FIABCI kongress Rīgā ieies Eiropas nekustamā īpašuma tirgus vēsturē

Pirms dažiem gadiem izstrādājot skaidru uzturēšanās atļauju piešķiršanas procedūru apmaiņā pret investīcijām, Latvija parādīja daudzām Eiropas valstīm vienu no iespējamajiem ceļiem, kas var sekmēt ātru un nesāpīgu izkļūšanu no ieilgušās krīzes. Aptuveni 300 eksperti no vairāk nekā 35 pasaules valstīm pulcēsies izzināt un apspriest Latvijas pieredzi Starptautiskās nekustamā īpašuma tirgus dalībnieku federācijas FIABCI Eiropas kongresā, kurš pirmo reizi savā vēsturē notiks Rīgā no 2013.gada 26. līdz 28.septembrim. Kongresa tēma - “Eiropas nekustamā īpašuma tirgus attīstības jauna stadija: darbs pie kļūdām”. Pasākuma organizatori cer, ka arī Latvijas politiķi izmantos iespēju apmeklēt kongresu un, iepazīstoties ar citu valstu pieredzi un nākotnes plāniem, nonāks pie atziņām, kas palīdzēs pieņemt Latvijas ekonomisko attīstību veicinošus lēmumus.

Krīze un nestabilā ekonomiskā situācija Eiropā liek daudzu valstu valdībām pārskatīt savu investīciju piesaistes politiku un iekļaut likumdošanā grozījumus, patiecoties kuriem nekustamā īpašuma tirgus un ekonomika kopumā var atdzīvoties.

Pagaidu uzturēšanās atļauju apmaiņā pret investīcijām nekustamajā īpašumā tagad var saņemt Spānijā, Kiprā, Turcijā, Čehijā, Bulgārijā. Taču, kā atzīst daudzi eksperti, tieši Latvijā tika pieņemts un veiksmīgi izmēģināts visprecīzākais un caurredzamākais šī statusa piešķiršanas mehānisms.

«Tiklīdz mēs saņēmām atļauju organizēt Eiropas kongresu Rīgā un sākām strādāt ar potenciālajiem dalībniekiem, kļuva skaidrs, ka šī tēma - uzturēšanās atļaujas piešķiršana apmaiņā pret īpašuma iegādi kā veids izejai no krīzes – ir aktuāla daudzām valstīm,” stāsta Latvijas nekustamo īpašumu asociācijas LANĪDA izpilddirektore Irina Sjarki. “Tāpēc trīs dienu pasākuma ietvaros mēs ieplānojām atsevišķu darba sekciju “Eiropas nekustamā īpašuma tirgi pēc krīzes: kā piesaistīt ārvalstu pircējus?” Apspriedē piedalīsies Spānijas, Kipras, Īrijas, Latvijas, kā arī Krievijas pārstāvji.”

Pēc Irinas Sjarki vārdiem, kongress ir lieliska vieta Eiropas mēroga tēmu apspriešanai. Par savu piedalīšanos jau paziņojuši gan ES valstu, gan arī ASV, Kanādas, Krievijas, Brazīlijas, Indijas, Japānas, Ķīnas, Singapūras, Nigērijas, Baltkrievijas, Armēnijas, Kazahstānas un Ukrainas pārstāvji. Tie ir vadošo nekustamo īpašumu, vērtēšanas, investīciju, attīstības kompāniju prezidenti, akcionāri un īpašnieki, starptautisko un nacionālo profesionālo apvienību vadītāji.

«Mēs ceram, ka šāds, var teikt, pasaules mēroga pasākums neatstās vienaldzīgus arī Latvijas politiķus un viņi izmantos iespēju to apmeklēt, lai iepazītos ar citu valstu pieredzi un speciālistu skatījumu. Ceram, ka kongress būs noderīgs ne vien nekustamā īpašuma jomas speciālistiem, bet arī mūsu politiķiem, lemjot par Latvijas ekonomikas turpmāko attīstību,” norāda Irina Sjarki.

Papildus informācija:

Irina Sjarki,

LANĪDA izpilddirektore,

„FIABCI Baltic” sekretariāts

e-pasts: info@fiabci.lv , info@fiabciriga2013.com

Т.: 67332034

www.fiabciriga2013.com

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Koalīcija diskusijas par uzturēšanās atļauju tirgošanu turpinās pēc uzņēmēju viedokļa uzklausīšanas

24.09.2013

Eksperts: Ķemeru sanatorijas pārdošanai šķērslis ir investoriem saprotama un interesanta piedāvājuma trūkums

25.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām