"Nordea": Pirmajā pusgadā atjaunojusies interese par nekustamo īpašumu kredīta darījumiem

Šogad pirmajā pusgadā atjaunojusies interese par nekustamo īpašumu kredīta darījumiem, liecina "Nordea" bankas Latvijā apkopotā informācija.

Hipotekārā tirgus darījumu skaits pirmajā pusgadā salīdzinājumā ar atbilstošo periodu pērn "Nordea" bankā palielinājies par 9%, sasniedzot 20 miljonus latu.

Pirmajā pusgadā atjaunojusies interese par privātmāju iegādi un būvniecību, nostiprinās vēlme pēc personīgas dzīvojamās platības, piemājas dārza, svaiga gaisa un kvalitatīvas vides. Būtiski lielāka interese pašlaik vērojama ekonomiskā segmenta energoefektīvām mājām ar platību 150-200 kvadrātmetri. Tāpat pieprasīta ir koka karkasa privātmāju iegāde ar pārdomātu plānojumu, tendences iezīmē "Nordea" reģionālā klientu apkalpošanas centra "Valmiera" vadītāja, "Nordea" mājokļu kredītu pārdošanas eksperte Sandra Rasnača.

Vienlaikus viņa atzīst, ka tomēr nemainīgi lielākā daļa kredītu darījumu joprojām notiek dzīvokļu segmentā, kas no dzīvojamā fonda veido aptuveni 80%.

Zemes un apbūves gabalu iegādē priekšrocība ir jau gataviem zemes gabaliem ar pievadītām komunikācijām, izbūvētiem ceļiem, attīstītu infrastruktūru - skolas, transports, bērnudārza pieejamība ir būtiska priekšrocība. Nav mazsvarīgs arī estētika - cilvēki grib, lai vide ir iekopta. Īpašums vēlams ūdenstilpju tuvumā, optimālas platības ir 1000 līdz 2000 kvadrātmetru. Tā saucamajos nekurienes ciematos interese ir salīdzinoši zema, attiecīgi arī cenas ir zemākas, klientu pieprasījumu raksturo Rasnača.

"Nordea" klientu darījumi liecina, ka dzīvojamās mājas tiek meklētas ar optimālu kvadratūru līdz 200 kvadrātmetriem. Ja tiek pirkta jau gatava dzīvojamā māja, tad klienti to izvēlas apskatīt kopā ar būvniecības speciālistiem, lai pārliecinātos par mājas kvalitāti, trūkumiem un defektiem. Tiek rūpīgi izvērtēts mājas tehniskais stāvoklis, objektīvi izvērtējot, kādi papildu līdzekļi vēl jāiegulda. Patlaban īpašuma iegāde ir kļuvusi ne tikai emocionāla, bet arī racionāla, rezumē "Nordea" mājokļu kredītu pārdošanas eksperte.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Vienīgās reālās dzīvības pazīmes vērojamas ap Rīgu

07.08.2013

Par LU Akadēmiskā centra būvniecības iepirkumu vērsīsies Eiropas Komisijā

12.08.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

6

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu