Koalīcijā vēl diskutēs par uzturēšanās atļauju piešķiršanu, iegādājoties nekustamo īpašumu

Kaut arī publiski izskanējis, ka nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) varētu neatbalstīt nākamā gada budžetu, ja netiks atrisināts jautājums par uzturēšanās atļauju piešķiršanu, iegādājoties nekustamo īpašumu, nacionālās apvienības valde par šo jautājumu vēl nav diskutējusi.

Arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja, ka nekādi ultimāti, kas parādījās publiskajā telpā, koalīcijas padomē neizskanēja. Šodien Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji prezentēja pētījumu rezultātus šajā jautājumā un priekšlikumus iespējamām izmaiņām, savukārt koalīcijas partneri divu nedēļu laikā aicināti formulēt savus viedokļus par EM piedāvājumu.

VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai LETA uzsvēra, ka nacionālā apvienība informēja koalīcijas partnerus, ka "uzturēšanās atļauju tirdzniecības pārtraukšana" ir būtiska VL-TB/LNNK prioritāte. Tomēr nacionālās apvienības valdē nav notikusi diskusija par rīcību, ja šīs ierosinājums negūs koalīcijas partneru atbalstu.

Tikmēr VL-TB/LNNK valdes loceklis Jānis Iesalnieks intervijā Latvijas Radio 4 pauda viedokli, ka nacionālā apvienība esot gatava bloķēt 2104.gada budžeta pieņemšanu, ja nepārtrauks piešķirt uzturēšanās atļaujas par nekustamo īpašumu iegādi.

Kā ziņots, pēc ekonomikas ministra Daniela Pavļuta domām, no katras uzturēšanās atļaujas daļa līdzekļu ir jānovirza jaunveidojamā ekonomiskās attīstības fondā, no kura tiktu finansētas uzņēmējdarbības atbalsta un jaunu darbavietu izveides programmas, kā arī ieguldījumi industriālajā infrastruktūrā reģionos.

"Termiņuzturēšanās atļauju programma ir jāpilnveido, lai tā sasniegtu galveno mērķi - veicinātu investīciju piesaisti reālajā sektorā, ekonomikas izaugsmi un jaunu darbavietu izveidi. Tāpēc mūsu piedāvājums ir no katras uzturēšanās atļaujas daļu līdzekļu novirzīt jaunveidojamā ekonomiskās attīstības fondā, no kura tiktu finansētas uzņēmējdarbības atbalsta un jaunu darbavietu izveides programmas, kā arī ieguldījumi industriālajā infrastruktūrā reģionos. Investors līdzekļus iemaksātu ekonomiskās attīstības fondā, bet valsts sadarbībā ar pašvaldībām izvēlētos, kādās aktivitātēs tos investēt, lai sasniegtu lielāko ieguvumu ekonomikai un iedzīvotājiem. Lai uzturēšanās atļauju programma kalpotu par ilgtermiņā kvalitatīvu investīciju avotu Latvijas industriju un ekonomikas attīstībai, tai ir jābūt pastāvīgai un prognozējamai ilgtermiņā," uzsver ekonomikas ministrs.

Jau ziņots, ka nacionālā apvienība aicina koalīcijas partnerus vienoties par kārtību, kad un kā pārtraucama pastāvīgās uzturēšanās atļauju piešķiršana par nekustamo īpašumu iegādi. Uzturēšanās atļauju tirdzniecības pārtraukšanu VL-TB/LNNK uzskata par būtisku prioritāti, kas jāpaveic esošajai valdībai, teikts nacionālās apvienības paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem. Līdz ar to nacionālā apvienība aicina finanšu ministru Andri Vilku (V) budžeta sastādīšanas gaitā pie ieņēmumu daļas nerēķināt no uzturēšanās atļauju tirdzniecības iegūtos līdzekļus.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Ēkas pārbūvei par mākslas skolu un ielas izbūvei Jūrmalas dome izlietos 1,45 miljonus latu

27.08.2013

Gulbenē grib zināt iedzīvotāju domas, ko iesākt ar «veco rēgu»

27.08.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts