Jūlijs bija netipiski aktīvs mēnesis no ārvalstu klientu puses - Lietuvas, Beļģijas un NVS valstīm

Pēc Ober Haus datiem, jūlijā Rīgā ir notikušas nelielas vidējās cenas izmaiņas neremontētu sērijveida dzīvokļu segmentā un sastāda vidēji 598 eiro par vienu kvadrātmetru. Salīdzinājumā ar pagājušā gada jūliju, kvadrātmetra vidējā cena ir augusi par 3%.

Pēc Zemesgrāmatas datiem Rīgas pilsētā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaits šā gada jūlija mēnesī salīdzonot ar jūnija mēneso pieauga par 19% sastādīja 800 darījumus mēnesī. Pieaugums ir saistīts ar aktīvu darījumu slēgšanu pavasarī, jo tikai tagad lielākā daļa no darījumiem tiek reģistrēti Rīgas pilsētas Zemesgrāmatas nodaļā. Salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, kurā tika reģistrēti 615 dzīvokļi, pieagums šogad sastāda 30%.

Neremontētu sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas populārākajos mikrorajonos, tādos kā Teika, Purvciems, Pļavnieki, Ziepniekkalns, Imanta un Āgenskalns vienistabas dzīvokļiem jūlijā saglabājās vidēji no 23 000 līdz 29 000 eiro, divistabu dzīvokļiem no 30 000 līdz 38 000 eiro, trīsistabu dzīvokļiem no 32 000 līdz 47 000 eiro un četristabu dzīvokļiem no 40 000 līdz 50 000 eiro. Visaktīvākā pārdošana jūlija mēnesī Pārdaugavā bija novērota Imantas mikrorajonā, kur cenas par kvadrātmetru sastādīja robežās no 530 eiro par vienu kvadrātmetru līdz pat 750 eiro par vienu kvadrātmetru.

Jūlijā interese par dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos nemainīgi pārsvarā bija no vietējo pircēju puses, kuri interesējušies iegādāties savu pirmo mājvietu ar vidējo cenu līdz 35 000 eiro, un īpašuma iegādē joprojām noteicošo faktoru atzīmēja cenu, kur to nosaka vieta, stāvoklis, sērija, kā arī visas ēkas vispārējais stāvoklis - kad mainītas mājas komunikācijas, jumts, remontēta kāpņu telpa, kā arī pie īpašuma piederošas palīgtelpas. Visvairāk pieprasīti dzīvokļi bija 103. un 602. sērijas, kā arī specprojektu mājās un dzīvokļi jaunajos projektos.

Kā novēroja Ober Haus speciālisti, joprojām saglabājas liela interese par banku un banku meitas uzņēmumu īpašumā esošiem nekustāmajiem īpašumiem, par cik, tāda veida īpašumiem tiek nodrošinātas labāki kreditēšanās nosacījumi.

Mazāk pieprasītākajos rajonos, tādos kā Vecmīlgrāvis, Sarkandaugava, Ķengarags un Bolderāja, cenu kāpums jūlija mēnesī nav novērots. Cenas šajos mikrorajonos vienistabas dzīvokļiem ir vidēji no 17 000 – 28 000 eiro, 1,5 istabu dzīvokļiem no 22 000 - 29 000 eiro, divistabu dzīvokļiem no 21 000 - 42 000 eiro, trīsistabu no 26 000 - 55 000 eiro. Lielākais pieprasījums jūlijā bija pēc 2-3 istabu dzīvokļiem cenu kategorijā no 22 000 -35 000 eiro.

Jūlija mēnesī aktivitāte centra dzīvokļiem nav bijusi liela no vietējo pircēju puses, par cik vēl joprojām ir aktīvs atvaļinājumu laiks. Lielākais pieprasījums ir pēc divu līdz trīs istabu dzīvokļiem, kuru cenas ir no 40 000 eiro līdz pat 120 000 eiro. Tāpat vietējie pircēji, izrāda interesi arī par dzīvokļiem līdz pat 150 000 eiro. V ēl joprojām noteicošs faktors izvēloties īpašumu ir tam, vai mājai pieguļošais zemes gabals ir īpašumā kā domajamā daļa vai tiek nomāts . Pircēji ļoti pārdomāti pieiet nekustamā īpašuma iegādes jautājumam, izvērtējot cenas atbilstību dzīvokļa kvalitātei.

Kā novēroja Ober Haus speciālisti, jūlijs bija netipiski aktīvs mēnesis no ārvalstu klientu puses - Lietuvas, Beļģijas un NVS valstīm. Šie klienti, kā ierasts, izrādījā interesi par dārgāku un kvalitatīvāku dzīvokļiem Rīgā cenā līdz 200 000 eiro. Ne mazāk svarīgs faktors bija arī atrašanās vieta, kur ir labi attīstīta infrastruktūra, skolu un bērnu dārzu tuvums, ja šīe klienti iegādājas dzīvli, lai pārvāktos uz dzīvi Latvijā. Vērā tiek ņemts mājokļa tehniskais stāvoklis, apdares līmenis, kā arī apsaimniekošanas un ekspluatācijas izmaksas. Vēl aizvien daudziem noteicošais faktors ir atrast likvīdu objektu, kas atbilstu uzturēšanās atļauju iegūšanas kritērijiem un nestu tūlītēju peļņu.

Jauno projektu segmentā jūlijā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, pircēju aktivitāte ir nedaudz palielinājusies no vietējo iedzīvotāju puses par dzīvokļiem cenu kategorijā no 1200 eiro par vienu kvadrātmetru līdz 1250 eiro par vienu kvadrātmetru, kuriem dzīvokļa apdare, salīdzinot ar nerezidentiem nav noteicošais īpašuma izvēlē. Pieprasītākie bija tieši trīsistabu dzīvokļi. Mazāka interese ir par dzīvokļiem no 1250 eiro līdz 1500 eiro par vienu kvadrātmetru. Tāpat ir novērota interese no nerezidentu puses, kuri pārsvarā meklē dzīvokļus ar pabeigtu iekšējo apdari cenu kategorijā no 60 000 eiro līdz pat 200 000 eiro. Izvēloties sev jaunu mājokli, klienti lielu uzmanību pievērš tieši apsaimniekošanas maksai, apkures skaitītāju esamībai, pazemes stāvvietas esamībai un tās cenai, kura vidēji sastāda no 5000 eiro līdz pat 10 000 eiro par vienu vietu.

Jauno projektu segmentā joprojām ir klienti, kas meklē arī mazus un lētus dzīvokļus, bez apdares, lai pārceltos no sērijveida dzīvokļiem uz jaunajiem projektiem.

Īres tirgū jūlijs bijis aktīvs mēnesis. Īres dzīvokļus aktīvi sāk meklēt kā vietējie studenti, kuriem drīz sāksies jaunais mācību semestris, kuri meklē vienistabas dzīvokļus jaunajos projektos gan uz pirkšanu, gan uz īri, tā arī ārvalstu studenti, kuriem mācību semestris sāksies tikai augusta beigās.

Tomēr lielākas pieprasījums ir novērots pēc mēbelētiem divu līdz trīsistabu dzīvokļiem, kā arī plašiem, nemēbelētiem dzīvokļiem ar piecām un sešām istabām.

Vietējie iedzīvotāji jūlijā ir aktīvi izrādījuši interesi par dzīvokļiem centra rajonā cenu kategorijā no 230 latiem līdz pat 400 latiem mēnesī.

Ārvalstu klienti, kuri pārsvarā bija vēstniecību un starptautisku kompāniju darbinieki, jūlijā izrādīja interesi par divistabu dzīvokļiem cenu kategorijā no 600 eiro līdz 700 eiro mēnesī, un četristabu līdz sešistabu dzīvokļiem cenu kategorijā no 1500 eiro līdz 1700 eiro mēnesī. Vispieprasītākais to vidū joprojām bija klusais centrs, kuram seko aktīvais centrs.

Tāpat jūlija mēnesī vēl joprojām bija salīdzinoši liels pieprasījums pēc centra un Vecrīgas īres dzīvokļiem uz vasaras periodu starptautiskā jauno populārās mūzikas izpildītāju konkursa „Jaunais vilnis” laiku, kas sastādīja laika periodu sākot no dažām nedēļām līdz pat 2-3 mēnešiem.

Savukārt vietējie klienti galvenokārt izvēlas dzīvokļus Rīgas tālajā centrā, par cik īres cenas dotajiem dzīvokļiem ir salīdzinoši zemākas. Cenas salīdzinot ar jūniju nav augušas. Klientu galvenās prasības ir, lai ēka, kurā atrodas
dzīvoklis, būtu renovēta, tajā būtu ierīkots lifts, apsardze un vēlama auto
stāvvieta pie mājas.

Interese saglabājas arī īrēt mājoli jaunajos projektos centrā, kur vidēji cena sastāda vidēji no 13 - 14 eiro par kvadrātmetru, tālajā centrā vidēji 7 eiro par kvadrātmetru, bet klusajā centrā no 11 līdz 13 eiro par kvadrātmetru.

Mikrorajonos jūlijā arī turpinās interese par īres dzīvokļiem Āgenskalnā, Ziepniekkalnā, Imantā un Zolitūdē. Pieprasījums pēc īres dzīvokļiem jaunajos projektos šajā segmentā ir augsts. Pieprasītākie rajoni ir Pārdaugava, Purvciems un Teika.

Privātmāju segmentā aktivitāte no pircējiem jūlija mēnesī bija nedaudz samazinājusies. Interese pārsvarā bija par jaunbūvēm cenu kategrijā līdz 50 000 eiro, privātmājām Mārupē cenu kategorijā līdz 150 000 eiro, kā arī neliela interese par jau gataviem īpašumiem dzīvošanai cenā līdz 250 000 eiro. Kopumā vislielākā interese saglabājās par vasarnīcām un dārza mājām Rīgas rajonā cenu kategrijā 100 000 eiro. Pircēji vēl joprojām ar lielu interesi meklē banku īpašumus, kuriem ir labāki kredīta nosacījumi, kā arī īpašumus, kas ir remontējami, bet ar labu atrašanās vietu, tomēr pēdējā laikā parādās arī pircēji ar skaidru naudas esamību.

Jūlijā pircēju interese par privātās apbūves zemes gabaliem ir samazinājusies. Pircēji meklē zemes gabalus labās vietās ar visām komunikācijām, attīstītu infrastruktūru un ērtu sabiedriskā transporta kustību. Ļoti nozīmīga ir kadastrālā vērtība un prognozes par nekustamā īpašuma nodokli, kas būs jāmaksā turpmāk. Privātās apbūves zemes gabalus pērk ar nolūku tuvāko gadu laikā uzsākt mājas būvniecību. Pirkumi ar mērķi ieguldīt naudu zemes gabalos, tiek veikti reti.

 

SIA Ober-Haus Real Estate Latvia

Ropažu iela 10, Rīga, LV-1039

Tālr.: 67284544, Fakss: 67284526

E-pasts: latvia@ober-haus.lv

www.ober-haus.lv


Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Porcelāna rūpnīcu Ķengaragā pārveidos par iepirkšanās centru

13.08.2013

Spriedīs par Zaķusalas TV torņa un apkārtnes rekonstrukcijas iecerēm; projekta izmaksas var sasniegt septiņus miljonus

14.08.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu