Gada laikā sola uzbūvēt Latvijā lielāko operatīvās ķirurģijas centru

 Tuvākajās dienās būvniecības uzņēmums SIA Re&Re sāks Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāra Gaiļezers operāciju bloka rekonstrukciju, kas, pēc slimnīcas vadītāja Viestura Bokas teiktā, pēc pārbūves iegūs Latvijā lielākā operatīvās ķirurģijas centra titulu.

Šodien, parakstot vienošanos par būvniecības sākšanu, SIA "Re&Re" valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš solīja piemērot 6900 kvadrātmetru plašās operāciju bloka telpas pasaules līmeņa standartiem. 16 operācijas zāļu vietā plānots izveidot 22 mūsdienīgi aprīkotas, universālas, augstas noslodzes operāciju zāles, kurās gada laikā vidēji varētu veikt vairāk nekā 25 000 neatliekamo un plānveida operāciju.

"Uzsākot projektu, kā ārsti dodot Hipokrāta zvērestu, tā mēs - solāmies visu projekta laiku pēc labākās profesionālās sirdsapziņas strādāt un izpildīt šos rekonstrukcijas darbus, pēc iespējas netraucēt slimnīcas darbību pārējā ēkas daļā, respektējot slimnīcas darbiniekus un pacientus, un jau pēc gada nodot šīs telpas tās lietotājiem un pacientiem," pirms līguma parakstīšanas sacīja Pauniņš.

Tikmēr RAKUS valdes priekšsēdētājs akcentēja, ka katrs ceturtais Latvijā hospitalizētais pacients saņem palīdzību RAKUS, tāpēc slimnīcai ir svarīgi rūpēties par atbilstošas infrastruktūras attīstību, lai varētu nodrošināt kvalitatīvu veselības aprūpi.

Savukārt slimnīcas attīstības direktors Igors Trofimovs norādīja, ka operāciju bloka rekonstrukcija ļaus īstenot ķirurģisko pakalpojumu centralizāciju stacionārā "Gaiļezers", vienlaikus samazinot operāciju intensitāti citos slimnīcas stacionāros. Tāpat tiks paaugstināta pacientu drošība un komforts, kā arī uzlaboti personāla darba apstākļi.

Trofimovs stāstīja, ka rekonstrukcijā plānots izmantot mūsdienu prasībām atbilstošus tehnoloģiskus risinājumus - operāciju zāļu un citu specifisko telpu apdarē plānots izmantot augstas kvalitātes, higiēnas prasībām atbilstošus materiālus, īpaši nosacījumi izvirzīti energoefektivitātei un ventilācijas sistēmu darbībai, tādējādi nodrošinot rekonstruēto telpu izmantošanas ilgtspēju.

Rekonstrukcijas darbu laikā stacionārā "Gaiļezers" ķirurģiskā aktivitāte netiek pārtraukta. Operāciju zāles ir pārvietotas uz citām tam piemērotām telpām un pacientiem, tāpat kā līdz šim, tiek sniegta gan plānveida, gan neatliekamā palīdzība.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja RAKUS valdes priekšsēdētājs, operāciju bloks ir pārvietots uz kādreizējām Intensīvās terapijas un Uzņemšanas nodaļas telpām. Tajās veikta pārbūve 30 000 latu apmērā un patlaban izvietotas 12 operāciju zāles, kurās 24 stundas diennaktī un septiņas dienas nedēļā tiek nodrošināta neatliekamā un plānveida ķirurģija.

Boka piebilda, ka būvniecības laikā operāciju apjoms slimnīcā nemazināsies.

Rekonstrukcijas kopējais finansējums ir 9,65 miljoni latu, tai skaitā 7,6 miljoni latu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums. Vēl par 1,11 miljoniem latu no ERAF līdzfinansējuma plānots īstenot operāciju bloka tehnoloģiju piegādi un uzstādīšanu.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Uzturēšanās atļaujas - Latvijas iespēja attīstīties

12.09.2013

EM koalīcijai prezentēs ideju par NĪ uzturēšanas atļauju aizstāšanu ar investīciju fondu

13.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

6

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks