Investors nesagaida zonējuma maiņu; elektronikas ražotnes Dreiliņos nebūs

Nesagaidot teritorijas zonējuma maiņu, investors, kas vēl pavasarī bija iecerējis Dreiliņos attīstīt vieglās rūpniecības ražošanas - elektronikas - uzņēmumu un ar to saistītu noliktavu kompleksu, vasarā no šīs ieceres ir atteicies, biznesa portālam "Nozare.lv" pastāstīja nekustamā īpašuma projektu attīstīšanas uzņēmuma SIA "Pamati XXI" valdes loceklis Mārtiņš Jansons.

Šī gada aprīlī "Pamati XXI" un tā meitassabiedrība SIA "DUL Investments" Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā iesniedza iesniegumus par teritorijas plānotās izmantošanas zonējuma maiņu diviem zemesgabaliem Dreiliņos, kopumā aptuveni septiņu hektāru platībā, lai būvētu vieglās rūpniecības ražošanas uzņēmumu.

Uzņēmēji uz sev piederošajiem zemesgabaliem Ulbrokas ielā 38, pie projektētā Dzelzavas ielas turpinājuma, vēlējās izbūvēt elektronikas ražotnes, noliktavas un citas rūpniecībai nepieciešamās būves. Teritorijā jau atrodas divas noliktavas, no kurām viena ir arī administrācijas ēka. Saskaņā ar uzņēmēju plāniem tām līdzās bija iecerēts izbūvēt vēl četras noliktavas.

"Mēs esam tikai zemes īpašnieki un projekta attīstītāji. Investors, kurš vēlējās šo projektu realizēt, vasarā no šīs ieceres atteicās, jo nevarēja gaidīt teritorijas zonējumu maiņu. Saskaņā ar konfidencialitātes līgumu investora vārdu atklāt nevaru, vienīgi varu pateikt, ka tas bija ārvalstu uzņēmums," sacīja Jansons.

Teritorijas zonējuma maiņa abiem uzņēmumiem gan joprojām ir aktuāla, jo patlaban šajā teritorijā ir paredzēta dzīvojamā apbūve. "Tas nav reāli, jo Rīgas iedzīvotāju skaits sarūk un šeit nav jēgas būvēt dzīvojamās mājas. Plānojam, ka šeit būs kāda ražotne," skaidroja Jansons.

Viņš piebilda, ka patlaban vēl nevarot pateikt, kāda ražotne šeit atradīsies un kad tā varētu tikt būvēta. "Jāskatās, kad tiks mainīts zonējums, bet visu laiku meklējam potenciālos investorus, kam šo teritoriju varētu piedāvāt," skaidroja Jansons.

Jau ziņots, ka Rīgas dome augusta beigās ir pieņēmusi lēmumu par lokālplānojuma izstrādes sākšanu teritorijai Dreiliņos, Ulbrokas ielā 38, un tai piegulošai teritorijai pie projektētās Dzelzavas ielas. Lokālplānojuma mērķis ir mainīt Rīgas teritorijas plānojumā noteikto teritorijas atļauto izmantošanu no centra apbūves teritorijas uz tādu izmantošanu, kurā būtu pieļaujama vieglās ražošanas uzņēmumu apbūve.

Priekšlikums atbilst pilsētas attīstības stratēģiskajām pamatnostādnēm par Rīgu kā kompaktu pilsētu, neveidojot intensīvi apbūvētus jaunus centrus ārpus dzelzceļa loka. Izstrādājot lokālplānojumu, tiks radīti priekšnoteikumi uzņēmējdarbības attīstībai teritorijā, kas jau vēsturiski ir izveidojusies kā noliktavu un ražošanas zona.

Lokālplānojuma darba uzdevumā ir noteikta funkcionālās izpētes teritorija - viss kvartāls starp Ulbrokas ielu, Biķernieku ielu, Ēvalda Valtera ielu un Dzelzavas ielu - un mērķis, konkrēto zemes gabalu Ulbrokas ielā 38 attīstību plānot kontekstā ar piegulošo zemes gabalu turpmākām attīstības iespējām.

Lokālplānojuma teritorijas platība ir aptuveni deviņi hektāri. Funkcionālās izpētes teritorijas platība ir aptuveni 92,4 hektāri.

Uzņēmumi SIA "DUL Investments" un SIA "Pamati XXI" apņēmušies pilnībā apmaksāt lokālplānojuma izstrādes izdevumus, un par šo darbu jau noslēgts līgums ar SIA "Grupa 93".

Kā liecina "firmas.lv" informācija, SIA "DUL Investments" un SIA "Pamati XXI", kas nodarbojas ar telpu nomu un sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu, pieder vieniem un tiem pašiem īpašniekiem - 60% katrā uzņēmumā pieder SIA "ICM", pa 20% - SIA "Aliko Consulting" un SIA "Bright Light". Visi uzņēmumi reģistrēti Latvijā.

SIA "DUL Investments" reģistrēts 2011.gada augustā, divus gadus strādājis bez apgrozījuma, bet pērn norādīti 55 138 latu zaudējumi. Savukārt SIA "Pamati XXI" reģistrēts 2001.gada janvārī, un pērn uzņēmums strādājis ar 447 829 latu apgrozījumu un 15 079 latu peļņu. 2011.gadā uzņēmuma apgrozījums bijis 140 470 lati, bet peļņa - 1864 lati, savukārt 2010.gadā ar 225 233 apgrozījumu uzņēmums cietis 45 216 latu zaudējumus.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Iepirkuma uzvarētāja pasludināšanas brīdī apakšuzņēmēji dzēš parādus; pēc tam tie kļūst vēl lielāki

05.09.2013

Rāvis: 100 miljonu Ls projekts – tas nav nekas liels

05.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām