Lembergs: Nebūtu saprātīgi atcelt uzturēšanās atļauju tirgošanu

No ekonomikas viedokļa nebūtu saprātīgi pārtraukt tirgot ārvalstniekiem uzturēšanās atļaujas Latvijā, kā to vēlas panākt nacionālā apvienība (NA), šodien preses konferencē atzina Ventspils mērs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij").

"Uzturēšanās atļauju pārdošana veicina kapitāla ienākšanu nekustamā īpašuma tirgū, un līdz ar to vairāk parādās pircēju," uzsvēra Lembergs, piebilstot, ka uzturēšanās atļauju tirgošana uzlabo nekustamo īpašumu likviditāti. "No šī viedokļa, tas, protams, stimulē ekonomiku," norādīja Lembergs.

Lai gan uz Ventspili uzturēšanās atļauju tirgošana attiecas ļoti mazā mērā vai neattiecas nemaz, Lembergs uzskata, ka tā pozitīvi ietekmē Latvijas ekonomiku kopumā. "Lielākā daļa to, kuri nopērk uzturēšanās atļaujas, te vispār nedzīvo, jo viņi pērk uzturēšanās atļaujas "de iure" Latvijā, bet "de facto" - Eiropas Savienībā, kurā ir 450 miljoni iedzīvotāju. Katru dienu pāri Vidusjūrai uz Eiropas Savienības dienvidu valstīm daudz vairāk iebrauc Āfrikas bēgļu nekā ir šo atļauju pircēju, kuri maksā naudu," piebilda Lembergs.

"Tāpēc es uzskatu, ka nav saprātīgi atcelt uzturēšanās atļauju tirgošanu. Neapšaubāmi, to var pilnveidot. [..] Jāpierod pie tā, ka tirgus ekonomikā vienmēr kāds ir ieinteresēts. Ja ir privātīpašums, automātiski vienmēr kāds ir privāti ieinteresēts. Kas grib cīnīties pret privāto ieinteresētību, tam vajag atjaunot padomju sociālistisko republiku, kur gandrīz viss piederēja valstij," rezumēja Lembergs.

Kā šorīt LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja nacionālo apvienību (NA) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars, vairāki cilvēki NA ir brīdinājuši, ka apvienības nostāja jautājumā par uzturēšanās atļauju piešķiršanu ārzemniekiem politiķiem var būt nepatīkama. "Tas skar premjera ģimenes biznesu, arī "Vienotības" sponsorus. Pēc visa spriežot, tas ir saniknojis politiķus," uzskata Dzintars un piebilst, ka šādu situāciju nacionālā apvienība vēlas novērst.

Kā ziņots, 2010.gada 1.jūlijā stājās spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, kas cita starpā paredz iespēju ārvalstniekiem saņemt termiņuzturēšanās atļauju, ja tie iegādājušies Latvijā nekustamo īpašumu noteiktā vērtībā, veikuši noguldījumu banku subordinētajā kapitālā vai ieguldījuši līdzekļus kapitālsabiedrības pamatkapitāla palielināšanā.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Cēsu mērs: mums nav ķīniešu priekšpilsētas

17.09.2013

Vilks: uzturēšanās atļauju iegūšanai jāceļ griesti

18.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

6

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

City24 redaktora izvēle

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas