Saeima noraida ar pāreju uz eiro saistīto likumprojektu par uzturēšanās atļauju piešķiršanu, iegādājoties nekustamo īpašumu

Saeima vakar noraidīja vienu no likumprojektiem, kas saistīts ar pāreju uz eiro un paredzēja, ka no nākamā gada 1.janvāra būtiski nemainīsies investīciju apmērs, kāds ārvalstniekam būs jāiegulda Latvijas tautsaimniecībā, lai varētu iegūt uzturēšanās atļauju.

Neatbalstīt šos grozījumus Imigrācijas likumā aicināja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai!"/LNNK (VL-TB/LNNK) frakcijas vadītājs Einars Cilinskis. Vienošanās pārtraukt piešķirt uzturēšanās atļaujas par ieguldījumiem nekustamajā īpašumā ir viens no priekšnoteikumiem, lai VL-TB/LNNK atbalstītu nākamā gada budžetu.

Cilinskis uzsvēra, ka šajā likumprojektā būtu jāparedz pakāpeniski pārtraukt piešķirt šādas uzturēšanās atļaujas, iespējams, arī pārskatīt arī citas normas, paredzot, ka šo uzturēšanās atļauju iegūšanas gadījumā ir jābūt kādam ieguldījumam arī valsts budžetā. Par to būtu jādiskutē gan valdībā, gan arī Saeimā, tāpēc šī likumprojekta tālāka virzība nebūtu atbalstāma, piebilda politiķis.

Par šī likumprojekta nodošanu komisijām balsoja 34 deputāti, pret arī bija 34 deputāti, kas pārstāv opozīciju un nacionālo apvienību, vēl četri parlamentārieši atturējās, bet 17 - nepiedalījās balsojumā.

Iepriekš nacionālās apvienības pārstāvji pauda, ka grozījumi Imigrācijas likumā, kas paredz atteikties no uzturēšanās atļauju izsniegšanu pret ieguldījumiem nekustamajā īpašumā, būtu jāvirza izskatīšanai Saeimā kopā ar likumprojektiem par nākamā gada budžetu.

VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai LETA sacīja, ka par uzturēšanās atļaujām vēl notiks diskusijas, tomēr pretējai pozīcijai esot "ļoti maz argumentu". Arī par šo jomu atbildīgais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts esot piekritis tam, ka nākamā gada laikā būtu iespējams pārtraukt izsniegt uzturēšanās atļaujas par ieguldījumiem nekustamajā īpašumā, norādīja Dzintars, piebilstot, ka pirms tam nepieciešams "saprātīgs pārejas posms", kurā jānodrošina, lai vairāk līdzekļu no esošās sistēmas iegūtu valsts. Par veidiem, kā to izdarīt, koalīcijā vēl notiks diskusijas.

Patlaban minimālā komercsabiedrības pamatkapitāla summa, kuru ieguldot komercreģistrā reģistrēta amatpersona var saņemt uzturēšanās atļauju Latvijā, ir 2000 latu. Šī summa atbilst spēkā esošajā Komerclikumā noteiktajam SIA minimālajam pamatkapitāla lielumam, taču no nākamā gada 1.janvāra SIA minimālo pamatkapitāla lielumu plānots samazināt līdz 2500 eiro, kas atbilstu 1757 latiem.

Ņemot vērā minēto, arī Imigrācijas likumā līdz 2500 eiro bija plānots samazināt summu, kuru ieguldot komercreģistrā reģistrētas amatpersonas var saņemt uzturēšanās atļauju Latvijā.

Noraidītais likumprojekts paredzēja, ka uzturēšanās atļaujas saņemšanai ārvalstu investora ieguldījumam Latvijā reģistrētas kapitālsabiedrības pamatkapitālā no nākamā gada 1.janvāra jābūt vismaz 142 300 eiro (pašreiz likumā - 100 000 latu) vai 35 580 eiro (pašreiz likumā 25 000 latu) gadījumā, ja ieguldījums tiks veikts tādas kapitālsabiedrības pamatkapitālā, kurā ir nodarbināti ne vairāk kā 50 darbinieki, kuras apgrozījums nepārsniedz desmit miljonus eiro gadā un kuras gada laikā nomaksāto nodokļu apjoms sasniedz vismaz 28 460 eiro (pašreiz likumā - 20 000 latu).

Savukārt, ja ārvalstu investors vēlēsies iegūt uzturēšanās atļauju Latvijā, nopērkot šeit nekustamo īpašumu, darījuma summai būs jāsasniedz vismaz 142 300 eiro (pašreiz likumā - 100 000 latu), ja nekustamais īpašums atrodas Rīgas plānošanas reģionā vai republikas pilsētās, vai 71 150 eiro (pašreiz likumā - 50 000 latu), ja nekustamais īpašums atrodas citviet Latvijā. Īpašuma kadastrālajai vērtībai attiecīgi vajadzēs būt vismaz 42 690 eiro (pašreiz likumā - 30 000 latu) vai 14 230 eiro (pašreiz likumā - 10 000 latu), paredzēja noraidītais likumprojekts.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Par trīs miljoniem top pirmais ugunsdzēsēju depo Latvijā pēc ES standartiem

06.09.2013

Rīgas "Dinamo" īpašnieki nopērk "Arēnu Rīga"

06.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu