Spānijas piekrastes īpašumi apmaiņā "pret sviestmaizi". Vai "pasīvajām majām" ASV ir nākotne? kā izglābt 19. gadsimta namu no iznīcības.

Tukšie īpašumi Spānijā un vājā ekonomika ir veicinājuši to, ka spāņu nekustamo īpašumu aģenti sākuši piedāvāt britu pircējiem īpaši lielas atlaides. Vai tas kaut nelielā mērā paglābs Spānijas brūkošo tirgu no pilnīgas katastrofas? - tā vaicā britu laikraksts The Telegraph, kas ziņo par Spānijas valdības jaunajiem plāniem stimulēt tirgus noietu, piedāvajot britu pircējiem piekrastes tukšos mājokļus par īpaši zemām cenām. Jau ziņots, ka ekonomiskās augšupejas laikā (2007.- 2008. gads) Spānijas piekrastes īpašumi tika īpaši pieprasīti no britu senioru puses, kuri tādejādi varētu vecumdienas pavadīt saulē un pie jūras. Kā rezultātā piekrastes apbūve kļuva intensīva, un piedāvājums pārsniedza pieprasījumu, kolīdz īpašumu burbulis uzsprāga. Tomēr tam visam fonā bija arī Spānijas neuzticamo īpašumu advokātu darbs, attīstītāju vēlme "uzvārīties" un korumpēti pilsētplānotāji, raksta The Telegraph, iezīmējot negatīvos faktorus, kas atturēja pirkt īpašumu Spānijā vēl "labajos laikos". Šobrīd situācija ir jau cita, un tīri mierīgi var iegādāties, piemēram, Spānijas dienvidu piekrastes māju ar baseinu un golfa laukumu par 143 tūkstošiem eiro, kas sastāda 50% no oriģinālās cenas. Tomēr, lai arī īpašumu Spānijā varot iegūt "par sviestmaizi", laikraksta aptaujātie speciālisti min, ka pirkumu vajagot veikt tuvāko divu trīs gadu laikā, vēlāk cenas atkal pieaugšot.

Vairāk http://goo.gl/PKXkbt

Laikraksts The New York Times raksta par kādu ģimeni, kura ir iekārtojusi savu mājokli t.s. "pasīvajā mājā" netālu no Sietlas pilsētas. "Šeit nav nedz kondicionieru, kas nevajadzīgi saldētu istabas, vai radiatoru, istabas temperatūra ir ideālie 22-23 grādi, lai gan laukā ir dzelošs aukstums. Gaiss iekštelpās ir tik svaigs, ka to tikpat labi varētu pagaršot," raksta NYT, piebilstot, ka šādas videi draudzīgas mājas, kur aukstajos ziemas mēnešos un vasarās gaisa tamperatūra saglabājas nemainīga bez papildus siltināšanas/vēsināšanas, Eiropā ir jau ap 50 000, Vācijā vien šādi īpašumu projekti ir ap 5000, tomēr ASV pa visu valsti pasīvās mājas ir tikai 90. Vienas no iemesliem tik mazam skaitam ir tas, ka ASV izmaksu ziņā nav izdevīgi tādas celt, sadārdzinājums ir aptuveni 5-20% no kopējām īpašuma izmaksām. Laikraksta aptaujātie eksperti pauž, ka tas īpašniekiem diez vai atmaksātos, tomēr citi atzinīgi vērtē pasīvo māju attīstības iespējas dažādos ASV klimata reģionos, kā vienu no izaicinājumiem minot ASV dienvidaustrumus (karsts, mitrs gaiss), kur iegūt ideālo iekštelpu temperatūru, veidojot māju projektus (logi, durvis,ventilācija, u.c.), varētu būt lielākais izaicinājums.

Vairāk http://goo.gl/JpJ3Tl

Tāpat arī NYT raksta par kādu ASV īpašumu, celtu 19. gadsimtā, kas laika gaitā ir ticis izpostīts ugunsgrēkā, un kurā bija pat iemitinājušās žurkas, sabojājot namu vēl vairāk. Stāsts ir par Džūdeju ģimeni, kas dzīvojusi iepretim šim namam, ielas otrajā pusē. Tā kā iedzīvotāji nav vēlējušies, lai šis septiņistabu īpašums aiziet postā, viņi to visbeidzot iegādājušies par 125 tūkstošiem dolāru, lai arī, viņuprāt, cena bijusi viņiem neizdevīga. Turklāt mājas renovācijā vajadzēja ieguldīt vēl 400 tūkstošus dolāru (kapitālais remonts, jaunu, ēkai piemērotu logu un durvju, ielikšana, jauns jumts, u.c.), lai aptuveni pēc gada tajā varētu dzīvot. Iepriekš mājā atraduši arī dažādas mēbeļu atliekas (salauzti 19. gadsimta galdi u.c. detaļas), kuras Džūdeji ar lielu rūpību atjaunojuši vietējā "vintage" mēbeļu fabrikā.

Vairāk http://goo.gl/4KRTHo

*Foto: telegraph.co.uk

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

 

Saimnieka "nepareizas" norēķināšanās dēļ zem izsoles āmura 45 hektāri zemes

16.08.2013

Jūlijā Rīgas centra dzīvokļu segmentā bijusi netipiski augsta ārvalstu pircēju aktivitāte

19.08.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām