Kultūras ministre pieļauj, ka būs jāizvēlas "dārgākais risinājums" saistībā ar Rīgas pilī esošajiem muzejiem

Ņemot vērā, ka Rīgas pilī joprojām ir mitrs, pastāv draudi tās trīs muzeju eksponātiem, līdz ar to Kultūras ministrijai (KM) iesniegti trīs dažādi priekšlikumi situācijas risināšanai, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē norādīja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) valdes priekšsēdētāja Baiba Strautmane.

Lētākais risinājums paredz, ka visi trīs muzeji paliek Rīgas pilī, savukārt visdārgākais paredz, ka visi muzeji pārceltos, skaidroja Strautmane, kuras vērtējumā lētākais risinājums ir arī vissliktākais. Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK) komisijas sēdē sacīja, ka viņai "ir stipras aizdomas, ka būs jāiet dārgākais ceļš", kaut arī tiekot darīts viss, lai situāciju uzlabotu un muzeji nebūtu jāpārceļ.

Lai pārvietotu muzeju krājumus, nepieciešami seši mēneši un trīs miljoni latu, savukārt lētākais risinājums prasītu 1,7 miljonus latu.

Komisijas deputāti pauda vēlmi apmeklēt šos muzejus, lai novērtētu situāciju, - to plānots izdarīt nākamnedēļ.

Strautmane deputātus informēja, ka Rīgas pils pagaidu jumts ir uzbūvēts, bet pagaidu risinājums no būvniekiem pagaidām nav pieņemts, jo nepieciešams pamatojums tam, ka šis jumts izturēs rudens un ziemas apstākļus.

Tāpat patlaban ir noslēgusies sarunu procedūra ar projektētajiem par pastāvīgo jumtu, ir sākti projektēšanas darbi.

Jau ziņots, ka augusta vidū ministrijā notika kārtējā KM, VNĪ un Rīgas pilī esošo muzeju pārstāvju kopīgajā darba sanāksme, kurā tika vērtētas Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumu pārvietošanas iespējas un to tehniskie risinājumi.

Iecerēts, ka muzeju krājumu un eksponātu pagaidu izvietošana tiks nodrošināta nekustamajos īpašumos Lāčplēša ielā 106/108 un Brīvības bulvārī 32, Rīgā, kā arī tiek apsvērtas iespējas Rakstniecības un mūzikas muzeja nozīmīgu krājumu daļu, piemēram, manuskriptus un citas kultūrvēsturiskas vērtības, izvietot Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunbūves krātuvē, kurai tur būtu vispiemērotākie klimatiskie apstākļi.

Tāpat iecerēts turpināt aktīvu darbu pie jau agrāk plānotās jaunās muzeju krātuves ēkas Pulka ielā projekta īstenošanas līdz 2016.gada pirmajai pusei.

Līdz šim pagaidu jumta izbūve pabeigta gan virs Rīgas pils Baltās zāles, gan virs Rīgas pils Svētku zāles, gan Konventa daļas. Darbi tika pabeigti līdz 11.augustam.

Jau ziņots, ka ugunsgrēkā, kas Rīgas pilī plosījās naktī uz 21.jūniju, visvairāk cietusi Rīgas pils Baltā zāle, kuras pārsegums ir pilnībā sadedzis. Kopumā uguns nopostījusi pili 3200 kvadrātmetru platībā.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Pateicoties ārvalstu pircējiem, nekustamo īpašumu darījumu jomā vasara bijusi īpaši ražīga

04.09.2013

Iepirkuma uzvarētāja pasludināšanas brīdī apakšuzņēmēji dzēš parādus; pēc tam tie kļūst vēl lielāki

05.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

3

VESTABALT uzsāk dzīvokļu iepriekšpārdošanu elitārajā dzīvojamā namā Ausekļa ielā 14

4

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

5

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

6

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām