Darījumi krīt

Darījumu skaits iepriekšējā mēnesī samazinājies par 8%. Kritums skaidrojams ar to, ka augusts ir atvaļinājumu mēnesis, kurā tirgus aktivitāte pieklust. Darījumu skaitu ietekmē arī Latvijas finanšu iestāžu noslogotība eiro ieviešanas procesā, kas samazinājusi izsniegto kredītu skaitu.

Rudens sākumā palielinājies pieprasījums pēc īres dzīvokļiem. Šo izmaiņu izraisījis mācību gada sākums, kad studenti aktīvi meklē vietu, kur apmesties.  Pieaudzis arī dzīvokļu piedāvājums – to ietekmē tirgū ienākošās īres dzīvokļu mājas. Īres maksas pilnībā rekonstruētās ēkās un Vecrīgas jaunajos projektos sniedzas līdz 14-15 EUR/m2 mēnesī, Klusajā centrā 11-13 EUR/m2, Tuvējā centrā 11-12 EUR/m2, bet Tālajā centrā 7-8 EUR/m2 mēnesī. Ja runa iet par īres dzīvokļiem neremontētās mājās, tad cena samazinās  attiecīgi par 2-5 EUR/m2 mēnesī.  

2013. gadā raksturīga arvien pieaugoša interese par labas kvalitātes jaunbūvēm Rīgā un Pierīgā. Zemesgrāmatas dati liecina, ka šajā sektorā darījumu ir palielinājies aptuveni par 30%. Potenciālos pircējus interesē mājas ar platību līdz 200 m2 un cenu līdz 150 000 EUR. Labas kvalitātes māju par adekvātu cenu piedāvājumā nav daudz. Vai nu cena tiek uzpūsta, vai arī klibo mājas kvalitāte. Novērots, ka pircēji lielāku uzmanību pievērš tieši banku kompāniju piedāvājumā esošajām mājām. Šādā gadījumā ir iespējami pievilcīgāki pirkuma kreditēšanas nosacījumi.

Līdz ar brīvo platību samazināšanos pakāpeniski aug komercplatību nomas maksas. Vidējā nomas maksa A tipa birojiem ir sasniegusi 12-15 EUR/m2 atzīmi. Turpretī B klases birojus raksturo maksa 8-11 EUR/m2. Tirgū vērojams kvalitatīvu platību trūkums, taču attīstītāji nesteidzas ar jaunu objektu būvniecību. Komercplatību segmentā lielākās aktivitātes gaidāmas 2015. - 2017. gadā.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus! 

Atvērto durvju diena Liepājas jaunajā daudzdzīvokļu projektā „Alejas Nams”

10.10.2013

Vietējie pircēji dod priekšroku īpašumiem attālākos Rīgas rajonos

10.10.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Āgenskalns - zaļais Pārdaugavas centrs un veclaicīgo namu mājvieta

2

Klientu diena Klusā centra elitārajā dzīvojamā projektā J5

3

Purvciems - rajons, kur mijas padomju mantojums un mūsdienu modernisms

4

Klientu dienas Salienā: rezervē dzīvokli un saņem 1000 eiro vērtu IKEA dāvanu karti tā iekārtošanai

5

Teika – zaļas vides ieskautais radošuma un tehnoloģiju epicentrs, kas uzplaukst ar jaunu sparu

6

Viens no arhitekta Modra Ģelža pēdējiem veikumiem – privātmāja Mežaparkā

City24 redaktora izvēle

alt

Jūrmala – pašmāju "Ziemeļu Rivjēra", kur dziedē daba un priecē kultūra

alt

Radoši padomi mājokļa sienu "atdzīvināšanai"

alt

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām