Realia: Ekonomiskā krīze bija labs ierocis cīņā ar īpašumu spekulantiem.

Kā stāsta nekustamo īpašumu kompānijas „Realia” Komercobjektu nodaļas vadītājs Vitālijs Varslavans, šajā ziņā ekonomiskā krīze bija labs ierocis cīņā ar īpašumu spekulantiem. „Tagad mēs redzam daudz iesāktu, nepabeigtu un tukšu objektu, kas ir visu šo spekulatīvo darījumu sekas. Pirms krīzes ar nekustamo īpašumu projektu attīstīšanu varēja nodarboties ikviens, kam nebija slinkums,” stāsta speciālists. Sākoties ekonomiskajai krīzei daudzi projekti tika „iesaldēti” un no tirgus pazuda arī virkne „attīstītāju”.

Krīzes laikā aktivitātes komercobjektu tirdzniecībā bija minimālas, jo zināma stagnācija bija vērojama daudzās tautsaimniecības nozarē. Tostarp daudz kompānijas taupības dēļ bija spiestas reorganizēt savu darbību, bieži vien pārceļoties uz citām, lētākām vai mazākām telpām.

Tāpat krīzes seku rezultātā daudzi komercīpašumi to īpašnieku neatmaksāto hipotekāro kredītu dēļ nonāca banku pārziņā. Šobrīd daudzi šādi objekti tiek piedāvāti izsolēs vai banku meitas uzņēmumi, kas pārvalda tos un mekle pircējus. Kā norāda V.Varslavans, daudzien no tiem objektiem ir pievilcīgas cenas, un bankas pircējiem piedāvā izdevīgus nosacījumus. Tas dod iespēju tiem nekustamā īpašuma tirgu dalībniekiem, kas nav pārslogoti ar parādiem un kuriem ir brīvi līdzekļi, veikt izdevīgus darījumus un paplašināt nomas platību piedāvājumu. Savukārt kompānijām, kas „treknajos” gados nevarēja atrast piemērotas telpas savam biznesam īpašnieku „apetītes” dēļ, tagad var atrast nomas platība par ļoti pieņemamām cenām.

V.Varslavans nenoliedz, ka objektu tālākpārdošana pastāv, taču tai vairs nav spekulatīvs raksturs un ikviens darījums tiek slēgts ar mērķi attīstīt konkrēto projektu nevis censties no tā pēc iespējas ātrāk tikt vaļā. Tiesa, neraugoties uz valdības paziņojumiem, ka ekonomiskā krīze ir pārvarēta, šobrīd atsevišķas kompānijas vairs netiek galā ar parādiem un pieņem lēmumu pārdot savus nekustamos īpašumus. Tas ne vienmēr izdodas nesamērīgi lielo parādu apjoma dēļ vai arī līdzšinējais īpašnieks vēlas atgūt visu nekustamajā īpašumā ieguldīto naudu. Vēl viens iemesls, kāpēc objektu pārdošana nesokas tik raiti – tā vērtības pārrēķins atbilstoši reālajai tirgus situācijai. Šie ir iemesli, kuru dēļ šādiem īpašniekiem draud īpašumu atsavināšana.

Būtiska loma nekustamo īpašumu tirgus attīstībā ir uzturēšanās atļaujām, kas ārvalstniekiem iegūstamas, iegādājot īpašumu par summu sākot no 100 000 Ls. V. Varslavans norāda, ka, neraugoties uz politiskām spekulācijām ap šo tēmu, tieši pateicoties uzturēšanās atļaujām atdzīvojusies dzīvojamo namu celtniecība un rekonstrukcija Rīgā un Jūrmalā. Tam ir liela nozīme kopējā tautsaimniecības attīstībā.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Zīle: VL-TB/LNNK uzskata, ka termiņuzturēšanās atļauju kvota jānosaka 500 darījumu apmērā

01.10.2013

Šīns: uzturēšanās atļauju atteikšana pret īpašuma iegādi ir savdabīgs uzbrukums valsts ekonomiskajām interesēm

03.10.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

2

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"