Šlesers: Desmit gadu laikā ap 100 000 investoru vēlēsies iegādāties īpašumus Latvijā, iepludinot lielāku naudu nekā ES

Tuvākajos desmit gados aptuveni 100 000 ārvalstu investori varētu meklēt iespēju ieguldīt savus līdzekļus nekustamajos īpašumos Latvijā, Starptautiskās nekustamā īpašuma tirgus dalībnieku federācijas (FIABCI) 5.Eiropas kongresā sacīja uzņēmējs un bijušais politiķis Ainars Šlesers.

Latvijai ir lielas priekšrocības, jo tā atrodas kaimiņos tādām valstīm Krievija un Baltkrievija, vienlaikus tā ir Eiropas Savienības dalībvalsts un pēc trīs mēnešiem būs arī eirozonā, norādīja Šlesers.

Uzņēmējs atsaucās uz nesen žurnāla "Forbes" Krievijas izdevumā rakstīto, ka Krievijas miljonāriem Latvija un īpaši Jūrmala ir pievilcīga vieta dzīvošanai, un piebilda, ka Latviju interesē ne tikai šo valstu, bet arī citu valstu investori.

"Rīgai ir milzīgs potenciāls kļūt par nozīmīgu uzņēmējdarbības centru, par Eiropas Singapūru vai Honkongu. Domāju, ka ap 100 000 investoru tuvākajos desmit gados vēlēsies investēt nekustamajos īpašumos Latvijā un šī nauda būs lielāka, nekā šajā periodā Latvija saņems no Eiropas Savienības struktūrfondiem," sacīja Šlesers.

Viņš norādīja, ka šādas investīcijas kļuvušas iespējamas, pateicoties 2010.gadā veiktajiem grozījumiem Imigrācijas likumā, kas paredz uzturēšanās atļauju piešķiršanu par ieguldījumiem nekustamajos īpašumos. Šlesers norādīja, ka šī programma Latvijai jau ir piesaistījusi investīcijas 1,5 miljardu eiro (1,05 miljardu latu) apmērā.

"Tas ļāva atdzīvoties celtniecībai un sākties attīstībai. Un tas nav jauns nekustamo īpašumu burbulis, jo šie investori īpašumus pērk par savu naudu un neizmanto banku izsniegtos aizdevumus. Tā ir liela iespēja un milzīgs aktīvs," uzsvēra Šlesers.

Uzņēmējs piebilda, ka investoru piesaistei vēl ir daudz jādara infrastruktūras uzlabošanai, jābūvē A klases objekti, viesnīcas. "Kad šis investoru apjoms tiks sasniegts, arī daudzi citi cilvēki vēlēsies investēt Latvijā," piebilda Šlesers.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Eksperti prognozē luksusa klases mājokļu cenu pieaugumu Baltijā līdz pat 10 000 eiro par kvadrātmetru

30.09.2013

Nekustamā īpašuma nozare mācās no kļūdām

30.09.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

3

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

4

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

5

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē