85% iedzīvotāju uzskata, ka 2014.gada budžetā jāmazina darbaspēka nodokļu slogs un jāveicina jaunu darbavietu izveide

85% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka 2014.gada budžetā lielākai prioritātei ir jābūt ekonomikas attīstībai un stimuliem jaunu darbavietu izveidei, nevis dažādu sociālo pabalstu palielināšanai, liecina pētījumu centra "SKDS" veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja.

Pēc Ekonomikas ministrijas (EM) pasūtījuma veiktajā aptaujā 85% Latvijas iedzīvotāju norādīja, ka, viņuprāt, prioritātei nākamā gada valsts budžetā jābūt ekonomikas attīstībai un jaunu darbavietu radīšanai, bet 11% iedzīvotāju par prioritāti valsts budžeta līdzekļu sadalē uzskata dažādu sociālo pabalstu palielināšanu.

Analizējot respondentu sniegtās atbildes, vērojams, ka visās sociāldemogrāfiskajās grupās vismaz trīs ceturtdaļas respondentu ir atbalstījuši ekonomikas attīstību un jaunu darbavietu radīšanu. Biežāk nekā caurmērā šādu viedokli pauda respondenti ar vidēji zemiem ienākumiem. Savukārt to, ka prioritātei ir jābūt sociālo pabalstu palielināšanai, biežāk nekā caurmērā atzīmēja iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 24 gadiem, aptaujas dalībnieki ar pamatizglītību, krievvalodīgie, respondenti ar zemiem ienākumiem, kā arī Kurzemē dzīvojošie. Tiesa, arī šajās grupās tā uzskatīja mazāk nekā piektdaļa.

"Augstais darbaspēka nodokļu slogs ir viens no faktoriem, kas kavē Latvijas uzņēmumu un ekonomikas straujāku izaugsmi. Tāpēc valdībai kopīgi un diskusijās ar valdības partneriem ir jārod risinājums darbaspēka nodokļu sloga samazināšanai, kas mazina ne vien sociālo nevienlīdzību, bet palīdz uzņēmējiem attīstīties, radīt jaunas darbavietas un palielināt atalgojumu visās algu grupās. To par prioritāti nosauc absolūtais vairākums Latvijas iedzīvotāju, uzsverot, ka valdībai iepriekš dotie solījumi ir jāpilda," uzsver ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Tāpat aptaujā iedzīvotāji tika lūgti novērtēt darbaspēka nodokļu samazināšanas priekšlikumus. Kopumā 72% aptaujas dalībnieku norādīja, ka viņiem būtu svarīgi, lai no 2014.gada atbilstoši valdības iepriekš solītajam iedzīvotāju ienākumu nodoklis (IIN) tiktu samazināts no 24% līdz 22%. 41% minēja, ka IIN samazināšana viņiem būtu ļoti svarīga, 31% - drīzāk svarīga, 11% - mazsvarīga, bet tikai 8% tā nebūtu svarīga.

Lūgti izvēlēties, viņuprāt, piemērotāko risinājumu darbaspēku nodokļu sloga samazināšanai, visbiežāk (33%) iedzīvotāji norādījuši, ka vislabākais risinājums būtu IIN samazināšana par 2% no 2014.gada, nepalielinot PVN, arī tad, ja tas nozīmētu, ka jāatsakās no citiem plānotajiem pasākumiem budžeta izdevumu sadaļā. Savukārt pārējie divi piedāvātie risinājumi guvuši mazāku respondentu atbalstu. 22% iedzīvotāju par labāku risinājumu uzskata IIN samazināšanu par 2% un PVN palielināšanu par 1%. Savukārt piektdaļa jeb 20% aptaujāto atbalstīja variantu, ka IIN tiek saglabāts 24% līmenī, bet tiek palielinātas algas un sociālās garantijas sabiedriskajā sektorā strādājošajiem.

Aptauju pēc EM pasūtījuma veica pētījumu centrs "SKDS", šī gada augustā aptaujājot 1000 Latvijas pastāvīgos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Lielākā komercķīla – Linstow Center Development

20.08.2013

Par margu krāsošanai piešķirto summu varētu uzcelt divus tiltus

21.08.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā