Ar nekustamā īpašuma nodokli apliks atbilstoši neuzturētus kultūras pieminekļus

Ar nekustamā īpašuma nodokli apliks tos valsts aizsargājamos kultūras pieminekļus, kas netiek uzturēti atbilstoši kultūras pieminekļu aizsardzības prasībām. To paredz šodien valdībā akceptētie grozījumi likumā Par nekustamā īpašuma nodokli.

Šādi grozījumi nepieciešami, lai veicinātu valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saglabāšanu. Tādējādi plānots novērst situāciju, kad ar nekustamā īpašuma nodokļa atbrīvojumu tiek atbalstītas personas, kas neievēro kultūras pieminekļu aizsardzības prasības.

Grozījumi stāsies spēkā ar 2015.gada 1.janvāri. Līdz ar to kultūras pieminekļu īpašniekiem būs iespēja gada laikā sakopt attiecīgo kultūras pieminekli atbilstoši prasībām.

Paredzēts, ka pirmreizējo atzinumu par to, ka valsts aizsargājamais kultūras piemineklis nav uzturēts atbilstoši kultūras pieminekļu aizsardzības prasībām, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija sniegs pašvaldībām līdz 2015.gada 9.janvārim. Paziņojums tiks nosūtīts arī valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa īpašniekam.

Ja 2014.gada laikā kultūras piemineklis netiks sakārtots, 2015.gadā tas tiks aplikts ar nodokli.

Turklāt ar dažādām nekustamā īpašuma nodokļa likmēm un iespējamu atbrīvojumu no nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas pienākuma plānots radīt efektīvu mehānismu, kas motivēs personas uzturēt kultūras pieminekļus atbilstoši prasībām.

Ar grozījumiem paredzēts izbeigt nevienlīdzīgu attieksmi nodokļa gada brīvdienu piemērošanā attiecībā uz saimnieciskās darbības veikšanai paredzētu uzceltu vai rekonstruētu ēku īpašniekiem salīdzinājumā ar dzīvojamo māju īpašniekiem, kuriem šāds gada atbrīvojums likumā nav noteikts.

Likuma grozījumi arī noteiks, ka, sākot ar 2014.gadu, vides aizsardzības vajadzībām izmantojamās ēkas un inženierbūves netiks apliktas ar nekustamā īpašuma nodokli saskaņā ar Ministru kabineta apstiprinātu sarakstu.

Ar nodokli arī netiks apliktas Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) ēkas, kuras ierakstītas zemesgrāmatā uz LBAS vārda un tiek pastāvīgi izmantotas tai noteikto funkciju veikšanai, izņemot saimnieciskajā darbībā izmantojamās ēkas.

Grozījumos arī tiks iekļautas normas, ar kuru palīdzību tiks veicināta būvniecības procesa dalībnieku iekļaušanās normatīvajā aktā noteiktajos būvniecības termiņos, nosakot vienādu regulējumu, kā arī grozītas citas normas, kas saistītas ar nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanu, ja tiek uzsākta vai pārtraukta saimnieciskā darbība u.c.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

NĪN «brīvdienas» vairs nebūs saimnieciskās darbības ēkām; neļaus vilkt garumā būvniecību

11.09.2013

Pārsvarā klienti vēlas iegādāties labus zemes gabalus ar visām komunikācijām

11.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

2

"Magdelēnas kvartālā" pārdots jau katrs ceturtais dzīvoklis

3

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

4

Viens no arhitekta Modra Ģelža pēdējiem veikumiem – privātmāja Mežaparkā

5

Maskavas forštate – no rīdzinieku bieda līdz unikālai dzīvesvietai ar milzīgu potenciālu

6

Zirņu sala - gleznainā sala, ko no trīs pusēm apskalo Daugavas ūdeņi

City24 redaktora izvēle

alt

Rudens mājīgums uz tava balkona

alt

Mārupe – iecienītais Pierīgas ciemats, kur harmoniska vide satiek mūsdienu komfortu

alt

No īpašnieka: četri moderni dzīvokļi, kuros baudīt galvaspilsētas šarmu