„Rīgas ūdens” izplatītā informācija par „Latio namsaimnieks” maksājumu pasliktināšanos neatbilst patiesībai

Uzņēmuma „Rīgas ūdens” trešdien, 11.septembrī, izplatītā informācija par nekustamā īpašuma pārvaldīšanas un apsaimniekošanas uzņēmuma SIA „Latio namsaimnieks” veikto maksājumu pasliktināšanos neatbilst patiesībai.

„„Rīgas ūdens” ļaunprātīgi izmanto dominējošo stāvokli, lai piespiestu iedzīvotājus vēlreiz apmaksāt rēķinus, kurus tie jau bija samaksājuši māju iepriekšējiem apsaimniekotājiem, kas savukārt ar ūdensapgādes uzņēmumu nebija norēķinājušies. Pēc tam, kad „Latio namsaimnieks” pārņēma apsaimniekošanā vairākas daudzdzīvokļu mājas, „Rīgas ūdens” dzīvokļu īpašniekiem izvirzīja prasības apmaksāt iepriekšējo apsaimniekotāju darbības laikā radušos parādus un līgumsodus. „Rīgas ūdens” ilgstoši nepievērsa pienācīgu uzmanību ienākošajiem maksājumiem un pavirši strādāja ar saviem klientiem un māju pārvaldniekiem, tādēļ par iepriekšējo periodu parādu rašanos ir atbildīgs arī pats uzņēmums. „Rīgas ūdens” vadības rīcībā ir visa informācija par „Latio namsaimnieka” un tā klientu norēķiniem, tādēļ izplatīto informāciju par maksājumu kavēšanu uzskatām par apzinātiem meliem ar nolūku iebiedēt godprātīgos maksātājus,” uzsver „Latio namsaimnieks” valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs.

Viņš skaidro, ka „Latio namsaimnieks” divas reizes mēnesī veic maksājumus uzņēmumam „Rīgas ūdens” tādā apmērā, kādā saņem no šo māju iedzīvotājiem, un esošā naudas plūsma no pārņemtajām mājām ir 90–95% līmenī. „Pirms gada tiekoties ar „Rīgas ūdens” jauno vadību, par kļūdainu atzinām praksi maksājumus veikt kampaņveidīgi, tādēļ, lai sakārtotu attiecības, vienojāmies par „Rīgas ūdens” rēķinu, tai skaitā iedzīvotāju nesamaksāto, vienreizēju pilnīgu apmaksu, kā arī vienojāmies turpmāk maksājumus veikt divas reizes mēnesī, lai „Rīgas ūdens” iespējami ātri saņemtu iedzīvotāju samaksāto naudu. „Rīgas ūdens” vadībai šī situācija un maksājumu kārtība ir ļoti labi zināma, tādēļ paziņojumi par maksājumu pasliktināšanos rada izbrīnu un liek domāt par „Rīgas ūdens” nespēju atzīt pagātnes kļūdas un pašu neizdarību, kad debitoriem netika pievērsta gandrīz nekāda uzmanība,” norāda A.Gontarevs.

„Latio namsaimnieks” vadītājs uzskata, ka pie pilnībā atjaunotas naudas plūsmas draudēt iedzīvotājiem atslēgt ūdens padevi, nevis strādāt pie parādu atgūšanas likumdošanā noteiktajā kārtībā, ir vismaz sociāli bezatbildīgi un Rīgas pašvaldībai būtu jāpievērš uzmanība tās kapitālsabiedrības agresīvajai komercpraksei. „Neviens neliedz uzņēmumam „Rīgas ūdens” par iepriekšējo periodu parādiem celt prasības tiesā un veikt piedziņu. Par šiem parādiem „Rīgas ūdens” nespēj sniegt pierādījumus, kurš tieši no dzīvokļu īpašniekiem, kādā apmērā un par kādu periodu ir palicis parādā. Savukārt dzīvokļu īpašnieki ar maksājumu uzdevumiem ir pierādījuši veiktos maksājumus. Tāpēc ir saprotama iedzīvotāju pretestība „Rīgas ūdens” ultimātam samaksāt jau vienreiz samaksātus rēķinus. Lai runātu par iepriekšējo periodu parādu problēmu, pirmdien, 9.septembrī, uzņēmums organizēja iedzīvotāju tikšanos ar „Rīgas ūdens” vadību. Tikšanās laikā dzīvokļu īpašnieki piedāvāja dažādus risinājumus, tai skaitā lūdza atcelt nepamatoti aprēķinātos līgumsodus, uzņēmumam „Rīgas ūdens” uzņemties līdzatbildību par savām pagātnes kļūdām, parādus sadalot uz pusēm ar iedzīvotājiem, taču pilnīgi nevienā no ierosinājumiem „Rīgas ūdens” neieklausījās un neatzina uzņēmuma bezdarbību iepriekšējos periodos, iedzīvotāji sagaidīja vien šantāžu,” stāsta A.Gontarevs.

Viena no uzņēmuma „Latio namsaimnieks” pārvaldīšanā pārņemtajām mājām, kuras iedzīvotāji saņēmuši brīdinājumu par ūdensapgādes atslēgšanu, ir daudzdzīvokļu ēka Anniņmuižas ielā 20. Tās pārstāvis Oskars Blumbergs saka: „Ūdens atslēgšanas draudi ir godīgo maksātāju šantāža. Esam nonākuši kā apburtajā lokā, no kura steidzami jāmeklē izeja, taču šādu ultimatīvu draudu izteikšana absolūti to neveicina. Nav noslēpums, ka vairāku nemaksātāju dēļ mājai par ūdensapgādi ir izveidojies parāds. Iepriekšējais apsaimniekotājs SIA „Namu apsaimniekošana” ir maksātnespējas procesā, taču uzņēmuma administrators informāciju par parādniekiem neatklāj, tādēļ nav saprotams, no kā parādus atgūt, ja mēs vai pašreizējais apsaimniekotājs tos „Rīgas ūdenim” apmaksāsim.”

A.Gontarevs uzsver, ka „Latio namsaimnieks” vairākkārt uzņēmumam „Rīgas ūdens” ir piedāvājis sniegt visu informāciju par iedzīvotāju norēķiniem, kā arī mainīt esošo līgumu redakciju, lai pārvaldnieks būtu personīgi atbildīgs informācijas nesniegšanas vai maksājumu neveikšanas gadījumos, taču „Rīgas ūdens” nav spējis pieņemt situācijai atbilstošus lēmumus. Lai „Rīgas ūdens” varētu iedzīvotāju veikto samaksu saņemt ātrāk, „Latio namsainieks” ir piedāvājis ūdensapgādes uzņēmumam palīdzēt ieviest tiešos norēķinus.

„Diemžēl „Rīgas ūdens” izvairās no risinājumiem, kuru rezultātā uzņēmumam būtu jāsāk ar klientiem strādāt pašam. Tā vietā monopoluzņēmums ar aptuveni 30 miljonu latu lielu gada apgrozījumu izvēlas vieglāko no ceļiem, visas ar pakalpojumu apmaksu saistītās problēmas uzgrūžot vājākajam ķēdes posmam – iedzīvotājiem, kurus cenšas piespiest samaksāt par paša uzņēmuma iepriekšējos gados pieļauto neizdarību darbā ar debitoriem. Tā ir ņirgāšanās par iedzīvotājiem, kuriem draud atslēgt ūdensapgādi, nevis piedāvā atrisināt problēmu pēc būtības,” norāda A.Gontarevs.

„Latio namsaimnieka” vadītājs akcentē, ka komunālo pakalpjumu uzņēmumiem savā darbībā ir jābūt sociāli atbildīgiem, taču „Rīgas ūdens” rīcība ir pilnīgi pretēja. Tam būtu jākalpo par pamatu uzņēmuma kapitāldaļu turētājam – Rīgas pašvaldībai – izvērtēt „Rīgas ūdens” vadības atbilstību ieņemamajiem amatiem.

„Sarunās ar „Rīgas ūdens” vadību kā piemēru vienmēr minu uzņēmuma „Rīgas siltums” vadību, kura ar pakalpojumu apmaksu saistītos jautājumus un problēmas risina sociāli atbildīgākā veidā. Abu uzņēmumu vadības atbildība ir identiska, taču „Rīgas siltuma” vadība nekad ar šantāžas palīdzību nav centusies godprātīgos maksātājus piespiest samaksāt nemaksātāju līgumsodus, uzņēmums ir izstrādājis saprotamus iepriekšējo parādu apmaksas grafikus. „Rīgas siltuma” klientu parādu summas ir vismaz četras līdz piecas reizes lielākas par „Rīgas ūdens” parādu summām, tāpēc šķiet dīvaina „Rīgas ūdens” vadības nespēja rast „Rīgas siltuma” panāktajiem kompromisiem identiskus risinājumus,” uzskata „Latio namsainieka” vadītājs.

A.Gontarevs norāda, ka, sadarbojoties ar „Rīgas siltumu”, „Latio namsaimnieks” katru gadu sniedz atbalstu iedzīvotājiem daudzdzīvokļu mājās, kuru pārvaldnieki nav norēķinājušies par siltumenerģiju. Arī jaunā apkures sezona nebūs izņēmums – „Latio namsaimnieks” visām pārvaldītajām mājām savlaicīgi nodrošinās siltumenerģijas pieslēgšanu un spēs palīdzēt arī dzīvokļu īpašniekiem mājās, kuru apsaimniekotāji nebūs norēķinājušies ar siltuma piegādātāju un parādu dēļ nebūs iespējama apkures sezonas sākšana.

Visi „Latio namsaimnieks” klienti par veiktajiem maksājumiem var pārliecināties, zvanot uzņēmuma klientu apkalpošanas centram darba dienās no plkst. 09:00 līdz 18:00 pa tālruņiem 67357700, 22120000, nosūtot pieprasījumu elektroniski uz e-pasta adresi namsaimnieks@latio.lv, vai arī vērošoties uzņēmuma birojā.

Par „Latio namsaimnieks”

„Latio namsaimnieks” ir 1995.gadā dibināts „Latio” grupas uzņēmums, kura galvenā darbības joma ir nekustamā īpašuma pārvaldīšana un apsaimniekošana. Sākotnēji uzņēmums pakalpojumus galvenokārt sniedza saistītajām kompānijām, bet 2009.gadā paplašināja darbību, aktīvi iesaistoties daudzdzīvokļu dzīvojamo māju, kā arī komercobjektu apsaimniekošanā.

 

„Latio namsaimnieks” ir iekļauts laikraksta „Dienas bizness” veidotajā strauji augošo Latvijas uzņēmumu sarakstā „Gazele 2012”.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Bojārs pamet SIA New Europe

12.09.2013

Uzturēšanās atļaujas - Latvijas iespēja attīstīties

12.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām