Kā izveidot ērtu un skaistu vannas istabu: ko ņemt vērā to iekārtojot un kādas ir visbiežākās kļūdas?

Ja vannas istabas iekārtošanu plāno veikt saviem spēkiem, bet nezini, ar ko sākt un kā organizēt procesu, tad šis raksts ir domāts tieši Tev! Uzzināsi, kā plānot veicamos darbus un iegūt vēlamo rezultātu bez algota arhitekta un interjerista pakalpojumiem. Zemāk ir apkopoti PAA Vannu salona vadītājas Vitas Ozoliņas ieteikumi, kas palīdzēs Tev apbruņoties ar vērtīgām zināšanām un pieredzi.

Mājokļa telpu dizains, Homer.lv, PAA, Noderīgi zināt, Interjers un dizains

1. solis: Kādiem mērķiem kalpos Tava vannas istaba?

Šis ir pats pamats, kas noteiks Tavu tālāko rīcību. Vannas istaba ir viena, bet katram tās lietotājam (ģimenes loceklim) var būt atšķirīgas izmantošanas vēlmes un mērķi. Savas vajadzības zini tikai Tu – padomā kārtīgi, saraksti tās uz papīra un pārrunā ar ģimeni.

Bieži sastopami vajadzību piemēri un tiem atbilstoša rīcība:

• Nepieciešams vienkārši nomazgāties – pietiks ar dušas ierīkošanu.

• Vēlies mazgāšanās procesu izbaudīt atslābinoties – būs jāuzstāda vanna.

• Rītos vannas istabu izmantos vairāki ģimenes locekļi vienlaicīgi – vislabāk ierīkot gan dušu, gan vannu; iespējams, būs vēl ērtāk, ja izvēlēsies dubulto izlietni ar lielu spoguli.

• Veļas mazgāšana notiks vannas istabā – jāparedz vieta veļas mašīnai.

Mājokļa telpu dizains, Homer.lv, PAA, Noderīgi zināt, Interjers un dizains

2. solis: Kas ietilps Tavā vannas istabā?

To, kas ietilps Tavas vannas istabā, galvenokārt noteiks tās garums, platums, augstums, telpas forma, ūdens pievadi, kanalizācijas izvadi un citi tehniski parametri. Līdzīgi, kā rakstīji špikeri pirms svarīga kontroldarba skolā, Tev ir jāpiefiksē visi šie parametri. Tas palīdzēs iegūt praktiskus un precīzus ieteikumus no dažādu jomu speciālistiem, t.sk. santehniķiem un specializēto veikalu konsultantiem, lai Tu varētu noskaidrot savai vannas istabai piemērotāko risinājumu.

Tipiskas problēmas, kas rodas, ja nesagatavo šādu špikeri:

• Konsultants nevarēs ieteikt Tavai situācijai piemērotus risinājumus.

• Tu esi iegādājies vannu, kuru uzstādot, nākas secināt, ka:

- vannas noteces izvads ir pārāk tālu no kanalizācijas izvada grīdā,

- sienas izliekuma dēļ starp to un vannu ir plata sprauga,

- starp flīzējumu un jauno vannu ir sienas josla bez flīzēm, jo jaunā vanna ir zemāka par iepriekšējo.

• Pavisam kurioza situācija izveidojas, ja vannas istabas durvis izrādās šaurākas nekā nepieciešams, lai telpā ienestu vannu brīdī, kad tā jau ir nogādāta mājoklī.

Mājokļa telpu dizains, Homer.lv, PAA, Noderīgi zināt, Interjers un dizains

Kā redzi, tad vannas istabas tehnisko parametru un pat šķietami nenozīmīgu nianšu nezināšana var novest pie diezgan nepatīkamām sekām – laika un finansiāliem zaudējumiem.

3. solis: Kā nonākt līdz detalizētam vannas istabas plānam?

Tev ir skaidri vannas istabas izmantošanas mērķi, esi sastādījis špikeri ar vannas istabas tehniskajiem parametriem, tagad vari uzsākt vannas istabas detalizētu plānošanu.

Nežēlo laiku iespējamo risinājumu izpētei. Uzzini, kas ir pieejams, kādi ir tirgotāju jaunumi un izvērtē, cik labi dažādās alternatīvas saskan ar Taviem plāniem. Praksē tas nozīmēs vairāku veikalu apmeklēšanu un pieredzējušu speciālistu ieteikumus uzklausīšanu. Iedvesmu un vērtīgus padomus noteikti atradīsi arī dažādās tīmekļa vietnēs, piemēram, dizaina portālā Homer.lv.

• Jo plašāka ir vannas istaba un jo vairāk ir vēlmju, kas jāpiepilda, jo vērtīgāks būs pieredzējuša speciālista ieteikums. PAA vannu salons un citi vadošie santehnikas veikali sniedz konsultācijas, kā arī palīdz izstrādāt vannas istabas plānojumu bez maksas. Tiek ņemti palīgā arī digitālie vizualizācijas rīki, virtuālā telpā vienkopus saliekot iecerētās lietas – vannu, dušu, izlietni, mēbeles, podu, jaucējkrānus utt., lai redzētu, kas izskatās un iederas vislabāk. Jāņem gan vērā, ka šādu plānojumu konsultanti veido no tiem produktiem, kas ir katra veikala sortimentā.

Mājokļa telpu dizains, Homer.lv, PAA, Noderīgi zināt, Interjers un dizains

Kas svarīgāks – praktiskums vai skaistums?

Ideālā gadījumā praktiskumam un skaistumam būtu vienam otru jāpapildina. To, kas sniegs ilgstošu estētisku baudu, Tev ir jāsajūt pašam. Savukārt to, kas nodrošinās ērtu lietošanu ikdienā, spēs ieteikt pieredzējuši pārdevēji un konsultanti. Katrā ziņā, ja ir jāizvēlas starp skaistumu un ērtībām, tad iesakām dot priekšroku pēdējam.

Viens piemērs no dzīves. Kliente ierīko skaistu vaļēja tipa dušu. Kādu laiku to lietodama viņa saprot, ka viņai šādā dušā salst. Izrādās, karstais tvaiks nespēj piesildīt plašo vannas istabas telpu. Ar laiku apnika arī tas, ka pēc dušas visa grīda ir slapja un katru reizi tā jāuzslauka. Mēdz teikt, ka skaistums prasa upurus, bet… kliente pēc laika tomēr izvēlējās ierīkot dušā durvis.

Liela daļa vannas istabas risinājumu mūsdienās ir saistīta ar individualizējamiem produktiem, kas ir pasūtami Tev nepieciešamajos izmēros. Tādējādi ir iespēja maksimāli izmantot telpu – panākt, lai tā ir gan ērta, gan skaista.

Mājokļa telpu dizains, Homer.lv, PAA, Noderīgi zināt, Interjers un dizains

• Vēlies vannu ievietot nišā ar nestandarta izmēriem? Izvēlies vannu, kuras garums un platums ir pielāgojami noteiktās robežās vai pat bez ierobežojumiem.

• Sanāks staigāt gar vienu vannas stūri? Izvēlies vannu ar noapaļotu stūri, lai, piemēram, no rīta pret to nesasistu kāju. Ja neuzrunā standarta stūra vannas, tad der zināt, ka ir arī tādi taisnstūra vannu modeļi, kuriem asos stūrus ir iespējams noapaļot.

• Vēlies panākt brīvi stāvošas vannas efektu telpā, kurā tā neietilpst? Novieto sienai pa vidu vannu ar diviem noapaļotiem stūriem. Šādi tiek efektīvi izmantota telpa un vanna izskatās moderni un stilīgi.

• Nevari atrast izlietni, kas atbilst vēlamajiem parametriem? Pasūti individualizētu izlietni ar virsmu. Tu varēsi izvēlēties tās garumu, platumu, augstumu, mazgāšanās bļodu formu skaitu un to izvietojumu. Varēsi paredzēt, ka virsmas daļa stiepjas pāri veļas mašīnai, kas ir gan praktiski, gan estētiski.

Visu noderīgo informāciju vienā rakstā iekļaut nav iespējams, jo situācijas un tiem atbilstošie risinājumi ir ļoti dažādi. Tāpēc gaidīsim Tevi ciemos PAA Vannu salonā, lai kopā atrastu atbildes uz aktuāliem jautājumiem.

Ceram, ka šis īsais ceļvedis vannas istabas iekārtošanā izradīsies noderīgs un Tava vannas istaba būs ērta ikdienas lietošanā un sagādās estētisku baudu.

 

City24.lv iesaka:

APSKATI PAA VANNU SALONA PIEDĀVĀJUMU ŠEIT!

Oktobrī Liepziedos notiks atvērto durvju dienas

25.09.2017

alt
alt

TOP 10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 18.09.2017-24.09.2017

25.09.2017

Saistītās ziņas

alt

7 aktuālas tendences flīžu dizainā

alt

Padomi, kā izvēlēties un mājokļa interjerā iekļaut paklāju

alt

Fototapetes - tava mājokļa interjera "odziņa"

alt

Viesistaba kā dzīvesstila apliecinājums – ieteikumi mājokļa centrālās telpas iekārtošanai

alt

Guļamistabas iekārtojums atpūtai un saldam miegam

alt

Praktiski un mājīgi – padomi bērnistabas iekārtošanā

alt

Ieteikumi, kā rudenī savā mājoklī radīt mājīgu noskaņu

alt

"ARCO REAL ESTATE" noslēdz sadarbības līgumu par "Rīgas Vārtu" dzīvokļu pārdošanu

alt

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS: dzīvokļi ar terasi vai privātu dārzu

Karstākie jauno projektu piedāvājumi!

  • Karstākie dzīvokļu un māju projektu piedāvājumi Rīgas apkaimēs un Pierīgā.
  • Īpaši izdevīgi un pieejami cenu piedāvājumi, bonusi un pavisam svaigs mājokļu papildinājums jauno projektu tirgū.
  • Izvēles iespējas ikvienai auditorijai. Ja esi jauna mājokļa meklējumos, šī būs īstā vieta!

Lasītākās ziņas

1

Šomēnes uzsāks pieprasītā projekta "Elijas Nami" būvniecību

2

Kā izskatās mūsdienu paraugdzīvoklis?

3

Pēdējie 7 dzīvokļi projektā "Felicity Apartments"

4

Pirkt īpašumu pandēmijas laikā - droši, ērti un produktīvi

City24 redaktora izvēle

alt

Pirkt īpašumu pandēmijas laikā - droši, ērti un produktīvi

alt

Kā izskatās mūsdienu paraugdzīvoklis?

alt

Dārgākie īpašumi Latvijas nekustamā īpašuma tirgū