Palielinās pircēju aktivitāte nekustamā īpašuma tirgū

Šā gada 8 mēnešos kopējais Rīgas Zemesgrāmatā reģistrēto nekustamo īpašumu pirkuma darījumu skaits ir audzis par 16%, salīdzinot ar pagājušā gada šādu pašu periodu. N ekustamā īpašuma attīstīšanas un tirdzniecības grupas Pillar pārdošanas apjomu augums šajā atskaites periodā (pēc darījumu skaita) ir audzis par 25%. Līdz ar to varam runāt par pircēju aktivitātes pieaugumu gada griezumā 16% līdz 18% robežās.

Uzskatām, ka šāda tendence varētu saglabāties arī tuvākajos gados. Protams, būtiskākais no ietekmējošiem aspektiem ir Latvijas valdības plānotie risinājumi sabiedrībai svarīgajās jomās: nodarbinātība, demogrāfija, migrācija, valsts ekonomikas attīstības ilgtspēja kopumā.

Pillar veiksmes stāsts (darījumu skaita pieaugums) ir saistīts galvenokārt ar uzņēmuma kā nekustamā īpašuma attīstītāja nostiprināšanos tirgū, arvien pieaugušo atpazīstamību un nevainojamo reputāciju, kā arī iekšējiem biznesa pārvaldīšanas procesiem uzņēmumā.

Gribētos kliedēt sabiedrībā valdošo stereotipu, ka pašlaik īpašumus pērk galvenokārt ārvalstu klienti. Joprojām aptuveni 95% no Pillar pārdotajiem īpašumiem nopērk Latvijas iedzīvotāji. Īpašumu iegādes pamata mērķis ir uzlabot savus dzīves apstākļus.

Cenu dinamika dažādos nekustamā īpašuma segmentos ir atšķirīga. Tā, piemēram, sērijveida dzīvokļu cenu kāpums ir atšķirīgs katrā Rīgas mikrorajonā, bet vidēji tas nepārsniedz 5% cenas kāpumu gada laikā.

Ir audzis pieprasījums pēc kvalitatīviem dzīvokļiem jaunajos projektos. Arī ārvalstu klientu interese par šādiem dzīvokļiem ir atstājusi savu ietekmi uz cenām, līdz ar to cenu kāpums šajā segmentā ir lielāks, proti 10% līdz 15% prestižajās Rīgas jaunceltnēs un no nulles līdz 5% mazāk populārajos jaunajos projektos.

Privātmāju segmentu nav skāris būtisks cenu kāpums, joprojām tirgus situāciju diktē pircējs, izvēloties sev piemērotāko starp kvalitāti un cenu. Piedāvājums privātmāju segmentā ir pietiekami liels, attiecībā pret pieprasījumu.

Aizvien biežāk klienti, kas vēlas iegūt sev jaunu privātmāju, apsver iespēju iegādāties zemi apbūvei, un personīgi sekot būvniecības gaitai. Iemesls - daudz nekvalitatīvi celtu un pārdošanā izliktu māju. Šī tendence liek domāt, ka pakāpeniski atdzims pieprasījums pēc apbūves zemes gabaliem.

Kopš augusta vidus esam novērojuši pastiprinātu pircēju interesi par visdažādākajiem pārdošanā piedāvātajiem nekustamā īpašuma objektiem. Tas arī varētu būt saistīts ar plānoto Latvijas pāreju uz eiro valūtu un klientu vēlmi investēt brīvos latu līdzekļus nekustamajā īpašumā vēl pirms 2014. gada 1. janvāra.

 

Pillar Holding Company, KS, pieder lielākajai Latvijas privātbankai – ABLV Bank, AS, un apvieno ABLV grupas uzņēmumus, kuru darbības virziens ir nekustamo īpašumu attīstīšana, pārvaldīšana un tirdzniecība. Pillar pieder viens no lielākajiem nekustamā īpašuma portfeļiem Latvijā: daudzdzīvokļu nami, atsevišķi dzīvokļi, privātmājas, zeme un komercobjekti. Kopumā Pillar pārraudzībā atrodas vairāk nekā 1400 nekustamie īpašumi par kopējo summu aptuveni 84,9 miljoni eiro. Uzņēmums līdz šim īpašumu rekonstrukcijās kopumā ieguldījis 12,9 miljonus eiro.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Iespēja pieteikties zemes nomas tiesībām zemesgabalam Brīvības gatvē, Rīgā!

09.09.2013

Atvērto durvju diena Salaspils jaunajā daudzdzīvokļu projektā

09.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām