Latvijā pēdējā gada laikā uzturēšanās atļaujas aktīvāk pieprasa ķīnieši un uzbeki

Līdz šim pagaidu uzturēšanās atļauju pieprasīšanā dominēja Krievijas iedzīvotāji, taču tagad visvairāk pieprasījumu nāk no tādu valstu pilsoņiem kā Ķīna, Uzbekistāna, Kazahstāna, Ukraina

«Pagaidām vēl gan nav skaidrs, vai šie cilvēki plāno šeit uzturēties pastāvīgi, gads ir pārāk īss brīdis, lai saprastu, vai pēkšņi augušais uzturēšanās atļauju pieprasījums no Ķīnas pilsoņiem ir apdraudējums mums,» norādīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšnieka vietniece Maira Roze.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdētrešdien sprieda par termiņuzturēšanās atļauju (TUA) izsniegšanu ārvalstu investoriem, un par iespējamajām izmaiņām TUA izsniegšanas nosacījumos.

«Rīgā un Jūrmalā īpašumus pārsvarā pērk Krievijas pilsoņi, kamēr ķīnieši biežāk izvēlas lētākus īpašumus citos reģionos,» norādīja M. Roze.

Latvijā šobrīd dzīvo 66 tūkstoši ārzemnieku, pastāvīgās uzturēšanās atļaujas uz šī gada 1. janvāri izsniegtas 47 tūkstošiem, TUA – 18 tūkstošiem ārzemnieku, informē PMLP.

Kopējais pieteikumu skaits 2010. – 2012. gadā bija 2186, 2013. gada 1. pusgadā – 707. No tiem nekustamo īpašumu darījumu skaits – 2010. – 2012. gadā 1759, bet 2013. gadā -  568. 80% no visiem darījumiem sastāda darījumi ar nekustamajiem īpašumiem.

PMLP anketēja 200 ārzemniekus, kam ir pagaidu TUA. Vidējais nerezidentu vecums ir 36 - 45 gadi, tad seko 46 - 55 gadu kategorija, izglītība 91% ir augstākā, 84% nodarbojas ar uzņēmējdarbību vai ir pašnodarbinātie savās valstīs, 84% apstiprināja, ka vēlas mācīties latviešu valodu; pārsvarā tie ir ģimenes cilvēki; 19% norādīja, ka viņu mērķis ir šeit dzīvot pastāvīgi, noskaidroja PMLP.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Rīgā apkure pieslēgta jau vairāk nekā 200 namiem

26.09.2013

Kopējās investīcijas Z-Towers projektā sasniegs 200 miljonus eiro

26.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

City24 redaktora izvēle

alt

Eksperta viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu