Risinājums uzturēšanās atļauju jautājumā - pakāpeniska kvotu samazināšana

Uzturēšanās atļauju jautājumā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) piedāvājot kompleksu risinājumu, proti, pakāpenisku kvotu samazināšanu līdz 2017. gadam, un nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) būtu gatava par to diskutēt.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars sacīja, ka šis piedāvājums varētu būt «absolūtais minimums», ko varētu uzskatīt par pašreizējās kārtības ierobežojumiem.

Piedāvājums paredzot noteikt lejupslīdošu kvotu darījumiem ar nekustamajiem īpašumiem, pēc kuriem tiek izsniegtas uzturēšanās atļaujas. Nākamgad šo darījumu ierobežojums varētu būt no 700 līdz 750, un katru gadu šī kvota samazinātos par 150 līdz 200. Savukārt 2017. gadā valdība varētu lemt par šīs programmas slēgšanu.

No nākamgad plānotājiem darījumiem ne mazāk par 50 jābūt tādiem, kas ir vismaz 0,5 miljonu eiro apmērā. Tāpat visos reģionos būtu noteikts vienāds minimālais darījuma slieksnis - 150 tūkst. eiro. Katram darījumam būtu 25 tūkst. eiro iemaksa budžetā, un šie līdzekļi lielākoties tiktu novirzīti reemigrācijas plāna pasākumiem un demogrāfijas situācijas uzlabošanai. Tāpat patlaban piedāvājums iespējamam risinājumam uzturēšanās atļauju jautājumā paredz, ka nevarētu iegādāties neapbūvētus zemes gabalus uzturēšanās atļaujas iegūšanai.

Vēl šajā piedāvājumā paredzēts, ka darījumu īpatsvars no vienas valsts nevar pārsniegt 30%.

R. Dzintars norādīja, ka šis piedāvājums varētu būt minimums, bez kura droši varētu teikt, ka valdība savu uzdevumu nav izpildījusi. Politiķis arī uzsvēra, ka bez šiem ierobežojumiem šāds darījumu skaits ar nekustamajiem īpašumiem dramatiski pieaugtu.

Ja notiek diskusijas par šādu piedāvājumu, tas ir «būtisks progress» un pašreizējās sistēmas ierobežošana, rezumēja R. Dzintars. Vienlaikus politiķis izteica šaubas par to, vai Vienotības un Reformu partijas (RP) nostāja šajā jautājumā nemainīsies, ņemot vērā, cik «ietekmīgas biznesa grupas iesaistītas šajā procesā».

Premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke aģentūrai LETA apstiprināja, ka šis ir iespējamais modelis, par ko notiks diskusijas rītdienas nacionālās apvienības un valdības vadītāja tikšanās laikā. Sarunu process gan vēl nav noslēdzies, līdz ar to iespējamas izmaiņas šajā piedāvājumā, turklāt jāvērtē arī Ekonomikas ministrijas sagatavotie priekšlikumi šajā jautājumā, piebilda M. Panke.

Kā ziņots, šodien sāksies politiskās konsultācijas saistībā ar situāciju koalīcijā. Galvenais jautājums, par kuru neesot panākta vienošanās, ir nacionālās apvienības prasība ierobežot uzturēšanās atļauju izsniegšanu par ieguldījumiem nekustamajā īpašumā. Pagaidām koalīcijas partneri nav vienojušies par kvotu apmēru šādiem darījumiem. Ņemot vērā, ka vienošanās šajā jautājumā nebija panākta, nacionālā apvienība nepiedalījās Saeimas balsojumā par budžeta projekta nodošanu komisijām.
Šāda VL-TB/LNNK rīcība izsauca asu Vienotības pārstāvju reakciju. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) uzskata, ka notikušais ir koalīcijas līguma pārkāpums, savukārt Vienotības līdere Solvita Āboltiņa to nodevēja par «bezatbildīgu rīcību», kā arī pieļāva, ka nacionālās apvienības nostāja uzturēšanās atļauju jautājumā varētu būt saistīta ar VL-TB/LNNK sponsoriem.

Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Par teju diviem miljoniem izremontētā prezidenta rezidence stāv tukša

13.12.2013

Sotheby's: Pēdējo gadu laikā priekšroka dota «pļavu apbūvei»

13.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

3

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

4

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

5

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē