Top Latvijā pirmais senioru ciemats

Latvijā pirmais kooperatīvais senioru ciemats Dalbes Līcis, kuru projekta īstenotāji sola izbūvēt degušās un nepabeigtās viesnīcas vietā Rīga – Jelgava šosejas malā, ar 1.februāri uzsāks jaunu kooperatīvās sabiedrības (KS) biedru reģistrēšanu, vienlaikus dodot iespēju rezervēt iegādei apartamentus vai individuālo māju, liecina medijiem sniegtā informācija.

Pirmajiem 50 reģistrētajiem biedriem būšot iespēja izvēlēties sev vēlamāko apartamentu izvietojumu centrālajā ēkā vai pieteikt vēlamo vietu individuālās mājas projektam senioru ciemata teritorijā.

Senioru ciematā Dalbes Līcis būšot iespējams iegādāties mājokļus par pajām. Iestāšanās maksa kooperatīvajā sabiedrībā saskaņā ar statūtiem ir Ls 1000. Šī summa kļūst par paju daļu un līdz pilnai paju apmaksai tiek noguldīta KS kontā. Šo iemaksu iespējams arī atgūt, ja KS biedrs ir pārdomājis un vēlas izstāties no kooperatīvās sabiedrības.

Kooperatīvais senioru ciemats Dalbes Līcis esot Latvijā unikāls projekts, kurā tiek veidota sava veida «mikropilsēta» - īpaša dzīvesvieta cilvēkiem, sākot no 55 gadiem. Kā norāda attīstītāji, Dalbes Līcis nav sociālās aprūpes iestāde vai pansionāts, tā ir dzīvesvieta pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkiem, «kuri izvēlas iegūt augstu atbalsta un drošības līmeni, kā arī savai vecuma grupai interesantu kopienu un aktīvu dzīvesveidu».

«Esam izvēlējušies vislabāko juridisko formu šādam projektam – kooperatīvo sabiedrību, jo tā ir praktiski vienīgā, kas pilnībā garantē savu biedru ieguldīto līdzekļu drošību. Proti, iegādātās pajas var dāvināt, mantot vai izņemt. Palielinoties kooperatīvās sabiedrības biedru skaitam un rezerves uzkrājumu fondam, ieguldīto līdzekļu jeb paju vērtība pat pieaugs,» skaidro viens no KS Dalbes Līcis dibinātājiem Guntis Grants.

Kooperatīvās sabiedrības biedri, iegādājoties emitētās pajas atbilstoši izvēlētā apartamenta vai mājas vērtībai, iegūst arī īpašuma tiesības un iespēju izmantot visu Dalbes Līča koplietošanas infrastruktūru 29,3ha platībā – zemi, atpūtas, izklaides un relaksācijas telpas. Visi KS biedri ir tiesīgi lemt par saimnieciskajiem un finanšu jautājumiem.

Projekta mērķgrupa esot salīdzinoši turīgais iedzīvotāju slānis attiecīgajā vecuma grupā, un šobrīd šai mērķgrupai Latvijā nav cita analoga piedāvājuma. Projekta izpētes posmā secināts, ka ir vairāk nekā 100 000 cilvēku, kas varētu būt ieinteresēti un finansiāli spējīgi iegādāties mājokli senioru ciematā un maksāt ikmēneša uzturēšanās maksu. Šajā grupā ietilpst vidēji turīgi un turīgi pirmspensijas vai pensijas vecuma cilvēki, tai skaitā tādi, kam nav izdevies nodrošināt savas saimniecības uzturēšanas pēctecību – nav mantinieku, vai tie perspektīvā nevēlas nodarboties ar saimniecības uzturēšanu, kā arī daļa no privāto dzīvokļu un privāto māju īpašniekiem, kuru īpašuma realizācijas vērtība atbilst senioru ciemata apartamentu vai māju vērtībai un kuri vēlētos paaugstināt dzīves standartus vai nodrošināt sev t.s. assisted living jeb pastāvīgu ikdienas atbalstu.

Paredzams, ka centrālās ēkas rekonstrukcija un pirmās individuālās mājas tiks pabeigtas 2014.gadā.

Pillar dubulto pārdošanas apjomus

29.01.2013

Cenu „šķēres” Jūrmalā starp pircēju vēlamajām cenām un pārdevēju piedāvājumu arvien palielinās

29.01.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Iegādājies sapņu dzīvokli par īpaši izdevīgu cenu!

4

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

5

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

6

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

City24 redaktora izvēle

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

alt

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

alt

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā