Pēc eiro ieviešanas būtiski nemainīsies investīciju apmērs, pret kādu ārvalstnieki varēs iegūt uzturēšanās atļaujas Latvijā

Pēc eiro ieviešanas no nākamā gada 1.janvāra būtiski nemainīsies investīciju apmērs, kāds ārvalstniekam būs jāiegulda Latvijas tautsaimniecībā, lai varētu iegūt uzturēšanās atļauju šajā zemē.

Patlaban minimālā komercsabiedrības pamatkapitāla summa, kuru ieguldot, komercreģistrā reģistrēta amatpersona var saņemt uzturēšanās atļauju Latvijā, ir 2000 latu. Šī summa atbilst spēkā esošajā Komerclikumā noteiktajam SIA minimālajam pamatkapitāla lielumam, taču no nākamā gada 1.janvāra SIA minimālo pamatkapitāla lielumu plānots samazināt līdz 2500 eiro, kas atbilstu 1757 latiem.

Ņemot vērā minēto, arī Imigrācijas likumā līdz 2500 eiro ir plānots samazināt summu, kuru ieguldot, komercreģistrā reģistrētas amatpersonas var saņemt uzturēšanās atļauju Latvijā.

Uzturēšanās atļaujas saņemšanai ārvalstu investora ieguldījumam Latvijā reģistrētas kapitālsabiedrības pamatkapitālā no nākamā gada 1.janvāra vajadzēs būt vismaz 142 300 eiro (pašreiz likumā - 100 000 latu) vai 35 580 eiro (pašreiz likumā 25 000 latu) gadījumā, ja ieguldījums tiks veikts tādas kapitālsabiedrības pamatkapitālā, kurā ir nodarbināti ne vairāk kā 50 darbinieki, kuras apgrozījums nepārsniedz desmit miljonus eiro gadā un kuras gada laikā nomaksāto nodokļu apjoms sasniedz vismaz 28 460 eiro (pašreiz likumā - 20 000 latu).

Savukārt, ja ārvalstu investors vēlēsies iegūt uzturēšanās atļauju Latvijā, nopērkot šeit nekustamo īpašumu, darījuma summai būs jāsasniedz vismaz 142 300 eiro (pašreiz likumā - 100 000 latu), ja nekustamais īpašums atrodas Rīgas plānošanas reģionā vai republikas pilsētās, vai 71 150 eiro (pašreiz likumā - 50 000 latu), ja nekustamais īpašums atrodas citviet Latvijā. Īpašuma kadastrālajai vērtībai attiecīgi vajadzēs būt vismaz 42 690 eiro (pašreiz likumā - 30 000 latu) vai 14 230 eiro (pašreiz likumā - 10 000 latu).

Minētās summas Imigrācijas likuma grozījumu projektā noteiktas, veicot noapaļošanu uz augšu līdz veselām eiro summām, kas izteiktas tūkstošos latu, līdz desmit eiro summām, kas izteiktas desmitos tūkstošos latu, vai līdz simt eiro summām, kas izteiktas simtos tūkstošos latu. Noapaļošana uz augšu veikta tādēļ, lai neradītu nelabvēlīgu ietekmi uz samaksāto nodokļu un nodevu apjomu un valstī ieplūstošo ārvalstu investīciju apjomu.

Pirms noapaļošanas summas no latiem uz eiro pārrēķinātas pēc Latvijas Bankas apstiprinātā oficiālā kursa, proti, viens eiro ir 0,702804 lati.

Lai šodien valdībā atbalstītie Imigrācijas likuma grozījumi no nākamā gada 1.janvāra varētu stāties spēkā, vispirms tie vēl būs jāpieņem Saeimā.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Mainot dzīvokļu īpašniekus, būs jānomaksā komunālie parādi

21.08.2013

Precētie pāri dzīvo lielākos mājokļos nekā neprecētie

21.08.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu