Jūlijā Rīgas centra dzīvokļu segmentā bijusi netipiski augsta ārvalstu pircēju aktivitāte

Jūlijā Rīgas centra dzīvokļu segmentā vietējo pircēju aktivitāte nav bijusi liela, jo tas vēl bija aktīvs atvaļinājumu laiks. Savukārt no ārvalstu pircēju puses aktivitāte bijusi netipiski liela, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Ober-Haus" mājokļu tirgus pārskatā.

Lielākais vietējo pircēju pieprasījums ir pēc divu līdz trīs istabu dzīvokļiem, kuru cenas ir no 40 000 eiro līdz pat 120 000 eiro (no 28 000 līdz 84 000 latu).

Tāpat vietējie pircēji izrāda interesi arī par dzīvokļiem ar cenu līdz pat 150 000 eiro (105 000 latu). Vēl joprojām noteicošs faktors, izvēloties īpašumu, ir tam, vai mājai pieguļošais zemes gabals ir īpašumā kā domājamā daļa vai tiek nomāts. Pircēji ļoti pārdomāti pieiet nekustamā īpašuma iegādes jautājumam, izvērtējot cenas atbilstību dzīvokļa kvalitātei, teikts pārskatā.

Kā novēroja "Ober-Haus" speciālisti, jūlijs bija netipiski aktīvs mēnesis no ārvalstu klientu puses - Lietuvas, Beļģijas un NVS valstīm. Šie klienti, kā ierasts, izrādīja interesi par dārgākiem un kvalitatīvākiem dzīvokļiem Rīgā cenā līdz 200 000 eiro (140 000 latu).

Ne mazāk svarīgs faktors bija arī dzīvokļa atrašanās vieta - labi attīstīta infrastruktūra, skolu un bērnudārzu tuvums, ja šie klienti iegādājas dzīvokli, lai pārceltos uz dzīvi Latvijā, norāda "Ober-Haus".

Vērā tiek ņemts mājokļa tehniskais stāvoklis, apdares līmenis, kā arī apsaimniekošanas un ekspluatācijas izmaksas. Vēl aizvien daudziem noteicošais faktors ir atrast likvīdu objektu, kas atbilstu uzturēšanās atļauju iegūšanas kritērijiem un nestu tūlītēju peļņu, teikts tirgus pārskatā.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Spānijas piekrastes īpašumi apmaiņā "pret sviestmaizi". Vai "pasīvajām majām" ASV ir nākotne? kā izglābt 19. gadsimta namu no iznīcības.

16.08.2013

Valsts no Jūrmalas domes gaida dokumentus Ķemeru sanatorijas iegādei; pašvaldība pārmet FM neieinteresētību

19.08.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

6

Eksperta viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

City24 redaktora izvēle

alt

Eksperta viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu