Šīns: uzturēšanās atļauju atteikšana pret īpašuma iegādi ir savdabīgs uzbrukums valsts ekonomiskajām interesēm

Diskusijas, kas radušās saistībā ar uzturēšanās atļauju piešķiršanu apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi, ir savdabīgs uzbrukums valsts ekonomiskajām interesēm. Nekustamo īpašumu asociācija un uzņēmēju spektrs, kas vēlas aizstāvēt uzturēšanās atļauju piešķiršanu, ir, sākot no tirdzniecības uzņēmumiem, līdz baņķieriem, intervijā laikrakstam Diena norādīja Latvijas Nekustamo īpašumu asociācijas valdes priekšsēdētājs Edgars Šīns.

Tādēļ Nekustamo īpašumu asociācija un šie uzņēmēji gatavo sākt kampaņu, lai arī turpmāk ārvalstnieki varētu iegūt uzturēšanās atļauju pret nekustamā īpašuma iegādi.

Gadījumā, ja Nacionālajai apvienībai izdosies pārliecināt valdību piekāpties, E. Šīns paredz recesijas sākšanos, kā tas pēc Nekustamo īpašumu asociācijas vadītāja teiktā jau ir vērojams Igaunijā.

«Jau tagad 100 miljonu eiro ir tas apmērs, par kuru ir atteikts finansējums dažādiem projektiem tikai tāpēc, ka publiskajā telpā ir izskanējusi ziņa, ka uzturēšanās atļauju projekts tiks apturēts,» pauž. E. Šīns. «Jo vairāk šīs debates ies, jo vairāk finanšu plūsmas sāks apiet Latviju,» viņš uzsvēra.

Nacionālā apcienība paudusi iebildumus pret uzturēšanās atļauju «tirgošanu» un ir paziņojusi, ka vienošanās pakāpeniski pārtraukt piešķirt uzturēšanās atļaujas, iegādājoties nekustamo īpašumu, ir viens no priekšnoteikumiem 2014. gada budžeta atbalstīšanai.

Jau rakstīts, ka finanšu ministrs Andris Vilks pauda - uzturēšanās atļauju iegūšanai apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi būtu jāceļ griesti, lai Latvijā ienāktu arvien turīgāki cilvēki.

Saskaņā ar uzturēšanās atļauju pircēja «profilu», ko izveidojusi Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), ārvalstnieki, kas pret noteiktiem ieguldījumiem Latvijā saņem termiņuzturēšanās atļaujas, visbiežāk ir vīrieši, Krievijas pilsoņi ar augstāko izglītību, 36-46 gadus veci, kas iegādājušies nekustamo īpašumu.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Realia: Ekonomiskā krīze bija labs ierocis cīņā ar īpašumu spekulantiem.

02.10.2013

Kopējais investīciju apjoms komercnekustamajā īpašumā Baltijā, pirmajā pusgadā pārsniedza 427 miljonus eiro.

03.10.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"