Pēdējos mēnešos saņemts rekordliels uzturēšanās atļauju pieteikumu skaits no ārvalstu investoriem

Šā gada jūlijā un augustā Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) reģistrējusi rekordlielu no trešo valstu investoriem saņemto pieteikumu skaitu termiņuzturēšanās atļaujām Latvijā.

Kā aģentūru LETA informēja PMLP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Laura Laiva, jūlijā tā dēvētajā uzturēšanās atļauju programmā saņemti 178 termiņuzturēšanās atļauju pieteikumi, bet augustā - 159. Iepriekš lielākā ārvalstu investoru aktivitāte bija fiksēta pērn novembrī, kad PMLP saņēma 139 šādus pieteikumus.

Šogad līdz 31.augustam vidējais no ārvalstu investoriem saņemto uzturēšanās atļauju pieteikumu skaits vienā mēnesī bijis 131. Pērn visa gada griezumā mēnesī vidēji saņemti 102 šādi pieteikumi, 2011.gadā - 70, bet 2010.gada otrajā pusgadā - 21, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini, pamatojoties uz PMLP apkopotajiem datiem. Tādējādi visai skaidri redzams, ka no trešo valstu investoriem saņemto termiņuzturēšanās atļauju pieteikumu skaitam ir tendence pieaugt.

Kā ziņots, pēdējās nedēļās Saeimā un valdībā aktualizējies jautājums par to, vai un ar kādiem nosacījumiem turpināt piešķirt termiņuzturēšanās atļaujas trešo valstu pilsoņiem, kuri investē līdzekļus Latvijas tautsaimniecībā. Diskusijās par šo jautājumu iesaistījušies arī uzņēmēji un sabiedriskās organizācijas.

LETA jau ziņoja, ka trīs gados jeb laikā no 2010.gada 1.jūlija līdz 2013.gada 30.jūnijam apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām ārzemnieki Latvijas tautsaimniecībā investējuši 419,16 miljonus latu.

Īstenojot investīciju programmas, trīs gados PMLP saņēmusi 2893 investoru un 3990 viņu ģimenes locekļu pieprasījumus termiņuzturēšanās atļaujām un pozitīvu lēmumu pieņēmusi 97,9% gadījumu, izsniedzot 6749 atļaujas. Savukārt kopš 2010.gada 1.jūlija anulēta 201 uzturēšanās atļauja.

Kā ziņots, 2010.gada 1.jūlijā stājās spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, kas cita starpā paredz iespēju ārvalstniekiem saņemt termiņuzturēšanās atļauju, ja tie iegādājušies Latvijā nekustamo īpašumu noteiktā vērtībā, veikuši noguldījumu banku subordinētajā kapitālā vai ieguldījuši līdzekļus kapitālsabiedrības pamatkapitāla palielināšanā.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Eksperts: investorus interesē Latvijas lauku zeme

20.09.2013

Jauno projektu Atvērto durvju dienas šajā nedēļas nogalē

20.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām