Rīgā 32 privāto apsaimniekotāju pārvaldītām mājām parādu dēļ draud atslēgt ūdensapgādi

Par 32 privāto apsaimniekotāju pārvaldītām daudzdzīvokļu ēkām Rīgā maksājumi par ūdensapgādi nav veikti vairāk nekā trīs mēnešus, tāpēc tās var tikt atslēgtas no centralizētas ūdensapgādes, liecina pašvaldības SIA "Rīgas ūdens" apkopotā informācija.

Lai gan centralizētās ūdensapgādes atslēgšanas gadījumā "Rīgas ūdens" iedzīvotājiem nodrošina dzeramā ūdens piegādi ar autocisternu, tas neapšaubāmi sagādā iedzīvotājiem ievērojamas neērtības.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domē, pēdējā ceturkšņa laikā ir būtiski pasliktinājušies maksājumi no trim privātajiem namu pārvaldniekiem - SIA "RD Real Estate", SIA "Latio Namsaimnieks" un SIA "RBSSKALS serviss".

"Rīgas ūdens" ir nosūtījis paziņojumus vairāk nekā 2200 dzīvokļu īpašniekiem, informējot par parādiem un aicinot viņus savlaicīgi un regulāri interesēties par namu apsaimniekotāju veiktajiem norēķiniem ar pakalpojumu sniedzējiem.

LETA jau ziņoja, ka aptuveni 40 ēkām Rīgā negodprātīgu apsaimniekotāju dēļ varētu būtiski aizkavēties apkures sezona. Arī šajā gadījumā privātie namu apsaimniekotāji nav norēķinājušies par ēku apkures parādiem. "Rīgas siltuma" augusta vidū apkopotie dati, kas iesniegti Rīgas domei, liecina, ka lielākie parādi par siltumenerģiju ir mājās, kuras apsaimnieko SIA "Namatēvs", maksātnespējīgā SIA "Namu apsaimniekošana", SIA "RD Real Estate", DzĪKS "Eglīša māja", maksātnespējīgā SIA "Tele nami", maksātnespējīgā SIA "Jauna vide.LV", DzĪKS "Daugavgrīva 74", SIA "Invest PR", SIA "24 PM" un SIA "Smit Haus".

Pašvaldība aicina dzīvokļu īpašniekus, kas saņēmuši paziņojumus par parādiem, informāciju neuztvert saasināti, bet rīkoties un kopā ar ēkas apsaimniekotāju risināt jautājumus par parādu nomaksu. Tāpat dzīvokļu īpašnieki tiek aicināti pievērst lielāku uzmanību savu apsaimniekotāju darba kontrolei, jo pēdējos gados jau ir bijuši vairāki gadījumi, kad atsevišķi negodīgi ēku apsaimniekotāji dzīvokļu īpašnieku veiktos maksājumus ir novirzījuši citiem mērķiem.

Mājas apsaimniekotāju izvēle ir dzīvokļu īpašnieku lēmums, tāpēc, ja apsaimniekotāja darbība viņus neapmierina, jārisina jautājums par cita apsaimniekotāja izvēli, īpašu uzmanību pievēršot tam, lai tiktu panākta vienošanās par iepriekšējo periodu parādu samaksas kārtību.

Informāciju par konkrētas dzīvojamās mājas norēķiniem par centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumiem varat pieprasīt SIA "Rīgas ūdens" Klientu apkalpošanas centrā, Brīvības ielā 49/50; zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80002122 vai rakstot pieprasījumu uz e-pastu "debitori@rigasudens.lv".

Savukārt par apkures parādiem informāciju var saņemt, sūtot pieprasījumus pa pastu uz adresi Cēsu ielā 3a, Rīgā, LV-1012 vai pa faksu 67017303, vai uz e-pasta adresi "siltums@rs.lv". Dzīvokļu īpašnieki, norādot adresi un dzīvokļa numuru, vai dzīvokļu īpašnieku pilnvarotās personas pēc rakstiska pieprasījuma var saņemt "Rīga siltuma" izziņu par norēķiniem par piegādāto siltumenerģiju, kurā norādīta izrakstītā ikmēneša summa, kad un kādā apjomā apsaimniekotājs veicis samaksu, un parāda apjoms.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Mājokļu pieejamība Rīgā uzlabojusies un pārspēj iepriekšējo rekordu

12.09.2013

Bojārs pamet SIA New Europe

12.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā