Ārvalstu investoru uzturēšanās atļaujām 1000 darījumu kvota šogad būtu iztērēta jau augustā

Ja ārvalstu investoru uzturēšanās atļaujām 1000 darījumu kvota būtu noteikta jau šogad, tā tiktu iztērēta augustā, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini, pamatojoties uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotajiem datiem.

Kā iepriekš informēja PMLP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Laura Laiva, šogad līdz 31.jūlijam no ārvalstu investoriem bija saņemti 885 pieteikumi uzturēšanās atļauju saņemšanai, bet augustā tika saņemti vēl 159 šādi pieteikumi. Tas nozīmē, ka augustā pieteikumu skaits pārsniedza tūkstoti, skaitot no gada pirmās dienas.

Pagājušajā gadā gan ārvalstu investori tik aktīvi nepieprasīja uzturēšanās atļaujas Latvijā. 2012.gadā minētā 1000 darījumu kvota būtu iztērēta vien novembrī. Pērn līdz 31.oktobrim no ārvalstu investoriem bija saņemti 956 termiņuzturēšanās atļauju pieteikumi, bet novembrī PMLP saņēma vēl 139 šādus pieteikumus.

Savukārt 2011.gadā ārvalstu investoru iesniegto termiņuzturēšanās atļauju pieteikumu skaits bija 835, tādējādi nemaz nesasniedzot tūkstoti, bet 2010.gadā, kad Saeima pieņēma pretrunīgi vērtētos grozījumus Imigrācijas likumā, saņemto pieteikumu skaits no 1.jūlija līdz 31.decembrim bija tikai 127.

Kā ziņots, "Vienotība" un Reformu partija (RP) par pamatu tālākai diskusijai koalīcijā ņems Ekonomikas ministrijas (EM) piedāvāto priekšlikumu termiņuzturēšanās atļauju jautājumā noteikt 1000 darījumu kvotu.

Kvotas apmēru ik gadu varētu pārskatīt, nepieciešamības gadījumā arī pazeminot, skaidroja RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters. EM piedāvājums paredz novienādot iegādājamā nekustamā īpašuma minimālo vērtības slieksni visā Latvijas teritorijā, to nosakot 100 000 latu jeb 142 000 eiro apmērā.

Ārvalstniekam par katru darījumu investīciju fondā būtu jāiemaksā 25 000 eiro, no kuriem nauda aizietu demogrāfijas jomai, pirmā mājokļa programmas un pakārtoti arī reemigrācijas plāna īstenošanai, norādīja RP valdes priekšsēdētājs.

Tomēr nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) vēlāk paziņoja, ka nepiekrīt EM 1000 darījumu kvotu piedāvājumam, ko atbalsta gan "Vienotība", gan neatkarīgie deputāti.

"Nacionālā apvienība šādus piedāvājumus nevar akceptēt un neakceptēs," pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem uzsvēra nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Jauno dzīvokļu piedāvājums pakāpeniski palielinās

07.10.2013

Interesi par "Skonto" stadiona iegādi izrādījuši vairāki investori no Latvijas un ES

08.10.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus