Pavļuts: Atbalstīti "ekonomikas izrāvienam" būtiskie UIN atvieglojumi

Pēc vairāk nekā gadu ilgušajām diskusijām ar Finanšu ministriju (FM) šodien Ministru kabinets atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) rosinātos grozījumus uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) likumā, lai motivētu uzņēmumus veikt investīcijas pētniecībā un attīstībā, attīstot tehnoloģijas un jaunu produktu ražošanu.

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts biznesa portālam "Nozare.lv" atzina, ka, lai arī UIN atlaides pētniecībai un attīstībai būs pieejamas no nākamā gada vidus, ar valdības pozitīvo lēmumu ir sperts milzīgs solis savā domāšanā - bez ieguldījumiem pētniecībā un attīstībā, bez jauniem, ienesīgākiem produktiem un tehnoloģijām sasniegt attīstīto valstu līmeni nebūs iespējams.

"Tāpēc valdībai šajā procesā ir jāatbalsta uzņēmēji un ar nodokļu politikas palīdzību jāstimulē komersanti investēt jaunu, ienesīgāku produktu un pakalpojumu izstrādē. Valdība šodien beidzot ir spērusi pareizo soli, lai palīdzētu uzņēmējiem pieņemt lēmumu par jaunām investīcijām, Latvijas ekonomikā turpinātos pozitīvās pārmaiņas un "ekonomikas izrāviens" varētu īstenoties praksē," norādīja Pavļuts.

UIN atvieglojumi pētniecībai un attīstībai radīs stimulus komersantiem veikt investīcijas jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādē un ieviešanā, tādējādi paaugstinot to konkurētspēju un eksportspēju, radot iespējas veidot jaunas darbavietas un celt atalgojumu strādājošajiem. Tāpat UIN atvieglojumi rada nepieciešamos priekšnoteikumus ciešākai sadarbībai starp komersantiem un pētniecības institūcijām.

Tāpat EM pauž gandarījumu, ka pēc diskusijām ar Finanšu ministriju ir izdevies rast risinājumu, lai pagarinātu jau esošās UIN atlaides par jaunām ražošanas tehnoloģiskajām iekārtām vismaz līdz 2020.gadam, kā arī ir saglabāti UIN atvieglojumi arī par lielajiem investīciju projektiem virs desmit miljoniem eiro (septiņi miljoni latu).

Vienlaikus EM pauž cerību, ka UIN atvieglojumu administrēšanā komersantiem netiks radīts nesamērīgs birokrātiskais slogs un Valsts ieņēmumu dienests balstīsies Ekonomiskās Sadarbības un attīstības organizācijas valstu labākajā praksē.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Vairums iedzīvotāju vēlas lielākas investīcijas apmaiņā pret uzturēšanās atļaujām

27.08.2013

Tauta sadzirdēta; ķeras klāt autoceļa Liepāja - Lietuvas robeža sakārtošanai

28.08.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām