Spriedīs par Zaķusalas TV torņa un apkārtnes rekonstrukcijas iecerēm; projekta izmaksas var sasniegt septiņus miljonus

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs ceturtdien, 15.augustā, iepazīsies ar Zaķusalas TV torņa un apkārtnes rekonstrukcijas iecerēm, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrā (LVRTC).

LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta skaidro, ka tornis veic savus tehniskos pienākumus, nodrošinot elektronisko sakaru pakalpojumus, taču šai vietai ir pietiekami liels potenciāls, lai tā būtu ne tikai ierasta pilsētas panorāmas sastāvdaļa, bet arī visā Baltijā populārs tūrisma objekts un atpazīstams pilsētvides elements. Arī ceļot torni, tam esot noteiktas trīs galvenās vērtības - atrašanās vieta, tehnoloģiskais aspekts un tūrisma attīstība.

"Mums kā torņa īpašniekiem ir svarīgi saprast iespējas un virzienus, kuros mums būtu jāstrādā, lai varētu godam atbilst visām šīm vērtībām," norāda Bokta.

Biznesa portālam "Nozare.lv" Bokta norādīja, ka tradicionāli TV torņi ir arī lieli tūrisma objekti un plaši atvērti sabiedrībai. Diemžēl Rīgas TV tornis, kura celtniecība pabeigta gandrīz pirms 30 gadiem, šobrīd nespējot pilnībā izmantot to potenciālu, ko dod gan tā unikālā ēka, gan ģeogrāfiskais novietojums. Tāpēc LVRTC ir iecerējis veikt torņa un apkārtnes attīstību, līdztekus TV torņa tehniskajai rekonstrukcijai padarot to par atvērtu un interesantu apmeklējuma objektu sabiedrībai.

"Esam iecerējuši, ka te varētu tapt izklaidējošs un izglītojošs modernu tehnoloģiju demo centrs, kā arī vieta kur norisināties nozīmīgiem publiskiem pasākumiem. Lai realizētu šo projektu LVRTC cer piesaistīt ES fondu finansējumu un to pabeigt līdz Latvijas Republikas simtgadei 2018.gadā. Tā kā iecere šobrīd ir sākuma stadijā, tad mūsu rīcībā nav pilnībā detalizētu aprēķinu par paredzamajām izmaksām, taču provizoriskie aprēķini, kas balstīti arī datos par līdzīga projekta realizāciju Igaunijā Tallinas TV tornī, rāda, ka nepieciešamais apjoms būtu apmēram septiņi miljoni latu," informē Bokta.

Abu amatpersonu vizīte tornī sāksies 15.augustā plkst.11, kad satiksmes ministrs un Rīgas mērs apskatīs TV torni, iepazīsies ar tā rekonstrukcijas un attīstības iecerēm.

Rīgas radio un televīzijas tornis ir 368 metrus augsts un augstākais tornis Eiropas Savienībā. Skatu laukums, kas atrodas 97 metrus virs Zaķusalas, ir augstākais publiski pieejamais skatu punkts Rīgā, un no tā var labi pārredzēt Vecrīgu, Rīgas centru un Pārdaugavu. Labos laika apstākļos ir iespējams redzēt Rīgas HES Salaspilī un Siguldas augstākos punktus, kā arī Rīgas jūras līci un kuģus tajā.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Jūlijs bija netipiski aktīvs mēnesis no ārvalstu klientu puses - Lietuvas, Beļģijas un NVS valstīm

13.08.2013

Pērn miljonāru statusu saglabājuši vairāki uzņēmēji; pelnošāko vidū atgriežas būvnieki

14.08.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

6

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu