Pasaules un Latvijas ekonomikas perspektīva 2013. gadā Kā tā ietekmēs nekustamo īpašumu tirgu?

2013.gada sākumā kopējais investoru noskaņojums ir vērsts uz piesardzību un rūpīgu potenciālo projektu izvērtēšanu, salīdzinot ar gadu iepriekš, kad investoru noskaņojums bija cerīgāks saistībā ar Eiropas ekonomiku.

Colliers International globālais  pārskats piedāvā piecas raksturīgākās tendences 2013. gadam, kas ietekmēs arī nekustamo īpašumu tirgu dažādās pasaules valstīs:

1.     ASV IKP notiks svārstības, taču tas būs stabils gada beigās

2013.gads būs trešais pēc kārtas ar 2-2,5 procentu punktu IKP pieaugumu. Lielākais IKP pieaugums gaidāms otrā pusgada beigās, kad fiskālās klints draudi  varētu palikt aiz muguras.

 

2.     Streiki ietekmēs ekonomikas izaugsmes iespējas

Dažādu cēloņu izraisītas nesaskaņas starp darba devējiem un ņēmējiem, ietekmēs arī ekonomisko izaugsmi 2013. gadā. Vairāki aktuāli jautājumi ir saistīti ar pasaules ostām - ASV, Ķīnā un Panamas kanālā. Eiropa var sastapties ar darba spēka nemieriem Spānijā un Grieķijā. Francijas taupības pasākumu ieviešana varētu izraisīt streikus sabiedriskajā sektorā.

 

3.     Indijas IKP pārsteigs iepriekš izteiktās prognozes

Indijas IKP pieaugums sasniegs 6,5 % 2013.gadā. Indijas valdība apņēmusies ieviest izmaiņas vairākos fiskālās ekonomikas jautājumos, kas kopā ar  Indijas centrālās bankas plāniem  pazemināt procentu likmes pirmajā ceturksnī, pozitīvi ietekmēs ekonomikas izaugsmi.

 

4.     Ķīnā būs vērojams pieprasījums loģistikas un noliktavu segmenta telpām

Ķīnā aktuālāki kļūst noliktavu segmenta attīstības projekti, gan pateicoties ierobežojošiem faktoriem jaunu projektu attīstībai iepriekšējos gados, gan arī vietējā loģistikas tirgus pieprasījuma pieauguma dēļ.

 

5.     Meksikas ekonomikas izaugsme apsteigs ASV un Kanādu

Pēdējos trīs gadus Meksikas ekonomikā vērojama izaugsme un šogad, iespējams, tā apsteigs ziemeļu kaimiņus IKP pieauguma ziņā. Tiek prognozēts, ka IKP pieaugums būs vairāk kā par 3 procentu punktiem, pateicoties prezidenta Enrique Pena Nieto veiktajām reformām.

Pētījums pilnā versijā atrodams un lejupielādējams Colliers International mājas lapas www.colliers.lv sadaļā „ pārskati”.

 

Latvijā aktīvs gads tirdzniecības un dzīvojamo platību segmentā

Makroekonomikas pamatrādītāji 2013.gadam tiek prognozēti ar pozitīvu tendenci. Latvija ir palielinājusi eksporta apjomus, kas ir būtisks faktors ekonomikas izaugsmei, taču Latvijas eksports būs atkarīgs no kopējā Eiropas makroekonomikas klimata. Kopumā banku sektorā situācija ir būtiski uzlabojusies, pateicoties balansam starp aizdevumiem un kopējiem noguldījumiem.

Nekustamo īpašumu tirgū 2013. gadā turpinās dominēt bankas, cenšoties palielināt savus ieņēmumus no iepriekš pārņemto objektu tālākās realizācijas.

Attīstības projektu tirgū dominēs jaunu dzīvojamo projektu pilnveide, kura lielākoties būs orientēta uz nerezidentu apkalpošanu.

Ar zināmu piesardzību, taču  banku loma jaunu projektu finansēšanā sāk palikt aizvien aktīvāka.

Komercīpašumu segmentā lielāka rosība tiks novērota tirdzniecības platību segmentā, kurā jau 2 gadus pēc kārtas tiek novērota stabila segmenta rādītāju uzlabošanās.

Jaunu attīstības projektu trūkums biroju un noliktavu segmentos ierobežos kopējo nomas darījumu skaitu. Brīvo platību īpatsvars jau uzbūvētajās ēkās ik gadu samazinās, sekmējot nomas maksu pakāpenisku pieaugumu un  samazina izvēles iespējas nomniekiem.

Investoru interese Latvijas NĪ objektiem būs samērojama ar aktivitāti 2012.gadā. Aktivitāte un  īpašnieku maiņa būs vērojama biroju, kā arī viesnīcu segmentos.

Rīt informēs par situāciju mājokļu tirgū pēdējā gada laikā

04.02.2013

Baltezera Pērlei jaunas nedienas

04.02.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu