Par margu krāsošanai piešķirto summu varētu uzcelt divus tiltus

Par summu, ko margu krāsošanai Vanšu tilta abās pusēs atvēlējis Rīgas domes Satiksmes departaments (RDSD), tās varētu nomainīt pret jaunām vai uzcelt divus gājēju tiltus - pie šāda secinājuma nonācis Rīgas Tehniskās Universitātes Būvniecības fakultātes students Artūrs Toms Plešs, vēsta laikraksts Diena.

Uzzinot, ka drošības barjeru krāsošanai tērēs teju 100 000 latu, topošais transportbūvju inženieris veicis pētījumu, kura rezultāti atklājot RDSD nesaimniecisko rīcību: «Par margu vienreizējai krāsošanai atvēlēto summu varētu uzstādīt jaunas cinkotas margas, kuru kalpošanas laiks būtu apmēram 40 gadu, turklāt tās nerūsē, tāpēc nevajadzētu ik pēc pāris gadiem pārkrāsot, kā tas notiek pašlaik,» norādījis A. T. Plešs.

Salīdzinājumam viņš minējis, ka Bauskas novadā 2011. gadā atklātais gājēju tilts, kas savieno Mežotni un Rundāli, izmaksājis 46,5 tūkstošus latu jeb tik, cik Rīgas dome atvēl vien vienas margu daļas nokrāsošanai.

Pēc RDSD pasūtījuma Vanšu tilta margas Daugavas lejteces pusē, kas ved uz Ķīpsalas krastā ierīkoto atpūtas vietu, tika nokrāsotas šā gada maijā. Diena novērojusi, ka uz tām visā garumā parādījusies rūsa. A. T. Plešs uzskatot, ka krāsošanas darbu kvalitāte neatbilst to cenai: «Daudzviet var manīt, ka pirms krāsošanas virsma nav tikusi attīrīta, atsevišķos posmos zem krāsas samanāmas pat pērnā rudens lapas. Arī rūsa notīrīta nekvalitatīvi.»

Minētos darbus veikusi SIA Rīgas tilti, kas 2010. gadā uzvarējusi RDSD iepirkumā par tiltu, tuneļu un krastmalu uzturēšanu. Līgums ar šo uzņēmumu toreiz noslēgts uz četriem gadiem un katrai darbu pozīcijai noteikta fiksēta maksa. Piemēram, līgumcena par tilta margu kvadrātmetra nokrāsošanu ir 36,94 lati.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

 

85% iedzīvotāju uzskata, ka 2014.gada budžetā jāmazina darbaspēka nodokļu slogs un jāveicina jaunu darbavietu izveide

20.08.2013

Mainot dzīvokļu īpašniekus, būs jānomaksā komunālie parādi

21.08.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu