēt ir izdevīgāk – padomju sērijveida mājā vai jaunajā projektā? Lai atbildētu šo jautājumu, salīdzināsim komunālo pakalpojumu izmaksas, banku kreditēšanas piedāvājumus un īpašuma ilgtspējību diviem mājokļiem - 50 kvadrātmetru plašam divistabu dzīvoklim 103. sērijas projekta mājā, kas būvēta pēc 1950. gada, un 53 kvadrātmetru plašam dzīvoklim jaunajā projektā «Ezerparka Nami». 

Pirmā nianse, kas jāņem vērā pirms mājokļa iegādes, ir ēkas nolietojums. Piemēram, sērijveida projekta nolietojums jau šobrīd ir vismaz 50%. Respektīvi - tas jau ir nodzīvojis vismaz pusi savas dzīves, kamēr jaunajiem projektiem ekspluatācija tikai sākas. Protams, šis nolietojums ir atkarīgs arī no tā, kā māja tiek apsaimniekota. Tāpat nevar zināt, cik daudzi kaimiņi sērijveida projektā pārbūvējot dzīvokļus, ir nojaukuši arī nesošās sienas (tā ir izplatīta problēma sērijveida dzīvokļiem), kā dēļ padomju sērijveida dzīvokļu ekspluatācijas laiks strauji samazinās. Nav zināms arī tas, vai šis 50 kvadrātmetru divistabu dzīvoklis nav pārtapis, piemēram, studio tipa dzīvoklī. Jaunajos projektos šāda tendence nav manīta, jo cilvēki pēc iegādes pārbūves neveic. 

Nākamais punkts, kas ir jāņem vērā, ir parādsaistību esamība. Jaunajos projektos komunālo maksājumu parādi, ja vien neskaita krīzes gadus, ir ļoti reti. Turpretī sērijveida dzīvokļu mājās izplatīta ir situācija, kad komunālo maksājumu kavējumi ir par iemeslu tam, ka aizkavējas apkures pieslēgšana vai pazūd siltais ūdens. Jaunajos projektos komunālo maksājumu kavējumu nav, kaut vai tikai tāpēc, ka maksājumi paši par sevi ir ievērojami zemāki.

Jāsaka, ka plānojums 103. sērijas mājā ir ļoti labs – ērts un parocīgs, pierasts, ar izolētām istabām. Jaunajā projektā tas būs mūsdienīgs un pārdomāts. Šis gan ir gaumes un katram individuāli izvērtējams aspekts.  

Apskatīsim rēķinu pozīcijas: 

Salīdzinot komunālo pakalpojumu rēķinus, var secināt, ka ilgtermiņā dzīvot jaunuzceltā mājā ir izdevīgāk, lētāk un visādi citādi labāk. 

Tā kā sērijveida projektu norobežojošo konstrukciju siltumtehniskie parametri neatbilst mūsdienu prasībām, kas noteiktas Latvijas būvnormatīvā, katru apkures sezonu  par siltumu tiek pārmaksāti 386 eiro. Gada griezumā visai vērā ņemamas izmaksas ir arī par zemes nomu.  Turklāt, skatoties ilgtermiņā,  nav zināms, kas ar šīm nomātajām zemēm notiks. Piemēram, vai un cik lieli papildu izdevumi būs, ja zeme ar laiku būs jāizpērk? 

Vēl viens svarīgs faktors, ko vajadzētu ņemt vērā, izvēloties dzīvokli sērijveida vai jaunajā projektā, ir hipotekārā kredīta pieejamība un apjomi. Bankas labprāt finansē jaunos projektus. Proti, par dzīvokli sērijveida projektā, kur ekspluatācijas termiņš ir salīdzinoši īss, pirmā iemaksa ir 20%, kamēr par "Ezerparka Namu" dzīvokli maksāsiet vien 10%. Jaunajiem projektiem arī netiek piemērota komisijas maksa par resursu sagādi, kas vidēji ietaupa 500 eiro dzīvokļa iegādes procesā, kā arī tiek piedāvātas īpaši izdevīgas pievienotās likmes. 

"Mēs kā attīstītāji esam pamanījuši, ka cilvēki ir sākuši vairāk domāt par mājokļa ilgtspējību – viņi arvien vairāk interesējas un izvēlas rezervēt dzīvokļus mājā, kas vēl tikai tiek būvēta. Klienti saprot, ka dzīvoklis jauna mājā kalpos gan viņiem, gan bērniem un arī mazbērniem, turklāt neviens tur nebūs dzīvojis vai to pārbūvējis. Apskatot kopējās būvniecības tendences, mēs jau sen esam pamanījuši, ka būvnieki pielāgojas tirgus situācijai. Viņi samazina dzīvokļu platības un pielāgo tās dažādām cenu kategorijām, veidojot ērtus un pārdomātus dzīvokļu plānojumus," skaidro projekta "Ezerparka Nami" vadītāja Žanete Bunčaka

"Ezerparka Namu" nākamajā apbūves kārtā, kas jau ir būvniecības stadijā, būs 174 ērti, pārdomāti un funkcionāli dzīvokļi dažādām gaumēm. Īpašais piedāvājums – līdz septembrim rezervē dzīvokli jaunajā mājā par pazeminātu cenu! "Domāju, katram pircējam ir vērts apskatīt mūsu piedāvājumu dzīvokļa rezervācijai "Ezerparka Nami II" apbūves kārtā. Mēs ar prieku Jums pastāstīsim par apbūvi un par visām "Ezerparka Namu iedzīvotāju priekšrocībām," aicina Ž.Bunčaka. 

Projekts "Ezerparka Nami II":

 

City24.lv iesaka:

APSKATI JAUNO PROJEKTU PIEDĀVĀJUMU UN ATRODI ARĪ SAVAS JAUNĀS MĀJAS!

Liepājā mēnesī vidēji notiek vairāk nekā 110 darījumi ar dzīvokļiem

01.08.2017

alt
alt

Nekustamo īpašumu tirgus Valmierā vērtējams kā stabils

01.08.2017

Saistītās ziņas

alt

Jūrmala - ne tikai dzīvošanai, bet arī kvalitatīvai atpūtai un biznesam!

alt

Populārākie virtuves fasāžu materiāli: kādi ir to plusi un mīnusi?

alt

Vai ieguldījums nekustamā īpašumā nākotnē atmaksāsies?

alt

Ar ko atšķiras 3 000 un 9 000 EUR vērta virtuve? Risinājumi dažādiem budžetiem

alt

Kā pareizi rīkoties, ja Tev ir īpašums, ko šobrīd vēlies pārdot?

alt

Kā vienoties par kopīpašuma dalītu lietošanu, lai tā būtu saistoša trešajām personām?

alt

Kur virzās nekustamo īpašumu pārdošanas un īres cenas

alt

Interese par nekustamo īpašumu sludinājumiem atgriežas pirmskrīzes līmenī

alt

City24.lv piedāvā: JAUTĀ EKSPERTAM!

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Dārgākie īpašumi Latvijas nekustamā īpašuma tirgū

2

Zemesgabali Daugavas labajā krastā: lieliskas vietas Tavai privātmājai!

3

Jaunums Ķekavas pusē: dzīvokļu projekts "Apiņi"

4

Ķengaraga projektā "Divi krasti" uzsāk otrās mājas dzīvokļu rezervāciju

5

Kā izskatās mūsdienu paraugdzīvoklis?

6

Pēdējie 7 dzīvokļi projektā "Felicity Apartments"

City24 redaktora izvēle

alt

Kā izskatās mūsdienu paraugdzīvoklis?

alt

Dārgākie īpašumi Latvijas nekustamā īpašuma tirgū

alt

Jūrmala - ne tikai dzīvošanai, bet arī kvalitatīvai atpūtai un biznesam!