Pārsvarā klienti vēlas iegādāties labus zemes gabalus ar visām komunikācijām

Pēc Ober Haus datiem, augustā Rīgā vidējās cenas neremontētu sērijveida dzīvokļu segmentā palikusās nemainīgas, atsevišķos mikrorajonos tās pieauguša par 0.4%, un uz šo brīdi vidēji sastāda 601 eiro par vienu kvadrātmetru. Salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena par vienu kvadrātmetru ir augusi par 3.9%.

Neremontētu sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas populārākajos mikrorajonos, tādos kā Teika, Purvciems, Pļavnieki, Ziepniekkalns, Imanta un Āgenskalns vienistabas dzīvokļiem augustā vidēji sastādīja no 23 000 līdz 29 000 eiro, divistabu dzīvokļiem no 30 000 līdz 40 000 eiro, trīsistabu dzīvokļiem no     32 000 līdz 47 000 eiro un četristabu dzīvokļiem no 40 000 līdz 50 000 eiro.

Augustā interese par dzīvokļiem Rīgas mikrorajonos saglabājas nemainīga un pārsvarā ir no vietējo pircēju puses, kas vēlas iegādāties līdz                     50 kvadrātmetru lielus dzīvokļus ar vidējo cenu līdz 35 000 eiro. Kā novēroja Ober Haus speciālisti, pircēji augustā izrāda aktīvu interesi par dzīvokļiem Āgenskalnā, sevišķi Staļina laika mājās.

Pircēji turpina izrādīt interesi arī par banku un ar tām saistīto uzņēmumu īpašumā esošajiem dzīvokļiem, kuriem iespējams saņemt izdevīgākus kreditēšanas nosacījumus. Pircēji nereti priekšroku dod dzīvokļiem jaunos projektos Pierīgā, jo šajā segmentā šobrīd cena bieži vien neatšķiras no sērijveida dzīvokļu cenām.

Augusta sākums centra segmentā bijis samērā kluss mēnesis, un par iemeslu tam kalpoja siltais laiks, kas lika potenciālajiem pircējiem mainīt prioritātes un jauna mājokļa meklēšanas vietā doties garākā atvaļinājumā. Savukārt, augusta otrā puse bija diezgan aktīva, sevišķi no nerezidentu puses, kas vēlējās iegādāties dzīvokļus par cenu vidēji no 150 000 līdz 200 000 eiro, taču uz doto brīdi šādas cenu kategorijas īpašumu pieprasījums pārsniedz piedāvājumu. Vēl aizvien daudziem noteicošais faktors ir atrast likvīdu objektu, kas atbilstu uzturēšanās atļauju iegūšanas kritērijiem un nestu tūlītēju peļņu.

Augustā pilsētas tālajā centrā vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 700 līdz 1300 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1000 līdz 2000 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 1700 līdz 2500 eiro. Tuvajā centrā, klusajā centrā un Vecrīgā – vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 900 līdz 2500 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1200 līdz 3000 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 2500 līdz 4500 eiro.

Jauno projektu segmentā augustā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, pircēju aktivitāte ir nedaudz palielinājusies kā no vietējo iedzīvotāju puses, kuri meklē sev jauno mājokli cenu kategorijā no 1200 līdz 1250 eiro par vienu kvadrātmetru, tā arī no nerezidentu puses, kas vēlas īpašumu cenu kategorijā no 143 000 līdz 170 000 eiro. Izvēloties īpašumu, klienti lielāko uzmanību pievērš apsaimniekošanas maksai, apkures skaitītāju esamībai, pazemes stāvvietai un tās cenai, kura šobrīd ir vidēji no 5000 līdz pat         10 000 eiro par vienu vietu.

Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos ir no 1170 līdz 1820 eiro par vienu kvadrātmetru. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem galvaspilsētas centrā ir vidēji no 1800 līdz pat 3650 eiro par vienu kvadrātmetru, klusajā centrā dažviet sasniedzot 4800 eiro par kvadrātmetru.

Augustā īres tirgus ir aizvien tikpat aktīvs kā iepriekšējos mēnešos. Lielākais pieprasījums ir pēc mēbelētiem divu un trīs istabu dzīvokļiem, kā arī plašiem, nemēbelētiem piecu un sešu istabu dzīvokļiem. Vietējie iedzīvotāji galvenokārt interesējas par 2-istabu dzīvokļiem centrā cenu kategorijā no 250 eiro līdz 500 eiro mēnesī.

Ārvalstu klienti - vēstniecību darbinieki un starptautisku kompāniju darbinieki interesējas kā par divistabu dzīvokļiem cenu kategorijā no 600 līdz 700 eiro mēnesī, tā arī par no 4 līdz 6 istabu dzīvokļiem cenu kategorijā no 1500 līdz 1700 eiro mēnesī.

Tuvojoties jaunajam mācību gadam aktivitāte saglabājas arī no ārvalstu skolotāju un studentu puses, kas interesējas par mēbelētiem īres dzīvokļiem - sākot no nelieliem 1 istabu līdz pat plašiem 5 istabu dzīvokļiem cenu kategorijā no 300 eiro mēnesī par vienistabas un līdz 1000 eiro mēnesī par četru istabu dzīvokli.

No ārvalstu klientu puses vispieprasītākais joprojām ir klusais centrs, tam seko aktīvais centrs, savukārt vietējie iedzīvotāji galvenokārt izvēlas dzīvokļus Rīgas tālajā centrā, jo īres cenas šiem dzīvokļiem ir salīdzinoši zemākas. Īres tirgū jauni dzīvokļi renovētos namos ienāk salīdzinoši ierobežotā skaitā, tāpēc pieprasījums ievērojami pārsniedz piedāvājumu. Klientu galvenās prasības ir nemainīgas, proti, lai ēka, kurā atrodas dzīvoklis, būtu renovēta, tajā būtu ierīkots lifts, apsardze un vēlama autostāvvieta pie mājas. Īres cenas, salīdzinot ar jūlija mēnesi, šādiem īres dzīvokļiem nav mainījušās.

Joprojām augsts pieprasījums ir pēc dzīvokļiem jaunajos projektos, kur vidēji cena sastāda vidēji no 13 līdz 14 eiro par kvadrātmetru, tālajā centrā vidēji 7 eiro par kvadrātmetru, bet klusajā centrā no 11 līdz 13 eiro par kvadrātmetru, bet diemžēl uz doto brīdi piedāvājumu skaits ir ļoti ierobežots.

Mikrorajonos augustā turpinās interese par īres dzīvokļiem Āgenskalnā, Ziepniekkalnā, Imantā un Zolitūdē. Pieprasījums pēc īres dzīvokļiem jaunajos projektos šajā segmentā ir samērā augsts. Pieprasītākie rajoni ir Pārdaugava, Purvciems un Teika.

Augusta mēnesī interese par privātmājām ir nedaudz samazinājusies. Ober Haus speciālisti novēroja, ka kopumā pircēji interesējas par mājokļa iegādi Rīgas apkārtnē cenu kategorijā līdz 100 000 eiro, kā arī par jaunbūvēm cenu kategorijā līdz 50 000 eiro. Izteikta interese ir par privātmājām Mārupē par vidējo cenu līdz 150 000 eiro.

Visaktīvāk vietējie pircēji turpina izrādīt interesi par banku meitu uzņēmumu piedāvājumiem, jo tiem var saņemt izdevīgākus kreditēšanas nosacījumus, kā arī īpašumus, kas ir remontējami, bet ar labu atrašanās vietu. Taču šādu piedāvājumu nav daudz.

 

Augustā klientu interese par zemes gabalu iegādi privātmāju būvniecībai lēnām pieaug. Pārsvarā klienti vēlas iegādāties labus zemes gabalus ar visām komunikācijām. Ja komunikāciju nav, tad pircējiem vairs nav intereses par īpašumu. 

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Ar nekustamā īpašuma nodokli apliks atbilstoši neuzturētus kultūras pieminekļus

11.09.2013

Par vairāk nekā diviem miljoniem latu izsolīts zemesgabals pie Melngalvju nama

11.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām