Izsolē izliktos valsts mājokļus pērk kūtri; pērn par 20 mājokļu izsoli iegūti 53 000 latu

2012.gadā no Privatizācijas aģentūras (PA) izsludinātajām 58 valsts īpašumu izsolēm veiksmīgas bijušas 20 un noslēgti pirkuma līgumi par kopējo summu vairāk nekā 53 000 latu, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" stāsta PA valdes priekšsēdētājs Ansis Spridzāns.

PA izsola tukšus neprivatizētus dzīvokļus, no kuriem atteikušās pašvaldības, kā arī bezmantinieka valsts īpašumā nonākušus dzīvokļus, dzīvojamās mājas un to domājamās daļas.

Spridzāns atzina, ka PA ir nekustamā īpašuma tirgus spēlētājs, jo aģentūra pārvalda daudz nekustamo īpašumu. Tiesa, PA pārvaldītie īpašumi ir mazāk likvīdi - tie lielākoties atrodas laukos, kur cenas ir ļoti zemas. Vismazāk aktīvs nekustamo īpašumu tirgus ir Latgales reģionā, kur pārsvarā īpašumi ir sliktā stāvoklī un potenciālo pircēju interese ir neliela.

PA izsolēs piedāvāto mājokļu cenu diapazons ir sākot no 140 latiem par nelielu vienistabas dzīvokli ar daļējām ērtībām Ventspilī un no 90 latiem par pusi no viendzīvokļa mājas Līvānos. Savukārt Rīgas mikrorajonā iespējams iegādāties dzīvokli par sākuma cenu no 3000 latiem. "Jāsaprot, ka šie īpašumi nav tādi, kādus piedāvā tirgū, - tie lielākoties ir ļoti sliktā tehniskā stāvoklī, ar daļējām ērtībām, ilgstoši neapdzīvoti. Dažkārt ir arī labāki īpašumi, bet tie gadās ļoti reti, un attiecīgi arī cenas ir augstākas," norādīja PA vadītājs.

Kā vienu no labiem patlaban izsolē izliktiem nekustamajiem īpašumiem Spridzāns minēja 1699.gadā ekspluatācijā nodoto nekustamo īpašumu Kungu ielā 26, Liepājā. Nama, kas ir arī kultūras piemineklis, izsoles sākumcena ir 38 000 latu. "Šajā namā savulaik uzturējies Zviedrijas karalis," iebilda PA vadītājs.

Kopumā PA portfelī uz 2012.gada 1.novembri bija 1736 dzīvokļu īpašumi, 420 dzīvojamās mājas, 54 valsts īpašuma objekti, 707 zemesgabali, 20 kapitālsabiedrības, kā arī bezmantinieku kapitāla daļas 43 kapitālsabiedrībās. Tajā pašā laikā Spridzāns atzina, ka PA portfeļa stāvoklis ir dinamisks, jo tiek izslēgti īpašumi, kuru privatizācija vai atsavināšana ir pabeigta, un nāk klāt īpašumi, kurus PA pārņem savā valdījumā vai turējumā.

PA vadītājs skaidroja, ka gadījumā, ja pēc PA darbības izbeigšanas atsevišķi īpašumi joprojām netiks izsolīti, ar dzīvokļu privatizāciju saistītas funkcijas tiks nodotas kādam funkciju pārņēmējam. Savukārt valsts nekustamā īpašuma objektu privatizāciju plānots pabeigt līdz 2014.gadam. "Ja kāds objekts paliks neprivatizēts, tad tam būs objektīvi iemesli, piemēram, sākta tiesvedība vai citi tiesiski šķēršļi," sacīja Spridzāns.

Investori „uzsit” cenas īpašumiem Londonā. Bronksas jaunā dzīve bez noziedzības. Džanni Versačes īpašumu nedienas

25.01.2013

Piespiedu nomas attiecības - smaga realitāte 1800 ēku dzīvokļu īpašniekiem

28.01.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām