Gaismas pils būvlaukumā norisinās «kariņi»

Apakšuzņēmēju kari - tā līdz šim valdošo situāciju Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas būvlaukumā raksturojis kāda tur strādājoša uzņēmuma darbu vadītājs. «Katra palīgdarbu veicēja firma gribēja, lai tai iedala lielāku teritoriju, jo tā var vairāk nopelnīt, tāpēc cīņā ar konkurentiem lietā tiek liktas arī viltīgas metodes, piemēram, dažādu inspektoru uzrīdīšana. Savukārt to būvlaukumā netrūkst - uzraudzīts tiek katrs solis,» laikrakstam Diena atklājis apakšuzņēmuma darbinieks, kurš gan vēlējies palikt anonīms.

Viņš arī esot novērojis, ka tur uz vienu strādnieku esot vairāki priekšnieki, kas, viņaprāt, radot lieku birokrātiju, tādējādi palielinot projekta izmaksas.

Objekta galvenā būvuzņēmēja - SIA Skonto būve, SIA Re&Re un a/sRBSSKALS veidotās pilnsabiedrības Nacionālo būvkompāniju apvienība(NBA) - pārstāve Ilga Sokolova skaidrojusi, ka sūdzības par minētajām situācijām būvuzņēmēja speciālisti saņemot reti. Viņa atklājusi, ka biežāk konstatētie strādnieku pārkāpumi saistāmi ar ķiveru vai aizsargbriļļu nelietošanu, kā arī tehnisko ierīču neatbilstību drošības prasībām.

Kāds apakšuzņēmēja celtnieks Dienai stāstījis: «Citos objektos mūsu firmas strādnieki varēja strādāt neoficiāli, bet tikko dabūjām šo pasūtījumu, - uzreiz visus pieņēma darbā.» Viņš oficiāli saņemot minimālo algu, pārējo - aploksnē. Vēl kāds sastaptais strādnieks stāstījis, ka viņam trīs reizes nācies pārbūvēt ventilācijas sistēmu.

Finanšu ministrijas aprēķini liecinot, ka līdz šim projekts valstij izmaksājis jau 135,69 miljonus latu, bet šogad tam atvēlēti vēl 24,5 miljoni, turklāt ministrijas pārstāve Ieva Pužule atklājusi, ka šajā summā neietilpst infrastruktūras otrās kārtas būvdarbi un pārcelšanās izdevumi. Tas nozīmē, ka Gaismas pils kopējās izmaksas sniegsies pāri 180 miljoniem latu.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Jauno projektu Atvērto durvju dienas šajā nedēļas nogalē

20.09.2013

100 dienas pirms eiro un nedēļu pirms dubultās cenu atspoguļošanas uzņēmēji nedrīkst miegoties

23.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

3

VESTABALT uzsāk dzīvokļu iepriekšpārdošanu elitārajā dzīvojamā namā Ausekļa ielā 14

4

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

5

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

6

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām