Koalīcijā dažādi viedokļi saistībā ar uzturēšanās atļauju piešķiršanu par nekustamo īpašumu iegādi

Valdības koalīcijas pārstāvjiem ir dažādi viedokļi un ierosinājumi jautājumā par pastāvīgās uzturēšanās atļauju piešķiršanu par nekustamo īpašumu iegādi.

Reformu partijas (RP) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edmunds Demiters aģentūrai LETA pauda viedokli, ka viņam uzturēšanās atļauju jomā veiksmīgs šķiet Ekonomikas ministrijas (EM) piedāvājums, kas paredzētu izveidot investīciju fondu, kurā ieguldītos līdzekļus varētu izmantot konkrētu uzņēmējdarbības jomu atbalstam.

Demiters skaidroja, ka arī pašreizējais regulējums uzturēšanas atļauju jomā paredz iespēju ieguldīt līdzekļus konkrētos uzņēmumos, bet šī sistēma īsti nedarbojas, jo ir sarežģīta. RP politiķis gan piebilda, ka par šo jautājumu spriedīs arī koalīcijas darba grupa.

Vērtējot nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) aicinājumu koalīcijas partneriem vienoties par kārtību, kad un kā pārtraucama pastāvīgās uzturēšanās atļauju piešķiršana par nekustamo īpašumu iegādi, Demiters sacīja, ka šis jautājums būtu jāizvērtē pragmatiski, piemēram, diskutēt par investīciju apjomu pārskatīšanu, kas nepieciešami uzturēšanās atļaujas iegūšanai.

Tikmēr "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis uzsver, ka šajā jautājumā būtu jārod kompromiss, kas būtu visas sabiedrības interesēs un balstītos uz esošo modeli. Nepieciešamais investīciju apjoms varētu būt līdzīgs vidējam darījuma līmenim katrā reģionā, pieļāva Zaķis.

Politiķis arī pauda viedokli, ka, spriežot pēc informācijas sociālajos tīklos, nacionālās apvienības aicinājuma mērķis varētu būt vēlme piesaistīt uzmanību, nevis veikt izmaiņas.

Savukārt Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) šodien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" norādīja, ka šāda sistēma ieviesta pēc Saeimas deputātu, nevis valdības, iniciatīvas. Savukārt no valdības puses pastiprināti kontroles mehānismi, kā tiek vērtēti uzturēšanās atļauju saņēmēji. Premjers bilda, ka nacionālā apvienība vienā no koalīcijas sēdēm paguvusi iesniegt divus pretrunīgus priekšlikumus, proti, palielināt nodevas no šīs sistēmas un arī šo sistēmu pilnībā likvidēt. Finanšu ministriju lūgts veikt aprēķinus, kādu fiskālo ietekmi atstātu šie soļi, bet EM pēta, kāda ir uzturēšanās atļauju ietekme uz tautsaimniecību un iespējamiem priekšlikumiem sistēmas koriģēšanai.

Kā ziņots, nacionālā apvienība aicina koalīcijas partnerus vienoties par kārtību, kad un kā pārtraucama pastāvīgās uzturēšanās atļauju piešķiršana par nekustamo īpašumu iegādi. Uzturēšanās atļauju tirdzniecības pārtraukšanu VL-TB/LNNK uzskata par būtisku prioritāti, kas jāpaveic esošajai valdībai, teikts nacionālās apvienības paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem. Līdz ar to nacionālā apvienība aicina finanšu ministru Andri Vilku (V) budžeta sastādīšanas gaitā pie ieņēmumu daļas nerēķināt no uzturēšanās atļauju tirdzniecības iegūtos līdzekļus.

Nacionālā apvienība uzturēšanās atļauju jautājumā sagaida gan koalīcijas partneru "Vienotības" un Reformu partijas, gan Zaļo un zemnieku savienības atbalstu. "Esam gatavi diskutēt par izmaiņu termiņu un īstenošanas kārtību, bet esošās sistēmas saglabāšanu uzskatām par neapspriežamu," norāda VL-TB/LNNK pārstāvji.

Precētie pāri dzīvo lielākos mājokļos nekā neprecētie

21.08.2013

Latvijā pieaug vienas personas mājsaimniecību skaits

21.08.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām