Kopējais investīciju apjoms komercnekustamajā īpašumā Baltijā, pirmajā pusgadā pārsniedza 427 miljonus eiro.

Latvija šobrīd ieņem vadošo pozīciju komercnekustamā īpašuma investīciju apjoma ziņā ar vairāk kā 176 milj. eiro ieguldījumiem. Latvijai seko Lietuva ar 150 milj. eiro un Igaunija ar 146 milj. eiro. Salīdzinājumā ar 2012. gada 1. pusgada 210 milj. eiro rādītāju, investīciju apjoms komercnekustamajā īpašumā šajā pusgadā ir dubultojies. Igaunijā šī perioda komercnekustamā īpašuma investīciju apjoma rādītājs ir par 70% augstāks kā pērn. Latvijas un Lietuvas šī pusgada rezultāti jau pārsniedz iepriekšējā gada kopējo apjomu.

Šī gada otrajā ceturksnī novērojama vēl viena tendence, pieaudzis pieprasījums pēc portfeļu darījumiem, kas veido 30% no kopējā
investīciju apjoma. Kā lielākie darījumi šajā pusgadā jāmin SMI Group RE portfeļa pārdošana vietējam investīciju fondam Lords LB Baltic Fund III. Portfelī ietilpst vairāki Latvijā un Lietuvā izvietoti objekti ar kopējo iznomājamo platību, kas  pārsniedz 118,000 kv.m. Igaunijā EfTEN Capital nopircis portfeli ar pieciem īpašumiem no EPI Baltic I par 30,5 milj. eiro. Īpašumu kopējā iznomājamā platība sasniedz 40 000 kv.m.

Lai gan pēdējos 3 gadus investoru galvenā uzmanība tika vērsta uz Igauniju, šis pusgads pierāda, ka intereses sāk paplašināties arī Lietuvas un Latvijas virzienā.To ietekmē tādi faktori, kā reģiona ekonomiskā atveseļošanās kopumā un eiro ieviešana 2014. gadā Latvijā, kā arī investoru interese diversificēt savus īpašumu portfeļus. Top trīs aktīvākie investori 2013. gada pirmajā pusgadā, kas nodrošināja 48% no kopējā nekustamā īpasuma investīciju apjoma ir Lords LB, EfTEN un Technopolis. Colliers International eksperti prognozē, ka investoru interese par kvalitatīviem, stabilas naudas plūsmas komercīpašumiem nākamajā pusgadā turpināsies. Pilns tirgus pārskats pieejams Colliers International mājas lapā, www.colliers.lv

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Šīns: uzturēšanās atļauju atteikšana pret īpašuma iegādi ir savdabīgs uzbrukums valsts ekonomiskajām interesēm

03.10.2013

Nekustamā īpašuma nozare mācās no kļūdām

04.10.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā