LNB direktoru uztrauc Gaismas pils reālā ekspluatācija

Latvijas nacionālā bibliotēkas (LNB) direktors Andris Vilks šobrīd nevar apgalvot, ka visi darbi, kas saistīti ar Gaismas pils būvniecību un iekārtošanu, noritēs pēc plāna.

Paredzēts, ka Kultūras ministrija Gaismas pils atslēgas nodos šā gada decembrī. A. Vilks LNT raidījumā 900 sekundesnorāda, ka šobrīd «izskatās», ka šis plāns piepildīsies, taču tāpat LNB direktors teica, ka ir piesardzīgs ar termiņiem. Vilks vēlētos redzēt, kā darbojas jaunās bibliotēkas iekārtas, piemēram, vēdināšanas sistēma, jo ēkas reālā ekspluatācija, viņaprāt, būs liels notikums.

Atbildot uz jautājumu, vai Latvijas iedzīvotāji var būt pārliecināti, ka bibliotēkas būvniecība un citi ar Gaismas pili saistītie darbi noritēs pēc plāna, ja vēl šobrīd blakus bibliotēkai norit darbi pie infrastruktūras ēkas būvniecības, A. Vilks saka, ka tas arī ir iemesls, kādēļ viņš šobrīd nav tik pārliecināts, jo nevar kategoriski sacīt, ka viss patiešām notiks pēc plāna.

«Es tikai varu teikt to, ka visas puses saprot, cik tas ir nopietni. Mēs strādājam tajā lauciņā, kas saistās ar pašas nacionālās bibliotēkas pārcelšanu, sagatavošanu. Mums katru dienu ir visādas sapulces un mēs par to domājam. Es domāju - arī visi pārējie šie projekta dalībnieki cenšas un dara, ko var. Es nevaru šajā brīdī pārmest, ka kāds apzināti kaut ko traucētu,» sacīja Vilks.
 
Viņš norāda, ka ir informēts par to, ka būvniekiem vajadzētu atstāt jauno ēku šī gada nogalē, lai varētu uzsākt jaunās ēkas apgūšanu. «Tas nav vienas dienas process, un mēs paredzam arī dažādus pasākumus, kas ir saistīts ar to, ka nākamais gads ir kultūras galvaspilsētas gads un arī bibliotēkai šajā ziņā ir liela vieta un liela loma,» tā viņš.

Ņemot vērā faktu, ka bibliotēkā notiks pasākumi, kas saistīti ar to, ka Rīga nākamgad būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, kā arī to, ka uz jauno ēku no vairākām citām vietām vēl būs jāpārvācas, LNB apgūšanas periods, pēc Vilka teiktā, «nebūs tik īss un droši vien tas beigsies [2013. gada] augustā».

Vilks gan arī sacīja, ka pirms tam - nākamā gada pavasarī - interesentiem jau varētu būt pieejami atsevišķi krājumi, kas uz Gaismas pili tiks pārvesti ātrāk.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Kopējās investīcijas Z-Towers projektā sasniegs 200 miljonus eiro

26.09.2013

Pārdodot dzīvokli, tā pircējam būs jāuzņemas visas iepriekšējā īpašnieka saistības par nenokārtotajiem maksājumiem

27.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Teika – zaļas vides ieskautais radošuma un tehnoloģiju epicentrs, kas uzplaukst ar jaunu sparu

2

Viens no arhitekta Modra Ģelža pēdējiem veikumiem – privātmāja Mežaparkā

3

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

4

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

5

Maskavas forštate – no rīdzinieku bieda līdz unikālai dzīvesvietai ar milzīgu potenciālu

6

Ķīpsala – likteņupes Daugavas un Vecrīgas ainavu ieskautā sala, kur sadzīvo pretstati

City24 redaktora izvēle

alt

Jūrmala – pašmāju "Ziemeļu Rivjēra", kur dziedē daba un priecē kultūra

alt

Radoši padomi mājokļa sienu "atdzīvināšanai"

alt

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām