Saimnieka "nepareizas" norēķināšanās dēļ zem izsoles āmura 45 hektāri zemes

Zemgales apgabaltiesas iecirkņa tiesu izpildītāja plāno pārdot izsolē zemnieku saimniecības (ZS) "Dandale" īpašniekam Armandam Ozoliņam piederošo īpašumu "Gulbji" Jelgavā piedzinēja - SIA "Scandagra Latvija" - interesēs, liecina paziņojums "Latvijas Vēstnesī".

Zemgales apgabaltiesas iecirkņa tiesu izpildītāja Aelita Triba plāno izsolīt nekustamo īpašumu "Gulbji" Jelgavā, kas saistīts ar Ozoliņa parādu, kura piedzinējs ir graudu, rapša un agroķīmijas tirgotājs SIA "Scandagra Latvija" no Liepājas. Nekustamais īpašums sastāv no diviem lauksaimniecības zemes gabaliem, kuru kopējā platība ir 45,6 hektāri, un nekustamā īpašuma piespiedu pārdošanas vērtība un sākumcena ir 101 500 lati. Izsole plānota 23.septembrī Bauskā.

Visām personām, kurām uz nekustamo īpašumu ir tiesības, kas nepieļauj tā pārdošanu izsolē, jāpieteic savas prasības tiesā līdz izsoles dienai.

ZS "Dandale" īpašnieks Armands Ozoliņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka šī izsole esot viena liela nejēdzību un nepilnību ķēde, kas saistīta ar šķīrējtiesas lēmumu, bet viņš nemaz neesot parādā SIA "Scandagra Latvija".

"Es neizpildīju līguma nosacījumu, ka par iegādāto slāpekli man jānorēķinās graudā, nevis naudā, un paša uzņēmuma šķīrējtiesa ātri visu iztiesāja, ko pārsūdzēt nav iespējams, taču pagaidām īpaši nesatraucos, jo zemesgabalam ir hipotēka, turklāt daļēji esmu ar uzņēmumu norēķinājies graudā, bet atlikušo daļu samaksāju naudā, ko varu pamatot ar pavadzīmēm un norēķinu dokumentiem," skaidroja Ozoliņš.

Viņš skaidroja, ka lielākā problēma šajā gadījumā esot šķīrējtiesu darbība vienas puses interesēs un šo šķīrējtiesu neaizskaramība, kas ir nostādīta augstāk par valsts tiesu sistēmu. "Es Zemgales apgabaltiesā mēģināju vismaz vienoties par norēķinu sadalīšanu periodos, bet bezcerīgi," pastāstīja Ozoliņš.

Tāpat problēma esot SIA "Scandagra Latvija" augstprātība un nevēlēšanās komunicēt ar partneri, jo viņš vairākkārt mēģinājis sarunu ceļā atrisināt situāciju. "Viņi jūtas lieli un vareni, viņu vadība nemaz nav spējīga komunicēt latviešu valodā, un jebkādas sarunas izrādījušās bezcerīgas," skaidroja zemnieks.

Viņš informēja ka SIA "Scandagra Latvija" noteiktā graudu cena bijusi ievērojami zemāka nekā "Latraps" un citiem uzpircējiem Latvijā, kas bijis viens iemesls, kāpēc no ZS netika vesti graudi. Otrs iemesls bijis, ka līgumā atrunātajā periodā Ozoliņa graudi neesot bijuši nemaz tādas kvalitātes, kā šai piegādei būtu nepieciešams.

Ozoliņš norādīja uz nepilnībām arī izsoles paziņojumā, jo viņam nepiederot neviens zemes gabals Jelgavā, bet visi ZS zemes gabali atrodoties Jelgavas novada Vircavas pagastā. Taču viņam esot nojausma, kuru zemesgabalu gatavojas izsolīt, taču tam jau esot hipotēka, tāpēc viņu šī izsole pagaidām nesatraucot.

ZS "Dandale" neesot finansiālās grūtības un saimniecībai nedraudot makstānespēja, informēja īpašnieks.

Tiesu izpildītāja Aelita Triba aģentūrai LETA apstiprināja, ka īpašums tiek izsolīts Armanda Ozoliņa un SIA "Scandagra Latvija" piedziņas strīda rezultātā, un neatkarīgi no lietu skatījušās tiesas veida vai statusa viņai ir saistošs tiesas izpildraksts par piedziņu. Viņa apstiprināja, ka daļu parāda zemnieks ir nomaksājis, un pieļauj iespēju, ka varbūt abas puses vienosies, un izsole varētu nenotikt. Hipotēka zemes izsolei neesot šķērslis, jo hipotēkas turētājam iespējams īstenot piedziņu no savas puses.

"Runājot vispārīgi, bieži līdz tiesu izpildītāja iesaistīšanai uzņēmēji nonāk tad, kad abas puses savā starpā iespītējas un nespēj vienoties. Kā noprotams, zemnieku saimniecībai nav problēmu ar maksātspēju, un arī šai gadījumā abas puses vēl var vienoties," skaidroja Triba.

Ozoliņš ir ZS "Dandale" īpašnieks kopš 1995.gada, no 2005.gada līdz 2009.gadam bijis Vircavas pagasta deputāts, šogad kandidēja arī uz Jelgavas novada domi, taču netika ievēlēts.

Kā ziņots, graudu, rapša un agroķīmijas tirgotāja SIA "Scandagra Latvia" apgrozījums pagājušajā gadā palielinājies par 76%, sasniedzot 37,559 miljonus latu, liecina "Firmas.lv" informācija.

Vienlaikus uzņēmuma zaudējumi sasnieguši 578 833 latus salīdzinājumā ar 219 132 latu zaudējumiem 2011.gadā.

Kā norādīts uzņēmuma vadības ziņojumā, zaudējumi skaidrojami ar cesijas darījumiem, kā arī izdevumiem, kas saistīti ar šaubīgiem un bezcerīgiem debitoru parādiem. Sabiedrība pērn iekārtās ieguldījusi 88 850 latu.

Šogad sabiedrība plāno veiksmīgu darbību un peļņu, kā arī iekšējo procedūru optimizāciju rentabilitātes uzlabošanas nolūkos, teikts pārskatā.

"Scandagra Latvia" reģistrēts 2004.gadā ar 2000 latu pamatkapitālu. Uzņēmuma 100% kapitāldaļu īpašnieks ir Liepājas speciālās ekonomiskās zonas lauksaimniecības produkcijas tirdzniecības un stividorpakalpojumu uzņēmums SIA "Baltic Transshipment Center".

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Būvniecība atsākusi pelnīt un audzēt kapacitāti

16.08.2013

Spānijas piekrastes īpašumi apmaiņā "pret sviestmaizi". Vai "pasīvajām majām" ASV ir nākotne? kā izglābt 19. gadsimta namu no iznīcības.

16.08.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām