Vienīgās reālās dzīvības pazīmes vērojamas ap Rīgu

Šobrīd situācija Latvijas nekustamā īpašuma jomā ir pasīvi stagnējoša un vienīgās reālās dzīvības pazīmes šajā biznesa jomā ir vērojamas ap Rīgu – visvairāk Rīgas un Jūrmalas dzīvojamajā segmentā.

Pasaules finanšu krīze diezgan skaidri parādīja, ka Latvijas nekustamā īpašuma tirgus aktivitāte ir ļoti atkarīga no dažādiem ārējiem faktoriem, sarunā ar Saldo uzsvēra nekustamā īpašuma kompānijas Real Property Group valdes priekšsēdētājs Mihails Daņilevičs.

«Pašreizējās aktivitātes dzīvojamajā segmentā pārsvarā veicina ārvalstu pircēju interese un veiktie darījumi. Diemžēl jāatzīst, ka vietējā tirgū brīvas pieejamās naudas jebkādu nopietnu darījumu veikšanai praktiski nav,» atzina speciālists. Pēc krīzes radītā pieklusuma zināmā mērā «ar uzviju atkopies» ir Rīgas vēstniecību rajons jeb tā sauktais klusais centrs – par īpašumu iegādi šajā vietā patlaban ir vērojama liela investoru interese, stāsta M.Daņilevičs, gan piebilstot, ka šī pat ģeogrāfiski ierobežota tirgus segmenta attīstību nevar saukt par tirgus uzrāvienu valsts mērogā, jo kopumā tie ir pāris tūkstoši pircēju, kuri iegādājušies nekustamos īpašumus, daži lai iegūtu pastāvīgās uzturēšanās atļaujas Latvijā.

Vienlaikus viņš norāda, ka nevar gluži uzskatīt, ka tieši uzturēšanās atļaujas bijis tas iemesls, lai iegādātos dzīvokli Rīgā. «Dzīvokļa pirkums Latvijā bieži vien ir emocionāls pirkums - otrā vai trešā mājvieta, līdzīgi kā šādi īpašumi tiek pirkti Spānijā, Portugālē, Lielbritānijā. Šie cilvēki vēlas nopirkt vēl vienu īpašumu vietā, kur dažādu iemeslu dēļ pavada daudz laika, taču vienlaikus viņi vadās arī no praktiskie apsvērumiem - visbiežāk tiek pirkts dzīvoklis, nevis māja, jo šie cilvēki nevēlas veltīt ļoti daudz laika un pūļu sava otrā vai trešā mājokļa apsaimniekošanai,» skaidro eksperts.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Jūlijā sērijveida dzīvokļu cenas Kauguros samazinājušās, bet Ogrē, Salaspilī un Jelgavā nav mainījušās

07.08.2013

"Nordea": Pirmajā pusgadā atjaunojusies interese par nekustamo īpašumu kredīta darījumiem

09.08.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

3

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

4

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

5

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē