Strautiņš: Drīz var rasties problēmas ar liekajiem īpašumiem

Ja netiks sagaidīts darbaspēka pieplūdums Latvijā, tad drīz varētu rasties problēmas ar liekajiem īpašumiem, Starptautiskās Nekustamo īpašumu tirgus dalībnieku federācijas (FIABCI) 5.Eiropas kongresā sacīja DNB bankasekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš.

Latvijā drīz var izveidoties situācija, ka ir pārāk daudz nekustamā īpašuma vienību un to piedāvājums var pārsniegt pieprasījumu. Tam par iemeslu ir gan zemais dzimstības līmenis, gan emigrācija, kas pēdējā desmitgadē iedzīvotāju skaitu ir samazinājusi par 15%, skaidroja eksperts.

«Protams, te nebūs runas par Rīgu, taču, ja valstī nepieaugs darbaspējīgo iedzīvotāju skaits, lieko īpašumu problēma kļūs aktuāla,» sacīja Strautiņš.

Viņš piebilda, ka Latvijas nekustamo īpašumu tirgū ir vērojamas lielas atšķirības pat ārpus Rīgas - ir pilsētas, kurās dzīvokli var nopirkt par 100 latiem kvadrātmetrā, bet ir arī pilsētas, kurās par 100 latiem var nopirkt visu dzīvokli.

«Teritorija, kurā īpašumu var nopirkt ļoti lēti, kļūst arvien lielāka,» sacīja Strautiņš.

Eksperts sacīja, ka īpašumu tirgus atšķiras arī pēc kvalitātes. Ja kvalitatīviem mājokļiem cenas pieaug un tos ir iespējams pārdot, tad dzīvokļiem, kuri nesasniedz noteiktu kvalitātes latiņu, pārdošanas perspektīvas ir visai riskantas.

Tāpat Strautiņš akcentēja arī uzturēšanās atļauju piešķiršanas par ieguldījumiem nekustamajos īpašumos nozīmi un norādīja, ka gadījumā, ja šī programma tiks atcelta, īpašumu cenu kāpums un pircēju plūsma apsīks.

Strautiņš arī piebilda, ka eiro ieviešana 2014.gada 1.janvārī nepadarīs Latviju par investīcijām pievilcīgāku valsti. «Varbūt vienkārši ārvalstu investoriem būs ērtāk domāt par Latviju kā par eirozonas daļu, un tas var nodrošināt zināmu investīciju apjoma palielināšanos,» sacīja eksperts.

Viņš piebilda, ka naudas pelnīšana Latvijas nekustamo īpašumu tirgū ir iespējama, taču šis tirgus arī nākotnē būs ļoti svārstīgs.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Pārdodot dzīvokli, tā pircējam būs jāuzņemas visas iepriekšējā īpašnieka saistības par nenokārtotajiem maksājumiem

27.09.2013

Atvērto durvju dienas pozitīvākajā Jaunajā projektā Rīgā!

27.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

6

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu