Eksperts: Ķemeru sanatorijas pārdošanai šķērslis ir investoriem saprotama un interesanta piedāvājuma trūkums

Ķemeru sanatorijas pārdošanas galvenais šķērslis ir nevis cena, bet gan kompleksas pieejas un investoriem saprotama un interesanta piedāvājuma trūkums, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" Komercīpašumu tirdzniecības daļas vadītājs Jānis Šīns.

Jūrmalas pašvaldības svarīgākais uzdevums ir potenciālajiem sanatorijas pircējiem nodrošināt vispusīgu atbalstu un skaidras tālākās attīstības iespējas, norādīja Šīns.

Viņš piebilda, ka augsta līmeņa kūrorta kompleksa attīstībai tik tālu no Jūrmalas centra būtu nepieciešams lielāks zemes gabals nekā esošā zeme 1,3 hektāru platībā, tādēļ sanatorijas pircējam būtu jāpiedāvā arī iespēja paplašināt izmantojamo teritoriju. Ļoti būtiska ir ielu, apkārtējās infrastruktūras sakārtošana, vides sakopšana, vēlāk arī sabiedriskais transports. Pircējam jābūt pārliecinātam, ka pašvaldība ir ieinteresēta Ķemeru attīstībā un šos jautājumus atrisinās, sacīja Šīns.

"Jāņem arī vērā, ka šādu īpašumu pircēji veic rūpīgu izpēti, kam nepieciešams laiks. Tik īsā laikā, kāds parasti atvēlēts pēc izsoles izziņošanas, nav iespējams pienācīgi veikt nopietnu īpašuma juridisko, tehnisko izpēti, novērtēt būvniecības kvalitāti, veicamos darbus, ieguldījumus. Šāds īpašums ļoti nopietni jāsagatavo pārdošanai, attiecīgi jāreklamē, lai piesaistītu potenciālo pircēju uzmanību, kā arī ļautu iepazīties ar piedāvājumu," skaidroja Šīns.

Kā ziņots, 24.septembrī paredzētā Ķemeru sanatorijas izsole nenotika, jo uz to nebija ieradies neviens pretendents. Sanatorijas un citu maksātnespējīgās SIA "Ominasis Latvia" nekustamo īpašumu un kustamās mantas novērtējums un izsoles sākumcena bija noteikta 3,9 miljoni latu.

Pirms tam, jūlijā, "Ominasis Latvia" kreditoru sapulce vienbalsīgi nolēma piekrist pārdot Ķemeru sanatorijas kompleksu bez izsoles Jūrmalas pilsētas domei vai pašvaldības dibinātam uzņēmumam par 4,6 miljoniem latu. Jūrmalas dome vēlējās sanatorijas iegādei finansējumu aizņemties no Valsts kases, taču Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome prasīja pašvaldībai izpildīt virkni priekšnosacījumu, kas netika izdarīts. Pēc tam administrators izsludināja īpašumu izsoli.

Pēc nenotikušās izsoles maksātnespējas administrators Ainars Kreics atzina, ka viņš tagad diviem "Ominasis" nodrošinātajiem kreditoriem - Privatizācijas aģentūrai un arhitektu birojam "Arhiidea" - nosūtīs piedāvājumu iegādāties īpašumu par izsoles sākumcenu. Atbilde tiem jāsniedz divu nedēļu laikā. Ja nodrošinātie kreditori nevēlēsies sanatoriju pirkt, administrators izsludinās otro izsoli, kurā sākumcena būs tāda pati, tikai solīšana notiks ar lejupejošu soli.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

FIABCI kongress Rīgā ieies Eiropas nekustamā īpašuma tirgus vēsturē

24.09.2013

Šodien Saeimas komisijā vērtēs, vai nepieciešamas izmaiņas uzturēšanās atļauju izsniegšanas nosacījumos ārvalstu investoriem

25.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts