Īres tirgū saglabājas augsts pieprasījums; vērojams īrnieku prasībām atbilstošu mājokļu deficīts

Septembrī Rīgas dzīvokļu īres tirgū saglabājās ļoti augsts pieprasījums, to nodrošināja gan vietējie un ārzemju studenti, kas piemērotu mājokli nebija vēl atraduši, gan arī citas īrnieku kategorijas. Kopumā visiem īres tirgus segmentiem raksturīgs īrnieku prasībām atbilstošu mājokļu deficīts, teikts nekustamā īpašuma kompānijas "Latio" mājokļu tirgus pārskatā.

Ārzemju studenti parasti vairāki kopā īrē vienu mājokli, tādēļ meklē dzīvokļus ar vairākām - pat četrām piecām - guļamistabām, vēlams Rīgas centrālajā daļā vai tuvu izvēlētajai augstskolai. Par vairāku istabu dzīvokļiem ārvalstu studenti gatavi maksāt, sākot no 200-300 eiro (no 140-210 latiem) par īrnieku. Augsts studentu pieprasījums ir arī pēc mazākas platības lētākiem dzīvokļiem.

Nepietiekams labu īres dzīvokļu piedāvājums saglabājas ārzemnieku un vietējo iedzīvotāju iecienītajā Rīgas centrā, kur pieprasītākie ir kvalitatīvi, labiekārtoti, mēbelēti vienas, divu un trīs istabu dzīvokļi platībā līdz 80 kvadrātmetriem par īres maksu līdz 450-600 eiro (315-420 latiem) mēnesī bez komunālajiem maksājumiem. Šādi dzīvokļi tiek izīrēti īsā laikā. Tuvākajā laikā Rīgas centrā piedāvājumu papildinās dzīvokļi vairākos īres namos, kas tiek rekonstruēti, norāda "Latio".

Īrnieku pieprasīti ir arī jauno projektu dzīvokļi mikrorajonos. Jaunie dzīvokļi, ja to aprīkojums atļauj tūlītēju apdzīvošanu, īrniekus atrod īsā laikā, norāda "Latio". Viens no jauno projektu dzīvokļu popularitātes iemesliem salīdzinājumā ar mikrorajonu tipveida mājokļiem ir zemāks komunālo maksājumu līmenis, labāks ēkas tehniskais stāvoklis, augstāks komforts, sakārtota vide. Šīs priekšrocības, pēc īrnieku domām, kompensē lielāku jaunā dzīvokļa īres maksu.

Septembrī atkarībā no dzīvokļa platības vidējā īres maksa mēnesī par kvadrātmetru neremontētās mūra ēkās Vecrīgā bija seši līdz septiņi eiro (4,2 līdz 4,9 lati), klusajā centrā - seši līdz astoņi eiro (4,2 līdz 5,6 lati), tuvajā centrā - seši līdz septiņi eiro (4,2 līdz 4,9 lati), tālajā centrā – pieci eiro (3,5 lati).

Daļēji renovētās mūra ēkās vidējā īres maksa mēnesī par kvadrātmetru Vecrīgā bija astoņi līdz deviņi eiro (5,6 līdz 6,3 lati), klusajā centrā - astoņi līdz desmit eiro (5,6 līdz septiņi lati), tuvajā centrā – astoņi līdz deviņi eiro (5,6 līdz 6,3 lati), tālajā centrā - septiņi eiro (4,9 lati).

Kapitāli rekonstruētās ēkās un jaunajos projektos vidējā īres maksa mēnesī par kvadrātmetru Vecrīgā bija 14 līdz 15 eiro (9,8 līdz 10,5 lati), klusajā centrā - 11 līdz 13 eiro (7,7 līdz 9,1 lats), tuvajā centrā - 11 līdz 12 eiro (7,7 līdz 8,4 lati), tālajā centrā - septiņi līdz astoņi eiro (4,9 līdz 5,6 lati).

Rīgas mikrorajonos vidējā stāvoklī esošu sērijveida dzīvokļu vidējā īres maksa bez komunālajiem maksājumiem septembrī saglabājās augusta līmenī un bija 4,3 eiro (3,01 lats) par kvadrātmetru. Jūlijā vidējā īres maksa bija 3,9 eiro (2,73 lati) par kvadrātmetru.

Rīgas mikrorajonu tipveida dzīvokļu īres segmentā trūkst labā stāvoklī esošu, mūsdienīgi mēbelētu dzīvokļu. Šādi dzīvokļi par adekvātu īres maksu īrniekus atrod īsā laikā, teikts pārskatā.

Tipveida dzīvokļu vidējā kapitalizācijas likme septembrī bija virs 8%. Tas nozīmē, ka no kapitāla atdeves viedokļa ir izdevīgi iegādāties dzīvokli un pēc tam to izīrēt, taču, veicot šādus darījumus, rūpīgi jāizsver ienesīguma stabilitāte un pieauguma iespējas nākotnē, norāda "Latio".

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Interesi par "Skonto" stadiona iegādi izrādījuši vairāki investori no Latvijas un ES

08.10.2013

Latvijā NĪ iegādājušies ķīnieši tikai aptuveni 25% gadījumu plāno tajos dzīvot, pārējie īpašumus izīrē

08.10.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus