6 iemesli, kādēļ tradicionālā biroja vietā izvēlēties coworking telpas

Kamēr pasaulē coworking popularitāte joprojām turpina pieaugt, katru gadu kopā strādāšanas darba vietu skaitam palielinoties par aptuveni 30%, Latvijā izpratne par šāda jauna tipa biroju telpām un ikdienu tajās vēl tikai veidojas. Par to, kādi ir galvenie ieguvumi, strādājot coworking tipa birojā un ko no tā varat gūt gan uzņēmuma, gan savai personīgajai izaugsmei, stāsta kopā strādāšanas telpu «Teikums» vadītājs Oļegs Ņikitins. 

Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Komercplatības, Jaunie projekti, Teikums

Zemas izmaksas un elastīgi nosacījumi

Daudziem pašnodarbinātajiem un uzņēmumiem, kas atrodas izaugsmes fāzē, nav izdevīgi nomāt pašiem savas biroja telpas. Pirmkārt, tāpēc, ka visbiežāk ar nomniekiem ir jāslēdz ilgtermiņa līgums. Otrkārt – sākotnēji ir grūti paredzēt, cik lielas telpas biznesa attīstīšanai būs nepieciešamas – izvēloties plašākas telpas nāksies pārmaksāt, savukārt, izvēloties mazākas telpas, iespējams, jau pavisam drīz būs atkal jāpārvācas, kas ir laikietilpīgs process. Coworking līgumi ir elastīgi, un izmaksas – augošam uzņēmumam draudzīgas. Proti, ja uzņēmumā strādā pieci darbinieki, tad jāmaksā par piecām darba vietām, ja desmit – tad par desmit. Mainoties darbinieku skaitam, mainās arī izmaksas. Tāpat kopstrādes birojos piedāvā izdevīgus nosacījumus individuāli strādājošajiem profesionāļiem, piemēram, mēneša, dienas vai nepilna laika abonementus, ko var brīvi izmantot, balstoties uz savām vajadzībām.

Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Komercplatības, Jaunie projekti, TeikumsVairāk laika darbam

Strādājot coworking telpās, uzņēmuma vadītājs un darbinieki var pilnībā veltīt laiku saviem tiešajiem darba pienākumiem, jo nav jāuztraucas ne par telpu iekārtošanu un ikdienas uzkopšanu, ne dažādu vajadzību apmierināšanu (kafiju, tēju un ūdeni, printeriem un citu birojam nepieciešamo tehniku, un tamlīdzīgi), ne arī kolektīva saliedēšanu, jo kopā strādāšanas telpās tiek rīkoti dažādi kopīgi pasākumi. Visus šos darbam un patīkamai ikdienai tik nepieciešamos sīkumus nodrošina kopā strādāšanas telpu uzturētājs un to izmaksas ir iekļautas nomas maksā. Viss, kas nepieciešams darbam, ir tikai dators!

 

Skaista un motivējoša vide

Nav noslēpums, ka darba apstākļi, tajā skaitā, arī vide ietekmē cilvēka darba spējas un radošumu. Strādājot mājās vai mazā, no citiem nošķirtā birojā, ātri vien var piemeklēt ideju izsīkums un radošā gara panīkums, kamēr modernas, vizuāli pievilcīgas, dizaineru iekārtotas telpas ar labu apgaismojumu un dažādām aktivitātēm domātām zonām nemitīgi iedvesmo un attīsta radošo domāšanu. 

Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Komercplatības, Jaunie projekti, Teikums

Telpu dažādība

Coworking birojos telpas un vide ap tām tiek iekārtota tā, lai veicinātu tur strādājošo produktivitāti. Tā ir sadalītas dažādās zonās, lai dienas laikā darbinieks varētu realizēt visas savas vajadzības - gan darboties individuāli, gan komandā, gan iedvesmoties un rast jaunas idejas, gan atpūsties un uzņemt enerģiju nākamajam darba cēlienam. Dažādas zonas izveidotas arī kopā strādāšanas telpās "Teikums", norāda to vadītājs Oļegs Ņikitins. Piemēram, šeit ir klusā jeb bibliotēkas zona, kas paredzēta lasīšanai vai rakstīšanai, telefona būdiņas, kur vari distancēties no visiem pārējiem, pabūt viens vai veikt svarīgus telefona vai Skype zvanus. Vēl "Teikumā" izveidota arī sociālā atpūtas zona, kur darbinieks var atpūsties, tajā pašā laikā iepazīstoties un komunicējot ar citiem kopienas dalībniekiem, virtuve, kas ir satikšanās un pasākumu vieta, dažādām vajadzībām piemērotas sapulču telpas, kā arī konferenču zāle izglītojošiem un iedvesmojošiem pasākumiem. 

Noderīgi zināt, Redaktora izvēle, Komercplatības, Jaunie projekti, Teikums

Jaunu sociālo un biznesa kontaktu veidošana

Coworking vide ir būvēta, lai veicinātu ideju apmaiņu un jaunu biznesa kontaktu veidošanos. Atšķirībā no ierastajiem birojiem, kopā strādāšanas telpās darbojas dažādu profesiju un nozaru pārstāvji, kas nozīmē, ka ik dienu būsi talantīgu, radošu un uz panākumiem orientētu personību ieskauts. Piedaloties pasākumos vai ikdienā komunicējot ar pārējiem kopienas dalībniekiem, ne vien gūsi jaunas, vērtīgas zināšanas un idejas, ko pielietot darbā un ikdienas dzīvē, bet arī atradīsi līdzīgi domājošus profesionāļus ar kopīgām interesēm,  potenciālos sadarbības partnerus un jaunus klientus. 

Līdzsvars starp darbu un atpūtu

Mūsdienās robeža starp mājām un darbu pamazām izzūd. Cilvēki savu darbu vairs nevēlas uztvert tikai kā vietu, kur strādāt – viņiem ir svarīgi saglabāt savu identitāti un darba vidē justies tikpat emocionāli un fiziski labi, kā mājās. Šāda veselīga un mierpilna vide tiek veidota kopā strādāšanas birojos - tur darbs tiek apvienots ar dažādām patīkamām ārpusdarba aktivitātēm un pasākumiem, kuru laikā ikviens var gūt nelielu atelpu no ikdienas stresa un atjaunot enerģiju, lai pēc tam ar jauniem spēkiem atgrieztos pie saviem ikdienas pienākumiem. 

Par Teikumu: 

Kopā strādāšanas telpas Teikums atklātas šī gada maijā un nodrošina vairāk kā 150 vietas darbam. Telpas sadalītas dažāda izmēra birojos, papildinot tos ar dažāda lieluma un noskaņu sapulču telpām, kā arī plašām telpām atpūtai. Visus interesentus, kas vēlas klātienē apskatīt un izmēģināt strādāšanu coworking vidē, aicinām sazināties ar Teikuma komandu mājaslapā vai Facebookā.

Sky Garden aicina apskatīt, izbaudīt un izgaršot dzīvi ģimenēm draudzīgākajā dzīvojamo māju kompleksā!

03.08.2017

alt
alt

Elitārā ēkas projektā Alfrēds norisināsies atvērto durvju diena

04.08.2017

Saistītās ziņas

alt

Arvien vairāk profesionāļu darbam izvēlas coworking vidi

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Veidi, kā gaišai dzīvesvietai piešķirt "asumiņu"

alt

Gada skatītākie privātmāju un investīciju objektu sludinājumi

alt

Kamīns – ne vien siltuma devējs, bet arī interjera elements

alt

Iekārto guļamistabu gudri

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Anniņmuižas Parka Rezidence Imantā - izvēlies jauno projektu vēsturiskā vietā

2

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā

3

Ģimenei piemēroti dzīvokļi, ko pārdod īpašnieki

4

Jaunums Teikā! Taps jauns dzīvojamais projekts Turaidas ielā

5

Četri dzīvokļi Rīgā, kur netrūkst nekā jeb maksimālisma pieeja dzīvesvietā

6

Video: Jāņa, Diānas un Lotes stāsts par izvēli dzīvot Tuvidos

City24 redaktora izvēle

alt

Iemīļoti viesu nami, kas meklē jaunus saimniekus

alt

Lampa – gaismas avots un dizaina priekšmets

alt

Zems enerģijas patēriņš, labāki dzīves apstākļi – ilgtspējīgi mājokļi Pierīgā