Studentu Rīgā vairāk nekā dzīvokļu; uzķeras uz krāpniekiem

Veikalniekiem ienesīgais mēnesis ir decembris, savukārt nekustamo īpašumu tirgū pļaujas laiks ir mācību gada sākums, kad augstskolu tuvumā kādā no reģionu centriem, vairums – Rīgā, tūkstošiem jauniešu no laukiem un mazpilsētām sāk meklēt jaunas pagaidu mājas, otrdien raksta laikraksts Diena.

Novērojumi liecina, ka tikai retais dzīvokli gatavojas īrēt vienatnē - studentu vidū dominē kooperēšanās tendence, savukārt tie, kuri topošos dzīvokļa biedrus nav atraduši, gatavi izskatīt arī istabu īres piedāvājumus.

Iemesls, kāpēc vairāki jaunieši apvienojas, īrējot vienu mājokli, ir ne vien taupīgums, bet arī situācija īres tirgū - cenai atbilstošas kvalitātes dzīvokļu trūkst, atklāj aptaujātie nekustamo īpašumu speciālisti.

«Pieprasījums no studentiem ir lielāks nekā dzīvokļu piedāvājums. Vietējie par dzīvokļa īri gatavi maksāt no 50 līdz 300 latiem mēnesī, neskaitot komunālos maksājumus, taču amplitūdā no 50 līdz 100 latiem pieņemamu īres dzīvokli atrast grūti - vai nu tas atrodas tālu no centra, vai ir ļoti sliktā stāvoklī,» norāda SIA Rent in Riga valdes loceklis Jānis Lipša. Viņš piebilst, ka vairumā gadījumu, kad atvēlētā īres maksa ir virs 150 latiem mēnesī, mitekli plāno īrēt vairāki studenti.

Pēdējos divos gados cenas dzīvokļu īres tirgū būtiski palielinājušās, bet nav novērots, ka tās celtos tieši mācību gada pirmajos mēnešos, kad pēc tiem ir lielākais pieprasījums, atzīst nekustamo īpašumu speciālisti. Savukārt cena, ko dzīvokļu īpašnieki prasa par īri, ļoti bieži neatbilst telpu stāvoklim, uzskata SIA Latio Īres nodaļas vadītājs Ģirts Krūmiņš.

Runājot par «pašpasludināto mākleru rūpalu», Ģ. Krūmiņš ir skarbs: «Labu dzīvokli, ko izīrē tiešais īpašnieks, tur var atrast reti - lielākā piedāvājumu daļa ir vai nu ar paklājiem pie sienām, par ko tiek prasīta nesamērīga maksa, vai kā pašpasludināto mākleru rūpals.» Piemēram, sludinājumu portālā Ss.lv vairumu reklāmu publicējuši starpnieki, kuri īres līguma noslēgšanas gadījumā no īrnieka pieprasa tā saucamo komisiju viena mēneša īres maksas apmērā.

«Kur aitas - tur cirpēji, bet starpniecības pakalpojuma maksa visos gadījumos būtu jāsedz dzīvokļa īpašniekam, kurš izmanto māklera pakalpojumus, nevis īrniekam. Sertificēti nekustamo īpašumu speciālisti nekad neprasīs starpniecību no īrnieka, jo viņa darba devējs ir dzīvokļa īpašnieks, kuram pakalpojums jāapmaksā pašam - kaut vai no saņemtās pirmā mēneša īres maksas,» skaidro Ģ. Krūmiņš.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Visneparastākās dzīvojamās ēkas Lielbritānijas nekustamo īpašumu tirgū. Unikāla viesnīca sociālo portālu atkarīgajiem. Lielākais sienas gleznojums pasaulē - 3000 dzīvokļu ēkas fasāde.

10.09.2013

NĪN «brīvdienas» vairs nebūs saimnieciskās darbības ēkām; neļaus vilkt garumā būvniecību

11.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām