Lembergs: Nebūtu saprātīgi atcelt uzturēšanās atļauju tirgošanu

No ekonomikas viedokļa nebūtu saprātīgi pārtraukt tirgot ārvalstniekiem uzturēšanās atļaujas Latvijā, kā to vēlas panākt nacionālā apvienība (NA), šodien preses konferencē atzina Ventspils mērs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij").

"Uzturēšanās atļauju pārdošana veicina kapitāla ienākšanu nekustamā īpašuma tirgū, un līdz ar to vairāk parādās pircēju," uzsvēra Lembergs, piebilstot, ka uzturēšanās atļauju tirgošana uzlabo nekustamo īpašumu likviditāti. "No šī viedokļa, tas, protams, stimulē ekonomiku," norādīja Lembergs.

Lai gan uz Ventspili uzturēšanās atļauju tirgošana attiecas ļoti mazā mērā vai neattiecas nemaz, Lembergs uzskata, ka tā pozitīvi ietekmē Latvijas ekonomiku kopumā. "Lielākā daļa to, kuri nopērk uzturēšanās atļaujas, te vispār nedzīvo, jo viņi pērk uzturēšanās atļaujas "de iure" Latvijā, bet "de facto" - Eiropas Savienībā, kurā ir 450 miljoni iedzīvotāju. Katru dienu pāri Vidusjūrai uz Eiropas Savienības dienvidu valstīm daudz vairāk iebrauc Āfrikas bēgļu nekā ir šo atļauju pircēju, kuri maksā naudu," piebilda Lembergs.

"Tāpēc es uzskatu, ka nav saprātīgi atcelt uzturēšanās atļauju tirgošanu. Neapšaubāmi, to var pilnveidot. [..] Jāpierod pie tā, ka tirgus ekonomikā vienmēr kāds ir ieinteresēts. Ja ir privātīpašums, automātiski vienmēr kāds ir privāti ieinteresēts. Kas grib cīnīties pret privāto ieinteresētību, tam vajag atjaunot padomju sociālistisko republiku, kur gandrīz viss piederēja valstij," rezumēja Lembergs.

Kā šorīt LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja nacionālo apvienību (NA) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars, vairāki cilvēki NA ir brīdinājuši, ka apvienības nostāja jautājumā par uzturēšanās atļauju piešķiršanu ārzemniekiem politiķiem var būt nepatīkama. "Tas skar premjera ģimenes biznesu, arī "Vienotības" sponsorus. Pēc visa spriežot, tas ir saniknojis politiķus," uzskata Dzintars un piebilst, ka šādu situāciju nacionālā apvienība vēlas novērst.

Kā ziņots, 2010.gada 1.jūlijā stājās spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, kas cita starpā paredz iespēju ārvalstniekiem saņemt termiņuzturēšanās atļauju, ja tie iegādājušies Latvijā nekustamo īpašumu noteiktā vērtībā, veikuši noguldījumu banku subordinētajā kapitālā vai ieguldījuši līdzekļus kapitālsabiedrības pamatkapitāla palielināšanā.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Cēsu mērs: mums nav ķīniešu priekšpilsētas

17.09.2013

Vilks: uzturēšanās atļauju iegūšanai jāceļ griesti

18.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Viens no arhitekta Modra Ģelža pēdējiem veikumiem – privātmāja Mežaparkā

2

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

3

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

4

"Magdelēnas kvartālā" pārdots jau katrs ceturtais dzīvoklis

5

Maskavas forštate – no rīdzinieku bieda līdz unikālai dzīvesvietai ar milzīgu potenciālu

6

Zirņu sala - gleznainā sala, ko no trīs pusēm apskalo Daugavas ūdeņi

City24 redaktora izvēle

alt

Rudens mājīgums uz tava balkona

alt

Mārupe – iecienītais Pierīgas ciemats, kur harmoniska vide satiek mūsdienu komfortu

alt

No īpašnieka: četri moderni dzīvokļi, kuros baudīt galvaspilsētas šarmu